Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Canada GP

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
KnightRiderXD

KnightRiderXD


Αριθμός μηνυμάτων : 859
Τόπος : Αθήνα

Canada GP Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Canada GP   Canada GP Empty24/1/2012, 05:40

Αποστολή "Μπρατζάκια" Εξετελέσθη.

Σαν αποστολή στρατού ήταν ο αγώνας του Καναδά για την ομάδα της RedBull.Ενώ είχε ψοδεφτεί χρόνος στο Practice για δοκιμές ολόκληρου αγώνα ο καιρός χάλασε και έφτιαξε συγχρόνως τα πράγματα για την ομάδα.Η εκκίνηση ήταν κρύα ενώ στην πρώτη στροφή περάσαν οι οδηγοί μας καθαρά.Και από εκεί και έπειτα ανταπωδώσαμε στην Mclaren του Αξιώτη ότι μας έκανε στον αγώνα του Μόντε Κάρλο στον πρώτο οδηγό μας.Ο Πάμπος Ζένιου κράτησε πίσω όλους τους πιο γρήγορους οδηγούς όπως Αξιώτη,Κατέλα και Φάκη για πολλούς γύρους πριν οδηγηθεί σε προσωπικό λάθος.Όμως η ζημιά είχε ήδη γίνει.Ο Γαλανομάτης είχε ανοίξει διαφορά που μετά το ατύχημα του Παρίση και Ιορδάνη βρισκόνταν στην 2η θέση.Εύκολα όμως Κατέλας και Αξιώτης έφτασαν και προσπέρασαν τον Γαλανομάτη αφού είχε μηδαμινή εμπειρία σε βρεγμένο οδόστρωμα αλλά όχι με ευκολία ο Αξιώτης.Η επαφή του με τον Λευτέρη ήταν σχεδόν μηδαμινή αφού ήταν με μικρή ταχύτητα.Ο Φάκης πέρασε τον Γαλανομάτη ενώ ήταν στα πιτ.Ο Γαλανομάτης δήλωσε:"Η συμμετοχή μου ήταν κορώνα,γράμματα γιατί έπρεπε να ζυγίσω τα υπέρ και κατά της βροχής σύμφωνα με την καιρική πρόβλεψη.Στο Q δεν πίεσα καν για χρόνο γιατί ήξερα πως σε βρεγμένο αλλάζουν τα σκηνικά οπότε θα ήταν ανευ σημασίας.Συγκεντρώθηκα στον αγώνα με Setup Που φτιάχτηκε τελευταία κυριολεκτικά στιγμή που είχε διαφορές με το Setup που σκεφτόμουν να τρέξω.Αποδείχθηκε πιο σταθερό και πιο ακριβές από το άλλο κιόλας.Λαμβάνω μύνημα από την ομάδα μου να πιέσω για να ανοίξω για κενό μεταξύ εμού και του Teammate Μου που τους κρατούσε πίσω αλλά ακόμα επηρεασμένος από τον αγώνα του Μονακό που μου έκατσε βαρύ στο λαιμό,ποτέ η εντολή δεν ακολουθηθηκέ.Άφησα εύκολα τον Κατέλα ενώ ο Λευτέρης λόγο σπρέι χτύπησε πίσω μου χωρίς όμως να προκληθούν προβλήματα ισσοροπίας στο μονοθέσιο.Από εκεί και πέρα αγώνας μοναχικός και δύσκολος.Η κούραση συσσωρεύτηκε στους τελευταίους 10 γύρους που ήρθαν και λάθη ευτυχώς χωρίς κανένα δίπλα μου.10 και 8 βαθμοί σύνολο 18 για την ομάδα ήταν το ιδανικό στο βρεγμένο για εμένα τουλάχιστον λάβοντας υπόψη την μικρή πείρα μου και την ετοιμασία του Teammate μου.Μπορεί να μην διεκδικούμε πρωτάθλημα κατασκευαστών αλλά γιατί μην δοκιμάσουμε μια καλύτερη θέση.Ο επιμένων νικά.Έρχεται μια πίστα που έγραφα ιστορία στα καλοκαιρινά Practice της ομάδας μου,αυτή της Valencia.Πάμε με κεκτιμένη ταχύτητα από τον Καναδά.Σίγουρα μπορούμε.".Όμως τι άλλο μπορεί να προκύψει;Μείνετε συντονισμένοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.f1axion-knightriderxd.site88.net/
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Canada GP Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Canada GP   Canada GP Empty24/1/2012, 05:53

Χτύπησα εγώ πίσω σου? R u sure?? Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
KnightRiderXD

KnightRiderXD


Αριθμός μηνυμάτων : 859
Τόπος : Αθήνα

Canada GP Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Canada GP   Canada GP Empty24/1/2012, 06:01

100%.Ήταν στην καμπύλη πριν την πίσω ευθεία.Έφυγες και έξω από την πίστα κιόλας.Έχω και φώτο που θα μπει στο Site.Ξανατονίζω ανευ σημασίας.Δεν είχα πρόβλημα.

Canada GP Bfe1f2da23f94cc0634d550
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.f1axion-knightriderxd.site88.net/
Migiagi
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Migiagi


Αριθμός μηνυμάτων : 237
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Canada GP Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Canada GP   Canada GP Empty24/1/2012, 06:22

Δείξε του και αυτό Κώστα για να μην ξαναμιλήσει:


<Incident et="3051.6">Kostas Galanomatis( 5 ) reported contact (0.10) with another vehicle Lefteris Axiotis( 8 )</Incident>





Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KnightRiderXD

KnightRiderXD


Αριθμός μηνυμάτων : 859
Τόπος : Αθήνα

Canada GP Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Canada GP   Canada GP Empty24/1/2012, 06:47

Teammate σου λέει μετά Laughing Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.f1axion-knightriderxd.site88.net/
 
Canada GP
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Canada GP
» RACE 07 - CANADA

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Περασμένα Πρωταθλήματα :: F1aXion Πρωτάθλημα 2011-2012 :: Κεντρικά Ομάδων :: Red Bull Racing-
Μετάβαση σε: