Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Turkish GP

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
KnightRiderXD

KnightRiderXD


Αριθμός μηνυμάτων : 859
Τόπος : Αθήνα

Turkish GP Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Turkish GP   Turkish GP Empty29/11/2011, 05:50

Τίτλος: "Καμμένος ο Μπακλαβάς"

Και τι δεν άκουσε η ομάδα της Lotus αφού ήταν αίτιο μεγάλης αναμονής για όλες τις ομάδες με αποτέλεσμα οι κινητήρες να κοκκινίσουν από θερμοκρασία με αποτέλεσμα το ποσοστό ζωής του κινητήρα να πέσει απότομα σε όλους.Ο Γαλανομάτης δήλωσε:"Ένα Q που τα πήγα πολύ καλά από τι περίμενα.Έδωσα χωρίς Setup Q μάχη με Setup αγώνα τροποποιημένο σε λίγα πράγματα.Δεν το περίμενα να προσαρμοστώ μέσα σε 2 γύρους με την πίστα αλλά έγινε άμεσα με αποτέλεσμα να κάνω χρόνο που καταρίφθηκε για λίγο μετά το γρήγορο πέρασμα του Σπύρου.Έτσι έμεινα πίσω από τις 2 Mercedes.Η εκκίνηση ήταν για εμένα μια από τις πιο επικίνδυνες που έχω δει στην ιστορία της F1 aXion.Καθυστέρηση εκκίνησης,η ζωή του κινητήρα έπεφτε για όλες τις ομάδες και ξεκίνησαν όλοι με καπνό πίσω από τον κινητήρα.Εγώ αγανακτισμένος από αυτή την καθυστέρηση γκάζωσα επίμονα με αποτέλεσμα στην εκκίνηση να χάσω πολλές θέσεις.Παρατρίχα να ακουμπήσω με τον Μανουσάκη λόγο ότι είχα και άλλα μονοθέσια μπροστά μου που επιβράδυναν για να αποφύγουν τα πιο μπροστά κ.ο.κ. Πέρασα με ευκολία τις 2 Mercedes Και τις 2 Toro Rosso αφού οι Mercedes είχαν πρόβλημα με τον κινητήρα και οι Toro Rosso τράκαραν μεταξύ τους.Όμως και εγώ είχα παρόμοια προβλήματα με τις Mercedes.Η ζωή του κινητήρα είχε φτάσει 52% στον πρώτο κιόλας γύρο..Boost 2 και τέρμα γκάζι πέζοντας αναλογία για να κρατηθώ κοντά στον Λευτέρη.3 Πιτ-στοπ και από εκεί ο κινητήρας είχε 25% και ανέβαζα επιτέλους το Boost στο 7/9.Όμως πριν την αλλαγή σε Soft παρατρίχα μετά από ένα γελοίο δικό μου λάθος να τρακάρω τον Ιορδάνη ο οποίος δεν ξέρω πως το έσωσε εκεί πέρα.(Κατέβασε 2 ταχύτητες μαζί αν θυμάται κανείς την εντολή με τα ms ταχυτήτων ας μου την πει).6η θέση ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα μου πρόσφερα και λίγο θέαμα στους Έλληνες θεατές που ήταν εκεί στην γειτονική χώρα κάνοντας ένα ντόνατ.Μπράβο στον Μανουσάκη που ξεκίνησε τελευταίος και μέσα σε 4 γύρους βρέθηκε πρώτος,στον Παρίση για την 2η θέση και στον Ιορδάνη για την 3η θέση (Σόρρυ για το παρατρίχα τρακάρισμα Embarassed ).Αν ήταν μέσα οι Toro Rosso τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά αφού ο Γιάννης θα με είχε και με τον Σταύρο θα είμασταν σε παρόμοιο ρυθμό.Λυπάμαι επίσης για τις 2 Mercedes Που έβγαλαν αγώνα με 12% κινητήρα.Επόμενος αγώνας αυτός της Ισπανίας που είναι μια σχετική καλή πίστα για εμένα.Ραντεβού εκεί.Στην Τουρκία είδαμε τι θα πει το να είσαι καμμένος.Άραγε τι θα δούμε εκεί;Μείνετε συντονισμένοι με την Red Bull.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.f1axion-knightriderxd.site88.net/
 
Turkish GP
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» China GP
» NEWS
» TURKISH GP
» ΝΕΑ - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Περασμένα Πρωταθλήματα :: F1aXion Πρωτάθλημα 2011-2012 :: Κεντρικά Ομάδων :: Red Bull Racing-
Μετάβαση σε: