Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Τουρκία

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Fugitiv3R
F1aXion Administrator
Fugitiv3R


Αριθμός μηνυμάτων : 2829
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Τουρκία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τουρκία   Τουρκία Empty28/11/2011, 15:35

"Επιτέλους ήρθε το 2πλό βάθρο για την ομάδα, έστω και στις θέσεις 2 και 3. Στο Qualifying παρά την απουσία προετοιμασίας καταφέραμε να εκκινήσουμε από αρκετά μπροστά. Η εκκίνηση καθυστέρησε αρκετά, ευτυχώς όμως δεν παρουσιάστηκε υπερθέρμανση στον κινητήρα μου με αποτέλεσμα να μπορέσω να ακολουθήσω την προγραμματισμένη στρατηγική. Κάποιοι άλλοι ήταν περισσότερο άτυχοι... Είχαμε μια πολύ ωραία μάχη με τον Κωνστάντιο που κράτησε αμείωτη την ένταση καθ'όλη τη διάρκεια του αγώνα. Ευτυχώς δεν κρίθηκε από το απαράδεκτο λάθος του Γαλανομάτη τη στιγμή που πήγαινα να του ρίξω γύρο και σίγουρα ευτυχώς που δεν προκλήθηκε εγκατάλειψη, γιατί πραγματικά δε ξέρω πως θα αντιδρούσα. Είχα σκοπό να πιέσω προς το τέλος του αγώνα, άσχετα με τη στρατηγική που θα ακολουθούσε ο Γιάννης, και σε συνδυασμό με τη στρατηγική του για 2 pit stops, οι τελευταίοι γύροι ήταν πραγματικά αγχωτικοί. Ταυτόχρονα με τη διατήρηση ενός καλού ρυθμού, έπρεπε να "κρατήσω" κινητήρα και λάστιχα, καθώς και να μου φτάσουν τα καύσιμα. Τελικά η στρατηγική απέδωσε και ήρθε η 3η θέση.

Τα συγχαρητήρια μου σε Γιώργο και Δημήτρη για τις θέσεις 1 και 2, καθώς και στον Γιάννη για την καταπληκτική μάχη που είχαμε."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://fugitiv3r.blogspot.com/
theBrain

theBrain


Αριθμός μηνυμάτων : 147

Τουρκία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τουρκία   Τουρκία Empty28/11/2011, 16:23

salute
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τουρκία
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Περασμένα Πρωταθλήματα :: F1aXion Πρωτάθλημα 2011-2012 :: Κεντρικά Ομάδων :: Lotus Renault GP-
Μετάβαση σε: