Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Εχω προβλημα με αλλα leagues

Πήγαινε κάτω 
+6
Reisis
KnightRiderXD
Schumi
Silkman
Fugitiv3R
Antonis Kliamenakis
10 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Antonis Kliamenakis

Antonis Kliamenakis


Αριθμός μηνυμάτων : 205
Τόπος : Χίος

Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Εχω προβλημα με αλλα leagues   Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty14/11/2011, 13:52

Λοιπον, αν μπορει καποιος ας με βοηθησει σε αυτη την περιπτωση. Ειναι πολυ δυσκολο, το γνωριζω. Εδω και 3 χρονια σχεδον τρεχω σε ενα multiple league site. Τους τελευταιους 2 μηνες αντιμετωπιζω βροχη σχολιων απο διαφορους εκει οτι ειμαι cheater. Ο διοικουντας τους πιστευει. Βλεπει τους χρονους και τους θεωρει υπερβολικους και οτι cheatαρω. Ας το πουμε Bathurst V8 2010 εκανα 2.08 χρονο. Ο δευτερος 2.12. Συμπερασμα "cheatαρω". Eνα αλλος, επερνα νικες, φωναζε cheater cheater. Εχω φαει του κοσμου την προπονηση εκει. Ο διοικουντας λεει οτι εγω ειμαι η αιτια που δεν πατανε ατομα. Ψεματα, δεν εχουν χρονο. Οτι μπορω κανω για να τον μεταπεισω. Εχω κανει καλη προοδο εκει και δεν θελω να βγουν ολα χαμενα απο ενα kick απο το site. Τωρα εσεις θα λετε να φυγω, αλλα εγω εκει εμαθα να τρεχω σε league.
Αν μπορει καποιος ας στειλει μηνυμα στον τυπα. Δεν με πειραζει αν αυτο το ποστ το θεωρειται spam. Διαγραψετε το. Απλως δεν αντεχω αλλο αυτην την κατασταση και δεν ξερω που να ζητησω στηριγμα. Εχω εναν κολλητο μου αλλα τι να κανει εκεινος. Μονο εκεινος με υποστηριζει αλλα ματαια. Λεει το μυαλο μου να φυγω αλλα δεν ξεκολλαω. Αν καποιος φιλοτιμησει, αφου βεβαια εγκριθει απο την διοικηση εδω. Ας στειλει ενα πμ και του στελνω το email του τυπα. Θελω απλως να με υποστηριξει. Εσεις ειστε μεγαλοι οδηγοι και μπορειτε να πεισετε. Με βλεπετε που τρεχω εδω οτι ζοριζομαι και κανω προσπαθειες. Εκει ειναι πιο ευκολα τα πραγματα στην οδηγηση. Το site για πληροφοριες... ειναι εδω .
Και λεω παλι δεν με πειραζει οποιος δεν θελει να βοηθησει. Καταλαβαινω.

μηνυμα απο τον τυπα: stop cheating no one want to race with you change that habit
kaue, christopher, adrijan better record 6 races and 3 win 5 podium and 1 pole for a bigginer good driver knows when some one is cheating
as well a older man like neel,viola and others like amanda, and not say nothing because she is a lady, kaled. shadow all
say the same you cheat so if you race f1rft be fair leagal
dq on race but champion what you wanted winning on obligation on codemasters so you had to cheat
i like you but you are scaring all racers to race today only 2 show on thursday 3 and on saturday 2
that does not say somenthing
WHO THE FUCK IS RUIN WHO ME TO YOU OR YOU MY LEAGUES ?? YOU MAN RUIN MY LEAGUES KAUE WAS IMPRESSED OF YOUR TIMES
GREAT DRIVER
IN MAKING NATURAL SET UPS AND DRIVING WITH A 2:12 AND YOU A 2.08 SHIT ISNT F1 YOU KNOW BETTER
ALL DRIVERS DO NOT WANT TO RACE
CLEAN WIN MY ASS YOU HOLD SPEED AND THEN FLY TRU ADRIJAN YOU THINK I AM STUPID CONFESS IS BETTER OR STAY OFF
MY SERVER FOR A WHILE
ICEMAN TOOK MCLAREN F1RFT 2011 YOU CAN HAVE FERRARI IF YOU DO NOT RETURNED
IN 2 WEEKS I GIVE MARLEN THE CAR SHE MIGTH GET BACK RACING OR CRISTOPER OK
you won the worse league not f1rft 2010 or f1 concept or v8 come on wake up show me the good leagues you can
GOD BLESS YOU
Piero C.
Τ

Τα κεφαλαια εκεινος τα εχει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fugitiv3R
F1aXion Administrator
Fugitiv3R


Αριθμός μηνυμάτων : 2829
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω προβλημα με αλλα leagues   Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty14/11/2011, 15:43

Να υποθέσω ότι τρέχετε με βοηθήματα, έτσι;

Βασικά, όπως το βλέπω με μια πρώτη ματιά, τζάμπα στεναχωριέσαι. Κάποτε, αν δεν με απατά η μνήμη μου, κάποιος άλλος οδηγός κατηγορήθηκε από ξένους ότι έκλεβε και δε νομίζω ότι κατηγορούσαν μόνον αυτόν (για δικό μας οδηγό μιλάω). Βρήκε πολύ πιο αξιόλογα πρωταθλήματα να ασχοληθεί, μεταξύ αυτών και το δικό μας.

Δε βρίσκω κάποιο νόημα στο να πει ο οποιοσδήποτε από εμάς κάτι στον τύπο, από τη στιγμή που δε νομίζω να μας ξέρει και να τον ενδιαφέρει η άποψη κάποιου άλλου οδηγού από άλλο πρωτάθλημα. Ακόμα και ως διαχειριστές να πούμε το οτιδήποτε, δε νομίζω να σε βοηθήσει απαραίτητα. Με τις δικές σου δυνάμεις θα πρέπει να αποδείξεις ότι δεν είσαι cheater. Στείλε κανένα setup, βάλε να σε παρακολουθήσουν. Σε τελική ανάλυση, αν είσαι πολύ πάνω από τον ανταγωνισμό, θεώρησε ότι πλέον δεν είναι άξιο πρωτάθλημα για τις ικανότητές σου και αναζήτησε δυσκολότερα (ήδη είσαι σε πολύ δυσκολότερο, έτσι; Laughing ).

Από την άλλη, αν θέλεις, στείλε το link με τα αποτελέσματα από το liveracers του πρωταθλήματός μας. Δε ξέρω τι άλλο να σου πω... Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://fugitiv3r.blogspot.com/
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω προβλημα με αλλα leagues   Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty14/11/2011, 15:51

Ζήτα απο τον Παρίση και το Μανουσάκη να γραφτούν ως αντικαταστάτες σου....... Laughing Laughing Laughing Laughing

Μετά θα σε παρακαλάνε να γυρίσεις lol! lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
Antonis Kliamenakis

Antonis Kliamenakis


Αριθμός μηνυμάτων : 205
Τόπος : Χίος

Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω προβλημα με αλλα leagues   Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty14/11/2011, 22:05

Δηλαδη πραγματικα του λεω οτι θα τρεχω GT μονο επειδη ειναι πιο κοντα μου σε χρονους αυτοι. Θα περιμενω και για το RFT. Ειπε οτι θα φτιαξει ενα λιγκ για προχωρημενους και ενα λιγκ για τους αρχαριους. Λευτερη του λεω, φαντασου αν φερω πρωταθλητες εδω ποσο χρονο θα κανουν. Ιορδανη σε αυτο που ειπες με τα αξια πρωταθληματα συμφωνω, θα υπαρξει καποια στιγμη που θα του τα ξαναπω. Οκ ευχαριστω. Και το ενδιαφερον σας μετραει πολυ σε μενα.
Α! Δεν ειπα και το αλλο. Μου βαζουν και γελοιες ποινες. V8 εφαγα ποινη επειδη ημουν 4 δευτ πιο γρηγορος. DQ στο πρωταθλημα που πηρα λεγοντας μου οτι δεν ειναι υποχρεωση να νικησεις ενω εχεις παρει το πρωταθλημα. Και τελος. Απο τη μια με λεει cheater και τετοια, με αποτελεσμα να μην πρεπει να τρεχω και απο την αλλη μου κλεγεται να γυρισω. Δηλαδη εδω μιλαμε για εκμεταλλευση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Schumi
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Schumi


Αριθμός μηνυμάτων : 1388
Τόπος : Λεπτοκαρυα

Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω προβλημα με αλλα leagues   Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty15/11/2011, 00:50

Γιατι κατι μου θυμηζει αυτη η ιστορια ε Παριση??? lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://twitter.com/Jim_Katelas
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω προβλημα με αλλα leagues   Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty15/11/2011, 06:02

Schumi έγραψε:
Γιατι κατι μου θυμηζει αυτη η ιστορια ε Παριση??? lol!

Σου θυμίζει κάτι γιατί η ιστορία επαναλαμβάνεται Δημητράκη μου...και θα παρετε πόδι και απο την F1aXion....κλεφταράδες lol! lol!

Αντώνη...δεν αφήνεις τον κακομοίρη να ασχοληθείς εδώ λιγάκι. Δεν ασχολείσαι και θα σου ανακληθεί η άδεια οδήγησης απο την F1aXion και μετά θα μείνεις χωρίς league tonpoulo

Καλα κανετε και τρεχετε και σε αλλα leagues και εσυ και ο Κωστας και ο Παρίσης και όποιος άλλος και δεν μας πέφτει λόγος.
Αλλα σε αντίθεση με τον Παρίση π.χ. και εσυ και ο Κωστας βλέπω οτι δεν αφιερώνεται τον απαιτούμενο χρόνο στην f1axion και γνωρίζετε ότι για να μείνεις εδώ...πρεπει σε κάθε αγώνα να αποδεικνύεις ότι αξίζεις να οδηγάς με τους καλύτερους.
Μέχρι στιγμής η εμφανίσεις σου, δεν πείθουν. Και ειναι προφανές ότι δεν πείθουν όχι γιατι δεν μπορείς...αλλα γιατι δεν αφιερώνεις τον απαιτούμενο χρόνο.

Όλα αυτα στα λέω καλοπροαίρετα και οχι υπο την μορφή επίπληξης. Μη με παρεξηγήσεις. Αν δεν μας ένοιαζε η συμμετοχή σου εδώ, δεν θα έκανα αυτό το ποστ. Αλλα μας νοιαζει γιατι βλέπουμε ότι έχεις δυνατότητες.
Απλά επέλεξε αν αξίζει να γεύεσαι την νίκη σε ένα χαμηλών δυνατοτήτων πρωτάθλημα ή να χαίρεσαι τον τερματισμό σε ένα πρωτάθλημα όπου συμμετέχουν οδηγοί ευρέως γνωστοί στη διεθνή κοινότητα των sim racers. salute
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
KnightRiderXD

KnightRiderXD


Αριθμός μηνυμάτων : 859
Τόπος : Αθήνα

Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω προβλημα με αλλα leagues   Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty15/11/2011, 06:34

Συμφωνώ Λευτέρη αλλά εντάξει πες οτι εγώ το τρώω το κεφάλι μου γιατί έχω περισσότερο χρόνο συμμετοχής από μερικούς και παρόλα αυτα με περνάνε.Δεν φταίει μόνο οτι δεν αφιερώνω χρόνο.Το ξέρω από πρώτο χέρι εγώ ο ίδιος πως έχω παραμελήσει και το Practice μου και την δικιά μου φόρμα αλλά δεν ξέρω από Setup.Δηλαδή τι έκανα πέρσυ και τι φέτος.Πέρσυ είχα πάρει Setup από κάποιους οδηγούς τα οποία χρησιμοποίησα σε όλους τους αγώνες και πάντα έλεγα ευχαριστώ.Τώρα μεγάλωσε το Grid,πολλοί ανταγωνιστές και είναι σαφές π.χ να φοβούνται οτι θα διερρεύσει το Setup τους και να φτάσει στα χέρια των κύριων ανταγωνιστών τους.Ποτέ δεν πίεσα κανένα να μου δώσει Setup αλλά θέλω να καταλήξω στο ότι αν δεν πάρετε και εσείς οι παλαίμαχοι με την σειρά σας τους νέους άπειρους οδηγούς (στην κατασκευή Setup) και να τους βάλετε κάτω μια μέρα και να πείτε "Αυτό κάνει αυτό,έχει επίπτωση σε αυτό και αλλάζει αυτό".Φέτος το πρωτάθλημα είναι φοβερό,με πολλά μονοθέσια,πολλοι οδηγοί με διαφορετικά στυλ οδήγησης και διαφορετική τακτική άσε που το Mod είναι και ευχάριστο πλέον μαφου έχουμε μάθει τα βασικά.Αλλά χωρίς γνώσεις πάνω σε θέμα στησίματος μονοθεσίου δεν γίνετε οι πιο πίσω να φτάσουν τους πιο μπροστά.Τουλάχιστον αυτή είναι η άποψη μου.

Όσο αφορά το θέμα σου Αντώνη,μην τους δώσεις σημασία.Παράτα το αν σε λένε Cheater.Απέδειξε οτι εδώ μπορείς και άσε αυτούς που θεωρούνται SimRacers να τρέχουν με βοηθήματα που στην πραγματικότητα δεν υπάρχουν.(Εγώ έβγαλα όλα τα βοηθήματα και στο ARL και κοίτα που ακόμα ανταγωνίζομαι τους πρώτους)

Αξίζει να σημειωθεί πως κράτησα Mod και Setup και μπήκα με την τιμονιέρα όταν την πήρα και έκανα χρόνους πολύ πιο κάτω από αυτούς που έκανα. Mod 2010
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.f1axion-knightriderxd.site88.net/
Fugitiv3R
F1aXion Administrator
Fugitiv3R


Αριθμός μηνυμάτων : 2829
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω προβλημα με αλλα leagues   Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty15/11/2011, 07:17

Τα έχουμε συζητήσει αρκετές φορές αυτά τα θέματα περί εκπαίδευσης των νέων οδηγών, ανταλλαγής setup κ.ο.κ.. Όποιος έχει χρόνο, το καλύτερο που έχει να κάνει, είναι να κάνει δοκιμές και αφού μάθει μια πίστα, έπειτα να αρχίσει να πειράζει το setup του μονοθεσίου για να δει τι διαφορές θα έχει αυτό στα πατήματα. Μπορεί δε, να πειράξει το setup όχι κατευθείαν στο advanced αλλά στο basic μενού και να αλλάξει "γενικές" ρυθμίσεις, όπως grip, acceleration, downforce κτλ και να δει απευθείας ποιες ρυθμίσεις αλλάζει το παιχνίδι στο advanced μενού, ώστε να πάρει πληροφορίες για το τι πρέπει να αλλάξει στο setup.

Έχει γίνει προσπάθεια στο παρελθόν από τον Μανουσάκη για εκπαίδευση οδηγών, αλλά είδε και αποείδε ο άνθρωπος από την απουσία συμμετοχών στα μαθήματα και το παράτησε το θέμα και καλά έκανε. Δε νομίζω όμως ότι αν ρωτήσετε κάποιον "παλιό" δε θα προσπαθήσει έστω να δώσει κάποιες πληροφορίες, αν όχι setup, για να μάθετε κάτι. Όσοι ρωτήσετε, επαναλαμβάνω. Το να κάτσουμε και να σας παίρνουμε απ' το χεράκι για να μάθετε κάποια πράγματα, αυτό δε νομίζω ότι θα το κάνουμε.

Προσωπικά πάντως, δε μου έχει ζητήσει κανένας βοήθεια. Ναι, δεν ξέρω να στήνω μονοθέσιο όπως κάποιοι άλλοι, αλλά κάτι έχω μάθει τόσο καιρό που ασχολούμαι. Θα μου πείτε ότι δε με βρίσκετε συχνά στον server.. ε, υπάρχουν και τα pm αν θέλει κάποιος να με ρωτήσει κάτι. Μπορεί να μην έχω ιδιαίτερο χρόνο, αλλά κάτι θα βρούμε να κάνουμε. Και δεν έχω πρόβλημα να δίνω το setup μου....

Εννοείται όμως ότι σαν την "τροφή" που βρίσκεις μόνος σου να φας και ετοιμάζεις, το fast food δεν κάνει απαραίτητα καλό....
Υπάρχει βέβαια και αυτό και αυτό και αυτό, οπότε.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://fugitiv3r.blogspot.com/
KnightRiderXD

KnightRiderXD


Αριθμός μηνυμάτων : 859
Τόπος : Αθήνα

Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω προβλημα με αλλα leagues   Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty15/11/2011, 07:30

Όπα το τελευταίο δεν το είχα δει το 2ο δεν κατάλαβα γρει και το 1ο το έχω κάνει 5 φορές εκτυπώσεις.Θα δοκιμάσω με αυτά που έγραψε ο Παρίσης να φτιάξω ανάρτηση..Δεν το είχα ψάξει.. silent
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.f1axion-knightriderxd.site88.net/
Antonis Kliamenakis

Antonis Kliamenakis


Αριθμός μηνυμάτων : 205
Τόπος : Χίος

Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω προβλημα με αλλα leagues   Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty15/11/2011, 08:54

Mια ειναι η λυση. Μπλοκαρω το email του. Καμια επαφη με αυτον και ετσι δεν θα επιρρεαζομαι. Μονο F1 Axion.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Reisis
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Reisis


Αριθμός μηνυμάτων : 656
Τόπος : Θεσσαλονικη

Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω προβλημα με αλλα leagues   Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty15/11/2011, 09:41

Ναι Αντωνη το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να μην ασχοληθεις με τα παιδακια εκει περα αλλο.
Ουτε μπλοκ το email σου ουτε τιποτα. Θα τους πεις οτι σταματας να ασχολησε κ τελος.
Και πιστεψε με ο χρονος θα τους δωσει να καταλαβουν το ποσο λαθος ειναι.

Κατελα παλιο cheatερι !!!! Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonis Kliamenakis

Antonis Kliamenakis


Αριθμός μηνυμάτων : 205
Τόπος : Χίος

Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω προβλημα με αλλα leagues   Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty15/11/2011, 10:47

Thanks παιδες. Σας ευχαριστω για το ενδιαφερον και για τις συμβουλες. Αυτο σημαινει πολλα για μενα. Ας ληξει το θεμα εδω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
theBrain

theBrain


Αριθμός μηνυμάτων : 147

Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω προβλημα με αλλα leagues   Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty15/11/2011, 10:51

Αν θες να τους κάνεις πραγματικό κακό, στείλε εμένα... σε μια βδομάδα θα τους έχω κλείσει χωρίς πολλά πολλά. Αν δε με πιστεύεις μπορώ να ζητήσω συστατικές από πολλούς εδώ μέσα.


......όχι ρε, που είναι ο Χάρος ο εμότικον;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Antonis Kliamenakis

Antonis Kliamenakis


Αριθμός μηνυμάτων : 205
Τόπος : Χίος

Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω προβλημα με αλλα leagues   Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty15/11/2011, 11:04

Oχι ας τους να κλαινε τη μοιρα τους. lol! lol!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Antonis Kliamenakis στις 15/11/2011, 11:13, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Reisis
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Reisis


Αριθμός μηνυμάτων : 656
Τόπος : Θεσσαλονικη

Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω προβλημα με αλλα leagues   Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty15/11/2011, 11:10

lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω προβλημα με αλλα leagues   Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty15/11/2011, 12:17

theBrain έγραψε:
Αν θες να τους κάνεις πραγματικό κακό, στείλε εμένα... σε μια βδομάδα θα τους έχω κλείσει χωρίς πολλά πολλά. Αν δε με πιστεύεις μπορώ να ζητήσω συστατικές από πολλούς εδώ μέσα.
lol! lol! lol! lol!lol! lol! lol! lol!lol! lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
Leon

Leon


Αριθμός μηνυμάτων : 95
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω προβλημα με αλλα leagues   Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty17/11/2011, 02:49

Sorry για το offtopic αλλά διαβάζοντας τα post περί του "πόσου χρόνου πρέπει να αφιερώνει κάποιος για να τρέξει" θέλησα να πω την γνώμη μου (άσχετα αν δεν έχει μεγάλη βαρύτητα λόγω της μη συμμετοχής μου στο πρωτάθλημα). Θεωρώ πως το setup για να τρέξει κάποιος σε έναν αγώνα παίζει σημαντικό ρόλο μέχρι ένα σημειο στην επίδοσή του (έχοντας κάνει την απαραίτητη προπόνηση φυσικά). Πολλοί δεν έχουν τις γνώσεις γύρω από το πως πρέπει να στήσουν ένα μονοθέσιο (όπως εγώ ας πούμε Razz) και άλλοι δεν έχουν τον χρόνο που χρειάζεται να αφιερωθεί είτε για να μάθουν να στήνουν ένα μονοθέσιο είτε για να κάνουν πολύωρες δοκιμές και να τελειοποιήσουν ένα setup. Θα σας πρότεινα να υπάρχει μία πιο μικρή διευκόλυνση από τους έμπειρους προς αυτούς που τώρα ξεκινάνε με τον εξής τρόπο:

Σε κάθε αγώνα θα μπορούσε κάποιος που το κατέχει να έφτιαχνε ένα βασικό setup που να έχει μια σχετικά καλή οδηγική συμπεριφορά στην εκάστοτε πίστα και μετά ο κάθε οδηγός να προσπαθεί να το τελειοποιήσει ψάχνοντας το κάτι καλύτερο ή προσαρμόζοντάς το στο δικό του οδηγικό στυλ.

Γνωρίζω πως η προηγούμενη πρόταση απαιτεί κάποιον που πρέπει να ασχολείται με αυτό το θέμα. Γι'αυτό τον λόγο θα μπορούσε να γίνει και κάτι ακόμα πιο απλό με την μορφή briefing. Όταν αρχίζουν οι προπονήσεις για τον επόμενο αγώνα στο σχετικό ποστ να αναφέρονται κάποια χαρακτηριστικά τις πίστας και τις γενικές ρυθμίσεις που απαιτούνται ώστε να μπορούν να ανταπεξέλοθυν οδηγός και μονοθέσιο.

πχ. Χαμηλό downforce, μακριές σχέσεις, σκληρή ανάρτηση κλπ κλπ

Όλα τα παραπάνω πιθανόν να μην συμβαδίζουν με την φιλοσοφία της F1Axion αλλά θεωρώ πως θα βοηθούσε τόσο τους οδηγούς που αντιμετωπίζουν το συγκεκριμμένο πρόβλημα όσο και την βελτιώση του M.O. του επιπέδου των οδηγών στο πρωτάθλημα.

Πάντα φιλικά,
Leon Smile

Υ.Γ. Είχα στα χέρια μου και αυτό τον οδηγό που αναφέρει με απλούς όρους κάποια πράγματα σχετικά με το στήσιμο μονοθεσίων, ελπίζω να βοηθήσει:
http://www.box.net/s/9bqepeorefij36yp5n2p
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://leongr.wordpress.com/
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω προβλημα με αλλα leagues   Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty17/11/2011, 03:41

Μωρε καλα τα λες αλλα....
Τα δοκιμασαμε περυσι. Ειδικο τμημα ειχαμε με ανθρωπο διαθεσιμο σχεδον 24/7. Αλλα δεν δουλεψε. Μια δυο φορες ρωτησαν να μαθουν και αυτο ητανε.
Ο μονος τροπος που βλεπω εγω, ειναι να μπαινουν σερβερ, να παρακολουθουν, να ρωτανε. Ολα ειναι σιγουρα πιο απλα με τη χρηση του TS και ανθρωποι υπαρχουν και που θα εξηγησουν και που θα δωσουν σεταπ. Αλλα για την ωρα κοιταμε να δουμε πως θα τους κανουμε να μαζευονται σερβερ.... jedi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
KnightRiderXD

KnightRiderXD


Αριθμός μηνυμάτων : 859
Τόπος : Αθήνα

Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω προβλημα με αλλα leagues   Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty17/11/2011, 03:55

Το δοκιμάσατε πέρσυ που δεν είχατε πολλούς καινούργιους οδηγούς..Φέτος όμως γιατί δεν ξαναδοκιμάζετε; Στο ότι δεν μαζεύονται σέρβερ μερικοί ΟΚ δεν γίνετε να έχει ο καθένας τον ίδιο ελεύθερο χρόνο.Να εγώ για παράδειγμα Μαλαισία έμπαινα πολύ ενώ Κίνα δεν μπαίνω λόγο έλλειψης χρόνου.Για εμένα άστους να φάνε τα μούτρα τους (συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου όσο αφορά την Κίνα) να φάνε και καμμία ποινή για να δουν ότι δεν είναι παιχνίδι αλλά αγγίζει την πραγματικότητα.Όσο σκληρά φαίνονται τα παραπάνω δεν παύει να είναι η αλήθεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.f1axion-knightriderxd.site88.net/
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω προβλημα με αλλα leagues   Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty3/1/2012, 17:13

χαχαχαχαχα!! Εχω λιωσει στο γελιο!!! Ξερω οτι και καποιοι παλιοι που ξερουν το story θα λιωσουν επισης στο γελιο..χαχαχα Laughing
Δεν ηξερα που να το ποσταρω αλλα αφου αφορα αλλο league και μαλιστα απο το παρελθον ειπα να το βαλω εδω. Εψαχνα τελειως αλλο πραγμα στο ιντερνετ και εμφανισε αρχειο απο το πρωταθλημα Prof1r...ε...και μιας και περνουσαμε καλα εκει τοτε ειπα να το διαβασω....και κοιταχτε τι γραφει...χαχαχαχαχαχ!! Σκεφτηκα να υπογραμμισω το επιμαχο σημειο η να το κανω bold....αλλα μετα λεω οχι..αστο ετσι θα εχει πιο πολυ γελιο Laughing Laughing Laughing Laughing



July 2, 2008
Race Preview – Santander British Grand Prix (Silverstone)

Torro Rosso new boys “William Palakis” and “Axiotis Lefteris” have been coming from strenght to strength with respectable 5th in the last race by William meant that Torro Rosso has moved ahead of Toyota. The performance has been very impressive by both drivers with regular show up in practice sessions and solid runs in race. Axiotis had his PC frozen just 10 laps before the race finish which resulted in no points for him, however Torro Rosso boys are very commited and dedicated. Sadly Axiotis is going to miss this race however we have high hopes from William and together with who ever fills the seat, we can see another strong performance at British GP from Torro Rosso team.


lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
Fugitiv3R
F1aXion Administrator
Fugitiv3R


Αριθμός μηνυμάτων : 2829
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω προβλημα με αλλα leagues   Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty3/1/2012, 22:45

Silkman έγραψε:
.......Εψαχνα τελειως αλλο πραγμα στο ιντερνετ........


γκουχ γκουχ.... ε..... γκουχ-τσόντα-γκουχ....γκουχ..... winklaugh


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://fugitiv3r.blogspot.com/
Reisis
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Reisis


Αριθμός μηνυμάτων : 656
Τόπος : Θεσσαλονικη

Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω προβλημα με αλλα leagues   Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty4/1/2012, 03:53

lol!

Α ρε περασμενα μεγαλια!!!!
Αλλα το παγωμα παγωμα φιλε!!!
Καποια πραγματα δεν αλλαζουν ποτε!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Migiagi
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Migiagi


Αριθμός μηνυμάτων : 237
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω προβλημα με αλλα leagues   Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty4/1/2012, 05:31

Ναι ρε φίλε. Μήπως να άλλαζε το nickname του από Silkman σε Iceman? Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω προβλημα με αλλα leagues   Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty4/1/2012, 06:20

Migiagi έγραψε:
Ναι ρε φίλε. Μήπως να άλλαζε το nickname του από Silkman σε Iceman? Laughing Laughing Laughing

Kαλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο χαχαχαχαχ Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
Vastzo

Vastzo


Αριθμός μηνυμάτων : 261
Τόπος : Αυλωναρι Ευβοια

Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εχω προβλημα με αλλα leagues   Εχω προβλημα με αλλα leagues Empty4/1/2012, 07:45

"Axiotis had his PC frozen just 10 laps before the race finish"

Μπουαχαχαχαχαχαχαχα benedizione benedizione benedizione tafos tafos tafos



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Εχω προβλημα με αλλα leagues
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Αλλα Games
» ΝΕΑ - ΕΙΔΗΣΕΙΣ
» Red Bull Racing Headquarters Site
» Άλλη οπτική γωνιά
» αγωνιστικά νεα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Γενικά Θέματα :: Διάφορα Θέματα-
Μετάβαση σε: