Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 NEWS

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Fugitiv3R
F1aXion Administrator
Fugitiv3R


Αριθμός μηνυμάτων : 2829
Τόπος : Θεσσαλονίκη

NEWS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: NEWS   NEWS Empty10/1/2010, 07:31

Οδηγοί της ομάδας για φέτος θα είναι οι Παρίσης Δημήτριος και Βλασσόπουλος Σάκης. Αναπληρωματικός οδηγός ο Κατέλας Δημήτρης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://fugitiv3r.blogspot.com/
Reisis
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Reisis


Αριθμός μηνυμάτων : 656
Τόπος : Θεσσαλονικη

NEWS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEWS   NEWS Empty26/1/2010, 06:57

BRAWN GP LAUNCH 2009-2010

Στην ολοκαινουρια ιδιωτικη πιστα της Brawn GP, εγινε σημερα, 26/1, η παρουσιαση του μονοθεσιου της ομαδας!

Χαμογελα ξεπηδουσαν απο παντου καθως ολοι γνωριζουν πως η ομαδα στελεχωνετε απο μεγαλα ονοματα του χωρου κι ετσι οι προσδοκιες του κοσμου ειναι υψηλες!

Οι ιδιοι ομως κρατουν παθητικη σταση ως προς αυτο.
Ο R. Brawn δηλωσε χαρακτηριστικα:
"Ο πρωτος στοχος μας, που δεν ηταν αλλος απ'το να φερουμε ετοιμο το μονοθεσιο μας πριν την εναρξη της season, στεφθηκε με απολυτη επιτυχια! Ακομα κι αυτο δειχνει οτι η ομαδα μας ειναι σε καλο δρομο. Οσο για τους στοχους μας για την καινουρια χρονια θα ειναι πολλοι και σταδιακοι. Για αρχη θελουμε να τερματιζουμε τους αγωνες και να βρισκομαστε ψηλοτερα απο περσινες μας εμφανισεις."

NEWS Brawnaxion

Οι δυο οδηγοι της ομαδας δεν εκαναν καποια δηλωση αλλα το περιμενουμε τις επομενες ημερες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Reisis
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Reisis


Αριθμός μηνυμάτων : 656
Τόπος : Θεσσαλονικη

NEWS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΔΟΚΙΜΕΣ   NEWS Empty28/2/2010, 15:44

Μια μολις ημερα πριν την εναρξη στην Αυστραλια και οι δοκιμες για την Brawn GP δεν ηταν κι οτι καλυτερο.
Πολλα μηχανολογικα προβληματα κοστιζουν πολυ σε Παριση και Βλασοπουλο τα οποια μαλιστα δεν φαινετε να μπορουν να ξεπεραστουν πριν την εκκινηση του GP της Αυστραλια.
"Η ομαδα δουλευει σκληρα πανω στους τομεις που αιμοραγει το μονοθεσιο. Ελπιζουμε σε μια αξιοπρεπη εμφανιση ωστε να μαζεψουμε οσο το δυνατον περισσοτερους βαθμους με οτι εχουμε στα χερια μας."
Αυτα ηταν τα λογια του R.Brawn τον οποιο ειδαμε φανερα προβληματισμενο.
Αυριο λοιπον το μονοθεσιο θα περασει τις εξετασεις του κι ολοι στην Brawn ελπιζουν για πανω απ'τη βαση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Reisis
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Reisis


Αριθμός μηνυμάτων : 656
Τόπος : Θεσσαλονικη

NEWS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: GP ΜΑΛΑΙΣΙΑΣ   NEWS Empty16/3/2010, 13:10

Κατσουφιασμενα προσωπα, νευρα και ξεσπασματα στα box της Brawn απ'τον 6ο μολις γυρο του αγωνα της Μαλαισιας.
Ειδαμε τον Βλασοπουλο να συγκρατιεται αλλα να βραζει απο μεσα του για το συμβαν των πρωτων στροφων,
τον Παριση να μην μπορει να συγκρατηθει, να πεταει το κρανος στον τοιχο του box, να χρησιμοποιει ασεμνη γλωσσα
και γενικα να ειναι εκτος ελεγχου και να του φταινε τα παντα.
Οι μηχανικοι της ομαδας ηταν κατι παραπανω απο απογοητευμενοι και κανεις και τιποτα δεν μπορουσε να τους παρηγορησει.
Η εικονα της ομαδας και οι σχεσεις μεταξυ των ανθρωπων ηταν η χειροτερη δυνατη για ομαδα που στοχο της ειχε νικες.
Ειδαμε αραγε την αρχη της διαλησης αυτης της ομαδας??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Schumi
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Schumi


Αριθμός μηνυμάτων : 1388
Τόπος : Λεπτοκαρυα

NEWS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEWS   NEWS Empty16/3/2010, 14:53

Συνεντευξη του 3ου οδηγου της Brawn στο καναλη του RTL ( Laughing ) αναφερθηκε στα συμβαντα μετα το τελος του αγωνα της Μαλυσιας:

"...Νομιζω πως και εγω το ιδιο θα εκανα.Ειναι πανω στα νευρα.Πιστευω οτι η ομαδα θα βρει τα πατηματα της στην πιστα και ειναι μεσα στους στοχους της.Το πρωταθλημα ειναι ακομα στην αρχη και δεν χαθηκε τιποτα.Τωρα δεν ειναι καταληλη στιγμη να πουμε τιποτα παραπανω για αυτο το θεμα νομιζω οτι θα τοποθετηθουν οι αλλοι 2 οδηγοι της ομαδας οταν ηρεμησουν καπως τα πνευματα ....."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://twitter.com/Jim_Katelas
Reisis
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Reisis


Αριθμός μηνυμάτων : 656
Τόπος : Θεσσαλονικη

NEWS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: GP China   NEWS Empty23/3/2010, 08:50

Δημητρης Παρισης:
"Θα ηθελα να ζητησω δημοσια συγνωμη απο την ομαδα μου για το τραγικο λαθος που εκανα λιγα μετρα πριν το pit stop μου.
Ο ρυθμος που κρατουσε μεχρι εκεινη στιγμη το μονοθεσιο ηταν ακρως ανταγωνιστικος και ημουν πολυ κοντα στο να παρω την πρωτη θεση μετα το
pit stop μου.
Προσπαθωντας να βεβαιωθω οτι ειναι ετοιμο το pit crew μου, μπερδεψα τα κουμπια στο τιμονι της Brawn κι εκει που ημουν με 7η και 300 κατι χιλιομετρα, πατησα την νεκρα,
το μονοθεσιο εκανε ενα τετακε κι φυσικα εσκασε ο κινητηρας....
Η ομαδα με δεχτηκε πισω στα pit με κλιμα στηριξης και κατανοησης.
Ολοι αυτοι οι ανθρωποι με εκαναν να ταρακουνηθω παρα πολυ με την σταση που κρατησαν και υποσχομαι δημοσια οτι δε θα ακολουθησει αλλο οδηγικο λαθος απο μενα.
Ειμαι 100% συγκεντρωμενος για τη συνεχεια και γεματος ορεξη για δουλεια.
Μπορει να χαθηκαν υπερπολυτιμοι βαθμοι για το πρωταθλημα αλλα ετσι ειναι η F1.
Πιστευω στο Bahrain να φανουμε το ιδιο ανταγωνιστικοι με τους αντιπαλους και να εχουμε αλλη μια ευκαιρια για κατι καλυτερο."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sakisthegr




Αριθμός μηνυμάτων : 21

NEWS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEWS   NEWS Empty29/3/2010, 10:59

Καλήσπερα.'Οπως θα διαπιστώσατε δεν μπόρεσα να παρεβρεθώ στον αγώνα λόγω ενός προβλήματος με τα <<ηλεκτρονικά>>.Από αύριο φωνάζω ιερέα για τα απαραίτητα γιατί αυτή η κακοτυχία δε λέει να τελειώσει.Καλό βραδυ σε όλους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Reisis
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Reisis


Αριθμός μηνυμάτων : 656
Τόπος : Θεσσαλονικη

NEWS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEWS   NEWS Empty28/4/2010, 05:11

Ο αγωνας της Τουρκιας μας αφηνει μια γλυκοπικρη γευση.
Απ'τη μια ειχαμε τον Παριση σε δικο του αγωνα μπροστα,
αλλα ο Βλασοπουλος ειχε προβληματα που δεν επιτρεπετε να υπαρχουν πια στην ομαδα.
Την αιτια που παρεδωσε πνευμα ο κινητηρας θα τον μαθουμε συντομα
και μεχρι το επομενο GP θα εχει ενα ολοκαινουργιο στη διαθεση του ο Σακης.
Βρισκομαστε σε καλο επιπεδο αθτη τη στιγμη οσο αφορα τους ανταγωνιστες μας
αλλα δεν εφησυχαζομαστε ουτε στιγμη αφου τα πραγματα μπορουν να αλλαξουν ανα πασα στιγμη.
Φεραμε σπιτι τους πιο πολλους βαθμους απο καθε αλλη ομαδα σ'αυτο το GP
πραγμα που μας δυναμωνει για τα επομενα.

NEWS Jimt

Δημητρης Παρισης:
"Ο αγωνας μου ηταν λιγο πολυ ευκολος. Στην εκκινηση ημουν κατι παραπανω απο προσεκτικος
γιατι το μυαλο μου ηταν στην καρο σημαια απο εκεινη τη στιγμη. Ηξερα οτι εχω ενα μονοθεσιο
που μπορει να με φερει στη νικη και ηθελα να γινει με τον πιο ηρεμο τροπο. Αξιζουν πολλα
συγχαρητηρια στην ομαδα μου που εχουν καταφερει μεσα σε 3-4 GP να μου φερει το πιο
γρηγορο μονοθεσιο στο grid. Απο αυτην κιολας τη στιγμη προετοιμαζομαστε για το επομενο GP
κι ελπιζουμε να εχουμε τα ιδια αποτελεσματα."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Reisis
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Reisis


Αριθμός μηνυμάτων : 656
Τόπος : Θεσσαλονικη

NEWS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEWS   NEWS Empty18/5/2010, 00:24

GERMAN GP

Ο αγωνας μας πηγε λιγο πολυ οπως το υπολογιζαμε. Η pole του Δημητρη μας αφησε να ειμαστε πιο ευελικτοι στην στρατηγικη μας
εχοντας καθαρο δρομο μπροστα. Ο Σακης ηταν απ'την αρχη δυσκολο να καταφερει κατι αφου ολες αυτες τις ημερες υποφερει απο
τραυματισμο που προηλθε στο γυμναστηριο της ομαδας. Μαζεψαμε αλλους 10 βαθμους και πλεον εχουμε το Δημητρη πρωτο στην
καταταξη οδηγων και θελουμε να τον κρατησουμε εκει ως το τελος της χρονιας. Επομενος σταθμος Ουγγαρια σε μια βδομαδα οποτε
δεν υπαρχει χρονος για ξεκουραση.

Δημητρης Παρισης:
"Στα δοκιμαστικα ηξερα οτι εχω ενα ικανο μονοθεσιο για αλλη μια φορα στα χερια μου ωστε να κατακτησω την pole, ετσι κι εγινε.
Στον formation lap ολα κυλησαν ομαλα για μενα και μολις εφυγε το αυτοκινητο ασφαλειας απ'την πιστα ανοιξα το γκαζι σχετικα νωρις
και πηρα μια αποσταση ασφαλειας απ'τον Τζωρτζη. Εχοντας το μυαλο στη στρατηγικη μου, κρατησα ενα ρυθμο που να μου επιτρεπει
να εχω την πρωτοπορια χωρις να πιεζω κανοντας καποιο λαθος και τα τιναξω ολα στον αερα. Οι συνθηκες ηταν δυσκολες και δεν
επρεπε χασω την αυτοσυγκεντρωση μου ουτε λεπτο. Ο Μανουσακης πισω μου επελεξε μια ενδιαφερον στρατηγικη αλλα καποια λαθοι
που εκανε του κοστισαν σε χρονο. Απο τα μεσα του αγωνα κρατουσα με ανεση απλα το μονοθεσιο μεσα στην πιστα οδηγοντας το για
τριτη συνεχομενη φορα και τεταρτη γενικα στο πρωτο σκαλι του βαθρου! Η ομαδα εκανε για αλλη μια φορα καταπληκτικη δουλεια
με το μονοθεσιο και της αξιζουν πολλα συγχαρητηρια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spiros Fakis

Spiros Fakis


Αριθμός μηνυμάτων : 378
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗ

NEWS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: NEWS   NEWS Empty22/5/2010, 00:58

Μετα και την εισοδο μου στην ομαδα εχω πεσει με τα μουτρα στη δουλεια και σε συνεργασια με τον Σακη πιστευω οτι η ομαδα θα παρει οτι πραγματικα της αξιζει. Smile

Απο τις πρωτες δοκιμες δειχνει το μονοθεσιο τις αρετες του και ηδη οι χρονοι εχουν καλητερεψει ομως αυτα ειναι ακομα δοκιμες.
Θα προσπαθεισω το καλυτερο και υποσχομαι ανακαταταξεις στη βαθμολογια. Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://myf1axionteam.hostoi.com/
 
NEWS
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» NEWS
» News
» NEWS
» News
» NEWS

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Περασμένα Πρωταθλήματα :: F1aXion Πρωτάθλημα 2009-2010 :: TEAMS HEADQUARTERS :: BRAWN GP-
Μετάβαση σε: