Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Spanish GP

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
KnightRiderXD

KnightRiderXD


Αριθμός μηνυμάτων : 859
Τόπος : Αθήνα

Spanish GP Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Spanish GP   Spanish GP Empty13/12/2011, 05:31

Αυτοκτονία

Με την λέξη αυτοκτονία περιγράφεται ο αγώνας στην Ισπανία.Εκκίνηση καλή,αποφυγή οδηγών αλλά με συνέπεια το χτύπημα στα ψυγεία που ήρθε από τον Παρίση στην προσπάθεια του να περάσει ανάμεσα του Γαλανομάτη και Γιάννη Χατζαλιώτη.Ο Πάμπος προσπάθησε να αποφύγει τα μονοθέσια αλλά ήταν πολύ αργά.
Ο Γαλανομάτης δήλωσε:"Μαύρα χάλια για την ομάδα μας.Ένα Q που μπορούσα να πάω πολύ καλύτερα μέχρι και την 3η θέση αλλά δεν τα κατάφερα.Προσπάθησα να το αντισταθμίσω με την εκκίνηση πράγμα που το κατάφερα αλλά η εκκίνηση μπροστινών με ανάγκασε να γίνω κινούμενος στόχος για τους πιο πίσω οδηγούς.Με το χτύπημα που δέχτηκα από τον Παρίση το μονοθέσιο πήρε βάρος αριστερά και με συνδυασμό την καταπόνηση του αριστερού ελαστικού στην πίστα οι θερμοκρασίες χτυπούσαν κόκκινο.Στην αρχη μετά το SC αισθάνθηκα υπέροχα γιατί κρατήθηκα κοντά τους αλλά μετά η θερμοκρασία των ελαστικών πήρε τα πάνω.Δεν θυμάμαι καν πόσα Pit Stop έκανα γιατί όποια γόμα και αν έβαζα έπιανε πάνω από 150 βαθμούς.Οπότε η επιλογή ήταν Super Soft.Στην μέση του αγώνα έχασα το μέτρημα των γύρων που είχα φάει.Βέβαια ότι λάθη δεν είχα κάνει στο παρελθόν τα έκανα τώρα.Έβγαινα έξω για να προστατεύσω τον εαυτό μου και τους άλλους οδηγούς που μου έριχναν γύρο.Αποτέλεσμα:"Παρατηρήσεις".Σωστές μεν γιατί δεν έχω συνηθήσει να γυρνάω έτσι στην πίστα επικίνδυνα αλλά από την στιγμή που βαθμολογόμουνα είχα δικαίωμα κατάκτησης των βαθμών.Κάποια τετ-α-κε ντροπής και αίσχος πραγματικά.Με λίγα λόγια πίκρα πίκρα.Ακόμα είμαι υπό έλεγχο για το αν θα πάρω κάποια ποινή νομίζω αλλά έχω καταλάβει ένα πράγμα.Ενώ κάνω φοβερές εκκινήσεις όλο και κάποιος θα την κάνει την πατάτα και θα πρέπει να τα λουστώ εγώ.Οπότε ειδικά στον Μονακό εκκίνηση τελευταίος.Και αν πολλοί δεν βγουν και είναι πολύ τελευταίοι εκκίνηση από τα πιτ.Έφαγα προειδοποιήσεις ενώ προσπαθούσα να μην ενοχλήσω κανέναν και θεωρούσα δικαίωμα μου την κατάκτηση βαθμών.Τώρα αν κάνω λάθος και έχω λάθος νοοτροπία παρακαλώ διορθώστε με.Τέλος πάντων,στεναχωρήθηκα για τον Γιαννάκη που πήρε πάλι βαθμούς από τα πιτ και έχασε το μονοθέσιο από κινητήρα 8 γύρους πριν το τέλος.Εγώ ήμουνα κάπου στους 5 γύρους πίσω του.Συγχαρητήρια στην τριάδα και κυρίως στον Γιώργη που εχει Κεκτιμένη Ταχύτητα.Καλά Χριστούγεννα."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.f1axion-knightriderxd.site88.net/
Pambos

Pambos


Αριθμός μηνυμάτων : 87
Τόπος : Λεμεσος

Spanish GP Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Spanish GP   Spanish GP Empty13/12/2011, 07:51

Εγω τι να πω.
Εκανα τοσες δοκιμες και για πρωτη φορα το μονοθεσεο μου πατουσε τελεια στη πιστα και ελπιζα σε ενα καλο αποτελεσμα τουλαχιστον μεσα στους 6 πρωτους αν κρινω απο τες δοκιμες.

Δεν εκανα ομως καθολου καλο κουαλι με αποτελεσμα να ξεκινησω πολυ πισω και αυτο τελικα φανηκε και στην εκκινηση του αγωνα..

Επειδη ακουσα πολλα και διαφορα χθες το βραδυ, απλα θα ηθελα να πω οτι προς θεου δεν ειχα καμια προθεση να χαλασω τον αγωνα κανενος και ιδιαιτερα του Παριση. Μπορει αρκετη να μην το καταλαβαινουν αλλα δεν μπορουσα να κανω τιποτα στην συγκεκριμενη στιγμη. Βλεποντας τον Ιοαρδανη σχεδον σταματημενω εκανα μια κινηση δεξια για να περασω και για κακη μου τυχη εκεινη την στιγμη ερχοταν ο Παρισης με αποτελεσμα να κτυπησουμε. Και να εκοβα ταχυτητα παλι θα επεφτα πανω στον Ιορδανη..

Επειδη εχω παρατηρηση μερικα βιτεο εχω δει οτι αρκετα παιδια που βρισκονται μπροστα δεν κανουν καθολου καλες εκκινησεις με αποτελεσμα αυτοι που ερχονται απο πισω να μην μπορουν να τους αποφυγουν.

Εγω αυτο που θα προτεινα για να μην εχουμε ξανα τα ιδια γιατι ειμαστε αρκετοι στην εκκινηση και θελουμε ολοι να κανουμε καλες εκκινησεις και να μαζεψουμε οσες περισσοτερες θεσεις μπορουμε και αν κανω λαθος ας με διορθωση καποιος θα ηταν να βαλουμε καποιο κανονα που να λεει οτι απαγορευεται η προσπεραση πριν την πρωτη στροφη και ετσι ολοι να φτανουμε με ασφαλεια τουλαχιστον μεχρι εκει.

Σας ευχαριστω και καλο σας απογευμα
Τα υπολοιπα αποψε στο ΤS
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Spanish GP
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Spanish GP

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Περασμένα Πρωταθλήματα :: F1aXion Πρωτάθλημα 2011-2012 :: Κεντρικά Ομάδων :: Red Bull Racing-
Μετάβαση σε: