Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Australia GP

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
KnightRiderXD

KnightRiderXD


Αριθμός μηνυμάτων : 859
Τόπος : Αθήνα

Australia GP Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Australia GP   Australia GP Empty25/10/2011, 05:11

Τίτλος: Με το αριστερό για την RedBull

Ένα Q που περίμενα να πάω καλύτερα και να μπω στη δεκάδα πράγμα που δεν συνέβει λόγο λάθος στρατηγικής στα καύσιμα κυρίως.Εντέκατη θέση και στο μυαλό μου η καλή εκκίνηση ωστέ να πάρω πλεονέκτημα έναντι σε μια ατυχία των άλλων.Πράγμα που δεν συνέβει.Χαμός στην εκκίνηση κυριολεκτικά αφού είχα σκοπό να πάω δεξιά πράγμα που κατάφερα μετά την αποφυγή μονοθεσίων.Μπόρεσα και απέφυγα την ατυχία στους πρώτους 12 γύρους μέχρι που τα ελαστικά κυριολεκτικά έλιωσαν και έπρεπε να μπω στα Pit..Και εκείνη την στιγμή η ώρα της απόφασης που έκρινε τον αγώνα.Είχα τονίσει στην ομάδα μου πως δεν μπορώ να οδηγήσω με Medium αλλά μου είπανε "πρέπει να γίνει για να προλάβεις τους άλλους και να μείνεις πιο πολύ από αυτούς έξω".Κολλημένος μετά τα πιτ πίσω από τον Σταύρο ο οποίος είχε δικιά του στρατηγική.Προσπάθησα να διαβάσω κάθε κίνηση του να είμαι έτοιμος να κάνω ένα θεαματικό προσπέρασμα και τον κυνηγούσα από άκρη σε άκρη σε μια μάχη που αποδείχθηκε οτι είχε τέλος με εμένα στις μπαριέρες αφού αγχώθηκα και πάτησα γκάζι πάνω στο Kerb με αποτέλεσμα να γλυστρύσει το μονοθέσιο και να χτυπήσω.Το κακό ήταν πως μπορούσα να το σώσω αν δεν πατούσα πολύ το φρένο αλλά έτσι ήτανε.Προσπάθησα μετά να προλάβω το Σταύρο ξανά αλλά το μονοθέσιο ήταν τόσο στραβό που δεν μπορούσε να οδηγηθεί και φέτος ειδικά το μονοθέσιο είναι πολύ εύθραυστο.Άλλο ένα λάθος στην Κ1 πάλι πατώντας σε Kerb και ο αγώνας τέλος.

Ένα είναι το σίγουρο οτι ευχαριστήθηκα από αυτό το σύντομο αγώνα:Την μονομαχία μου με τον Σταύρο.Όλοι η ομάδα ανυπομονεί για τον αγώνα της Malaysia..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.f1axion-knightriderxd.site88.net/
 
Australia GP
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΝΕΑ - ΕΙΔΗΣΕΙΣ
» NEWS
» AUSTRALIA
» Australia
» RACE 01 - AUSTRALIA

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Περασμένα Πρωταθλήματα :: F1aXion Πρωτάθλημα 2011-2012 :: Κεντρικά Ομάδων :: Red Bull Racing-
Μετάβαση σε: