Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Canada GP

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Reisis
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Reisis


Αριθμός μηνυμάτων : 656
Τόπος : Θεσσαλονικη

Canada GP Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Canada GP   Canada GP Empty11/1/2011, 01:47

"Σιγουρα ηταν ενα απ'τα πιο δυσκολα GP που εχω παρει μερος. Η μαχη των δοκιμαστικων ηταν θριλερ. Η ομαδα δεν ειχε ετοιμαστει καταλληλα για τα χρονομετρημενα κι ετσι ειχα 15 λεπτα στη διαθεση μου να βρω το χρονο που θα μ'εφερνε στην pole. Με τους οδηγους να παιζουν στα χιλιοστα, βγηκα εξω για την τελευταια μου προσπαθεια, εκλεισα ενδοεπικοινωνια και ενδειξεις χρονων και με τη διαφορα που ξερετε καταφερα να παρω την pole.
Η εκκινηση που εκανα στον αγωνα ηταν απ'τα χειροτερα σεναρια που ειχαμε. Εμεινα τριτος αλλα μεσα σε 10 γυρους πηρα ξανα την πρωτοπορια με τον Γιωργο ατην δευτερη να με ακολουθει σταθερα στα 2 δευτερολεπτα περιπου. Οταν ολοκληρωθηκε ο χορος ολων των pit stop, βρεθηκα 5 δευτερολεπτα πισω απ'τον Γιωργο με 14 γυρους να απομενουν για την καρο σημαια. Πιεσα να κλεισω την διαφορα, εχοντας παντα ομως το νου μου σε φρενα, λαστιχα και κινητηρα. Δυο γυρους πριν το τελος ειχαμε φτασει σε αποσταση αναπνοης και προσπερασματος αλλα ηξερα πως αυτο μονο ευκολο δε θα'ταν.
Τελικα το προσπερασμα ηρθε στο τελευταιο "S", στον τελευταιο γυρο.
Μια νικη που δε θα ξεχασω διοτι οπως λενε, η νικη παιρνει μεγαλυτερη αξια οταν ο αντιπαλος σου ειναι δυνατος και ο Γιωργος ηταν κατι παραπανω απο δυνατος."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Reisis
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Reisis


Αριθμός μηνυμάτων : 656
Τόπος : Θεσσαλονικη

Canada GP Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Canada GP   Canada GP Empty14/1/2011, 07:50

Ο φακος απαθανατιζει τον Δημητρη στην πιο ιστορικη ισως νικη στην καριερα του εως τωρα!




Canada GP Gdsgag


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Reisis
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Reisis


Αριθμός μηνυμάτων : 656
Τόπος : Θεσσαλονικη

Canada GP Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Canada GP   Canada GP Empty14/1/2011, 11:42

Βαζοντας τα πραγματα σε μια σειρα μετα απο ολα αυτα που εγιναν τις τελευταιες μερες,
βλεπω πως πολλα πραγματα μπορουν να γυρισουν 360 μοιρες χωρις να το λαβουμε καν υποψιν.

Δεν εχω λογια να περιγραψω αυτα που αισθανομαι για τον Γιωργο,
ουτε λογια να απαντησω στο δευτερο post του που πραγματικα δεν περιμενα ποτε να συγκινηθω εδω μεσα.

Συνεχιζουμε στον ιδιο ρυθμο λοιπον οπως και πριν και ολα καλα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fugitiv3R
F1aXion Administrator
Fugitiv3R


Αριθμός μηνυμάτων : 2829
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Canada GP Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Canada GP   Canada GP Empty18/1/2011, 13:53

"Ο αγώνας του Καναδά για μένα ήταν ένας μέτριος αγώνας. Η προετοιμασία που έγινε δεν ήταν κακή, απλώς δεν απέδωσε τα μέγιστα στον αγώνα. Η εκκίνησή μου ήταν μέτρια και δεν ήθελα να ρισκάρω κάποια επαφή όταν αντιλήφθηκα ότι ο Λευτέρης βρέθηκε δίπλα μου. Έπειτα έπρεπε να υποχωρήσω στη μάχη που είχα με τον Τζώρτζη στις πρώτες στροφές για να μην ρισκάρω επαφή. Είχαμε μια καλή μάχη για μερικούς γύρους με τον Βασίλη, όμως η τελική του ταχύτητα δεν μου επέτρεπε να τον περάσω εύκολα, ούτε να υπερασπιστώ άνετα τη θέση μου. Μετά τα προβλήματα που αντιμετώπισε, είχα την ευκαιρία να πιέσω για να προλάβω τον Λευτέρη και προς στιγμήν μετά το 1ο pit stop βρέθηκα μπροστά του οριακά, όμως με πιο φρέσκα λάστιχα και μεγαλύτερη τελική κατάφερε και με πέρασε. Προσπάθησα να παλέψω για τη θέση, όμως δεν τα κατάφερα. Ένα μεγάλο μπράβο στον teamate μου για τη νίκη στην τελευταία στροφή, καθώς και για όλους τους υπόλοιπους οδηγούς. Ιδιαίτερης μνείας χρίζει και η συμπεριφορά του Μανουσάκη που ενώ αρχικά λόγω του πάθους που τον διακατέχει έκανε κάποια πικρά σχόλια για τον Δημήτρη, παραδέχτηκε ότι έκρινε λανθασμένα και αναγνώρισε το λάθος του. Νομίζω ότι όλοι οι οδηγοί εκτός από το πάθος που μας διακατέχει για νίκη γνωρίζουμε την έννοια του ευ αγωνίζεσθαι και αναγνωρίζουμε τους νικητές και μέσα στην πίστα αλλά και έξω από αυτήν."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://fugitiv3r.blogspot.com/
 
Canada GP
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Canada GP
» RACE 07 - CANADA

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Περασμένα Πρωταθλήματα :: F1aXion Πρωτάθλημα 2010-2011 :: TEAMS HEADQUARTERS :: SCUDERIA FERRARI-
Μετάβαση σε: