Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 RACE 20 - BRAZIL

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

RACE 20 - BRAZIL Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: RACE 20 - BRAZIL   RACE 20 - BRAZIL Empty7/6/2013, 07:57

BRAZIL

Silkman:
"Eίναι τόσο ιδιαίτερη η πίστα της Βραζιλίας που κάθε χρόνο γίνονται πολύ σκληρές μάχες, πολλά ατύχηματα, αρκετές επαφές και ανατροπές στις προβλέψεις. Αυτο που μας ενδιέφερε φυσικά ήταν να επανακτήσουμε την 4η θέση. Μέχρι και την μέση του πρωταθλήμάτος , με σκληρή δουλειά είχαμε καταφέρει να φτιάξουμε μια διαφορα ασφαλείας 26 βαθμών απο την Lotus του Ιορδάνη και 24ων βαθμών απο την Ferrari του Σπύρου. Έπειτα ήρθε η Ουγγαρία και νίκη του Ιορδάνη που ψαλίδισε άσχημα την διαφορά και έπειτα Βέλγιο, Ιταλια και Σινγκαπούρη με άτυχα συμβάντα με άλλα μονοθέσια που μας έφερε σε θέσεις τερματισμού που δεν αξίζαμε αλλά και ψαλίδιζαν την διαφορά. Στην Ιαπωνία και σε ενα καθαρό αγώνα χωρίς επαφές και ατυχίες, ήρθε ακόμα μια 3η θέση. Κάπου εκεί χάσαμε τον Pit Manager Γιάννη Κωστάντιο και αμέσως φάνηκαν τα κακάσχημα αποτέλεσματα σε Κορέα, Abu Dhabi, Iνδία και Αμερική οπου απλά δεν υπήρχα μέσα στην πίστα.

Έτσι φτάσαμε απο άνετα τέταρτοι, να βρεθούμε 5οι στην ισοβαθμία και 72 γύρους για να λύσουμε τις διαφορές μας οι 3ς (Εγώ, Σπύρος και Ιορδάνης) που "τρωγόμασταν" όλη τη χρονιά σε εντυπωσιακές και αξιομνημόνευτες μονομαχίες. Με δεδομένη την απουσία του Γιάννη έστησα επιτέλλους ένα ανταγωνιστικό μονοθέσιο, σε σχέση πάντα με τον Ιορδάνη και τον Σπύρο αφου αυτοί ήταν ο "Στόχος" και κατεβήκαμε αποφασισμένοι να πάρουμε οι θεωρούσαμε οτι μας αξίζει όλη την χρονιά.

Στο Quali ο χρόνος δεν βγήκε, αλλα ευτυχώς δεν βγήκε και του Ιορδάνη και έμεινε ακριβώς μπροστά μου στην 6η θέση. Λες και κάποιος απο εκει πάνω ηταν αποφασισμένος να παιξει με τα νεύρα μας. Στην εκκίνηση παραλίγο να βγω εκτός αφού δεν ο χωρός δεξια απο τον Πολέμαρχο τελείωσε και έπειτα στην Κ4 λίγο έλειψε να παρω τον Ιορδάνη παραμάζωμα αλλά με είδε και το είδα και το σωσαμε. Δυστυχως εκει βρέθηκα πλεον 12ος και έπρεπε πλεον να τα δώσω όλα για όλα για να τον ξαναπιάσω.
Αρχικα βλεπωντας το ρυθμο απο το practice πιστεψα οτι αυτο θα γινοταν μεσα σε κανα δίγυρο (με το δεδομενο οτι και αυτος ειχε κοσμο μπροστα του) αλλα που να ξερα.
Δεν υπηρξε ουτε ενα μονοθεσιο να βρω μπροστα μου που να υστερουσε δραματικα σε αποδοση. Με εξαιρεση τον Σταυρο Μουζαίδη που συνεναισε να περάσω (ενα μπραβο κιολας γιατι οδηγησε με συνεση σκεπτομενος οτι δεν εχει νοημα να ενοχλησει αφου δεν ειχε καποιο οφελος), οι υπολοιποι μου βγαλανε την παναγια!!!
Αριστη οδηγηση, σχεδον απο ολους, γρηγορη οδηγηση, καλες αμυνες...και απο τη μια το χαιρομουν που εβλεπα παιδια που ολη τη χρονια υστερουσαν να αποδιδουν ισαξια σχεδον με ολους μας και απο την αλλη μου ρχοταν να τους χωσω μια να τους στειλω αδιαβαστους που μου ξυπνησαν στον τελευταιο αγωνα που εγω καιγομουν Laughing Laughing Laughing
Συγχαρητηρια σε ολους αν και με τον Πολεμαρχο ειχα θεμα επαφων και την πιο λυσσαλεα αρνηση να παραδωσει ή να ξαναπαρει τη θεση σε σημειο που τρομαξα οτι δεν θα την βγαλω καθαρη.
Η στρατηγικη εδειχνε να πηγαινει καλα αφου με τα το πρωτο στιντ βγηκα οριακα μπροστα απο τον Ιορδανη και εκει αρχισε η μεταξυ μας μαχη....αλλα με την διαολοτελικη του..αντε κρατα τον πισω.

Στην πορεια καταφερε και τα εκανε πιο σαλατα απο ποτε και εμεινε πισω ενας Θεος ξερει ποσα δευτερολεπτα. Δυστυχως ομως χωρις pitwall αυτο δεν το ηξερα και συνεχιζα να ρισκαρω και να "πλακωνομαι" με οποιον εβρισκα μπροστα μου...εως οτου ως απομηχανης Θεος εμφανιστηκε ο Κωσταντιος. Εκει ενημωρεθηκα για τον συμβαν του Ιορδανη και καπου ηρεμησαμε...αλλα οχι εντελως μιας και ο Σπυρος ηταν 3ος. Οταν ο Γιαννης με βεβαιωσε οτι Κατελας και Κωστας δεν προκειται να υποχωρησουν απο τη μαχη τους και οταν εκανε τα μαθηματικα....εκει σταματησαμε τα παντα. Τελος η μαχη με τον Μανουσακη, την παραταμε, μπαινουμε σε safe mode, short shifting γιατι ειχαμε τον τρομο των καυσιμω...και 4η θέση για 2η συνεχόμενη χρονιά greekflag

Παράλληλα κατάφερα να σπάσω και το ρεκορ του Ιορδάνη αφου κατάφερα να βαθμολογηθώ και στους 20 αγώνες της χρονιάς και συνολικά σε 27 μεταξύ δυο σεζόν!!

Επομενως ειμαστε ευχαριστημενοι μιας και παλευα μονος με τον Γιαννη και δεν μπορουσαμε να παρουμε κατι καλυτερο για την ομαδα απο την 4η θέση. Αν εμενε και ο Νικος σιγουρα θα ειχαμε ελπιδες για καλυτερη θεση για την ομαδα.

Συγχαρητηρια πραγματικα στο τριο της Ferrari. Και οι 3ς συνέβαλαν στο Double με τον τροπο τους. Ο Κατελας με μια πρωτοφανεστατα σταθερη αποδοση ολη τη χρονια, ο Σπυρος με καλες εμφανισεις οπου ήταν σοβαρος (θυμιζω οτι Ουγγαρια χωρις τον Κατελα περιορισε τις απωλειες αφου βγηκε 3ος) και ο Βασιλης που δεν ελλειψε ουτε σε ενα αγωνα απο το πλαι τους, σε σημειο να οδηγησει κιολας στο Abu Dhabi.

Συγχαρητηρια και στους δευτεραθλητες γιατι κρατησαν το ενδιαφερον στο πρωταθλημα μεχρι και τον τελευταιο αγωνα και συγχαρητηρια και σε ολους εκεινους που συμμετειχαν, μα πιο πολυ σε οδηγους και ομαδες που παρολο που δεν ειχαν καποιο βαθμολογικο ενδιαφερον απο ενα σημειο και μετα, εμειναν στην παρεα μας και δεν μας παρατησαν.

Καλο καλοκαιρι σε ολους!!!"

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
papalotis1

papalotis1


Αριθμός μηνυμάτων : 29
Τόπος : Αθήνα

RACE 20 - BRAZIL Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: RACE 20 - BRAZIL   RACE 20 - BRAZIL Empty7/6/2013, 08:26

Ο Χριστός και η Παναγία, αυτό δεν είναι έκθεση, ολόκληρο μυθιστόρημα είναι No No
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KnightRiderXD

KnightRiderXD


Αριθμός μηνυμάτων : 859
Τόπος : Αθήνα

RACE 20 - BRAZIL Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: RACE 20 - BRAZIL   RACE 20 - BRAZIL Empty7/6/2013, 08:35

Κοίτα στην ιστορία υπάρχουν τα απομνημονεύματα του Μακρυγιάννη.Στην F1aXion υπάρχουν τα απομνημονεύματα του Λευτέρη (σύντομα και στα περίπτερα της Αθήνας)!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.f1axion-knightriderxd.site88.net/
polemarhos




Αριθμός μηνυμάτων : 33

RACE 20 - BRAZIL Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: RACE 20 - BRAZIL   RACE 20 - BRAZIL Empty7/6/2013, 11:36

προσωπικα το διαβασα με ευχαριστηση,γιατι ο κ.λευτερης τα λεει ολα με το ονομα τους,και οπως ειναι,και πραγματικα μου αρεσει αυτο!!! beer
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
RACE 20 - BRAZIL
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Brazil GP
» ΝΕΑ - ΕΙΔΗΣΕΙΣ
» Brazil GP
» brazil GP
» RACE 12 - SPA

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion Πρωτάθλημα 2012-2013 :: Κεντρικά Ομάδων :: McLaren (C)-
Μετάβαση σε: