F1aXion NewsΦόρουμΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Πίστες-Πείτε τη γνώμη σας.

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Silkman
F1aXion Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστες-Πείτε τη γνώμη σας.   4/5/2010, 06:27

Επειδη η "σποντα" θελει και τα καταλληλα προσόντα για να την στηριξει κάποιος, παραθέτω για πολλωστή φορά το κάτωθι απόσπασμα των γενικών κανόνων που ΔΙΕΠΟΥΝ το πρωταθλημα στο οποιο ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΤΕ να συμμετασχετε με την θελησή σας και όχι με το πιστόλι στον κρόταφο:

R2. Οι καιρικές συνθήκες που θα χρησιμοποιούνται για τον αγώνα είναι εκείνες που αναφέρονται στο πλησιέστερο χρονικό διάστημα πριν την επίσημη έναρξη του αγώνα στις 21:30. Για παράδειγμα εάν η τελευταία πρόβλεψη του καιρού είναι είναι στις 20:00 και το δελτίο καιρού "δίνει" οποιαδήποτε μορφή βροχής (Light Rain, Rain, Heavy Rain, Thunderstorm), τότε ο αγώνας θα διεξαχθεί υπό βρόχινες καιρικές συνθήκες. Οποιαδήποτε άλλη ένδειξη στο δελτίο καιρού (π.χ. Drizzle, Grey Clouds, Snow, κ.λ.π) σημαίνει διεξαγωγή του αγώνα υπό συνθήκες ηλιοφάνειας.

Κάποιος μπορεί να μην κανει ορθογραφικά λάθη, αλλά παραδόξως δεν ξέρει να διαβάζει. Νομίζω τα είπα όλα ΞΕΚΑΘΑΡΑ bounce bounce bounce

Armada

Αριθμός μηνυμάτων : 264
Τόπος : Ελλάδα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστες-Πείτε τη γνώμη σας.   4/5/2010, 07:04

Silkman έγραψε:
Επειδη η "σποντα" θελει και τα καταλληλα προσόντα για να την στηριξει κάποιος, παραθέτω για πολλωστή φορά το κάτωθι απόσπασμα των γενικών κανόνων που ΔΙΕΠΟΥΝ το πρωταθλημα στο οποιο ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΤΕ να συμμετασχετε με την θελησή σας και όχι με το πιστόλι στον κρόταφο:

R2. Οι καιρικές συνθήκες που θα χρησιμοποιούνται για τον αγώνα είναι εκείνες που αναφέρονται στο πλησιέστερο χρονικό διάστημα πριν την επίσημη έναρξη του αγώνα στις 21:30. Για παράδειγμα εάν η τελευταία πρόβλεψη του καιρού είναι είναι στις 20:00 και το δελτίο καιρού "δίνει" οποιαδήποτε μορφή βροχής (Light Rain, Rain, Heavy Rain, Thunderstorm), τότε ο αγώνας θα διεξαχθεί υπό βρόχινες καιρικές συνθήκες. Οποιαδήποτε άλλη ένδειξη στο δελτίο καιρού (π.χ. Drizzle, Grey Clouds, Snow, κ.λ.π) σημαίνει διεξαγωγή του αγώνα υπό συνθήκες ηλιοφάνειας.

Κάποιος μπορεί να μην κανει ορθογραφικά λάθη, αλλά παραδόξως δεν ξέρει να διαβάζει. Νομίζω τα είπα όλα ΞΕΚΑΘΑΡΑ bounce bounce bounce

Παρακαλώ πολύ προσωπικές αντιπαραθέσεις, μπηχτές, σπόντες κλπ να τις επιλύσετε από τηλεφώνου. Δεν είμαστε υποχρεωμένοι οι υπόλοιποι να μας βγαίνει η ψυχή κάθε φορά που κάνει αναφορά ο Armada και ο Silkman.......

Στα καθ' ημάς τώρα......... Δεν έκανα νύξη νομίζω ποτέ για το τι γνωρίζεις ή τι δεν γνωρίζεις ....... Διαβάζω όμως και ξαναδιαβάζω και τους κανονισμούς και ματαξαναδιαβάζω και δε λέει πουθενά ότι Δελτίο Καιρού παίρνουμε ΜΟΝΟ από το BBC και ΜΟΝΟ από αυτό....... Λέει για τελευταία πρόβλεψη καιρού........

Στο χθεσινό λοιπόν.....

Από τα 15 άτομα περίπου που μπήκαμε εχθές να τρέξουμε οι περισσότεροι για να μην πω όλοι "έβλεπαν" ηλιοφάνεια στο Silverstone και στις 7 και στις 8 και στις 9 και στις 6 και στις 5 ....... Μόνο η " πρόγνωση" του BBC έλεγε για βροχή........ και είπαμε άλλο η πρόγνωση και άλλο το Real Time Weather ....... Αν τελικά αποδείχθηκε από το χθεσινό ότι χρειάζεται αλλαγή σε αυτό μπορούμε να το αλλάξουμε δεν είναι δόγμα πίστεως......

Οι κανόνες είναι κανόνες και όντως συμφωνήσαμε και υπογράψαμε να τους τηρούμε για να μπορούμε να λειτουργούμε και σωστά...... Προσωπικά εχθές δεν ήθελα να τρέξω διότι αυτό το βρόχινο δεν με εκφράζει...... έτρεξα όμως μόνο και μόνο για να μη βγω από το Server επειδή οριστικοποιήθηκε ότι ο αγώνας θα ήταν βρόχινος...... (την επόμενη φορά σε περίπτωση βροχής τόσο ξαφνικά θα μου επιτρέψεις να αποχωρήσω για να μη δημιουργώ προβλήματα οδηγώντας σε παγοδρόμιο)

Κοντολογίς, υπενθυμίζω ότι η πολύ αυστηρή τήρηση των κανόνων ως κανόνων χωρίς τη διαλλακτικότητα ως ατόμων με νου και γνώμη επιφέρει άλλα πράγματα που η πρόσφατη ιστορία μας υπέδειξε Laughing Laughing Laughing Ίσασιν οι μεμυημένοι......

Κλείνοντας θα σου εξομολογηθώ το εξής: Εχθές κάπου κοντά στον 30ο γύρο δεν θυμάμαι καλά είχα τόσο χαλαρώσει που έλεγα να πάω το μονοθέσιο στα pit και να αποχωρήσω. Πραγματικά όμως η αποχώρησή σου-εγκατάλειψη σε εκείνο το σημείο για μένα ήταν αφυπνιστική...... Ένα πλατύ χαμόγελο ήρθε στο πρόσωπό μου διότι για ακόμη ένα αγώνα θα έτρωγες τη σκόνη μου.....ή μάλλον επί το ορθότερον τη λάσπη μου (σκόνη + βροχή) ......... και ετοιμάσου για πολλή σκόνη από δω και πέρα....... Laughing Laughing Laughing

Η 9η θέση δεν μου πρόσφερε βαθμολογικά τίποτα (αν και υπάρχει ένα θέμα που ίσως οι αγωνοδίκες αποφανθούν καλύτερα) ....... ψυχολογικά όμως μου πρόσφερε τα πάντα...... Laughing Laughing Laughing

Καλό διάβασμα..... benedizione
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e-haf.org
Silkman
F1aXion Administrator

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστες-Πείτε τη γνώμη σας.   4/5/2010, 11:31

[quote="Armada"]

Παρακαλώ πολύ προσωπικές αντιπαραθέσεις, μπηχτές, σπόντες κλπ να τις επιλύσετε από τηλεφώνου. Δεν είμαστε υποχρεωμένοι οι υπόλοιποι να μας βγαίνει η ψυχή κάθε φορά που κάνει αναφορά ο Armada και ο Silkman.......

Δεν ειναι προσωπικη αντιπαραθεση το να αμφισβητεις τους κανονες της F1AXION για τους οποιους δοθηκαν τα χρονικα περιθωρια στην αρχη της σαιζον για να σχολιαστουν και να καταληξουμε.Καμία προσωπικη αντιπαραθεση. Ειμαι υποχρεωμενος να υπερασπιστω τους κανονες που θεσαμε κατοπιν ομαδικης διαβουλευσης! Απο τη στιγμη που καταληξαμε...και αρχισαμε...και τρεξαμε ηδη 8 αγωνες....ερχεσε στον 8ο για να μας πεις τι? Για το τι καιρο βλεπεις απο τα δικα σου site?

Στα καθ' ημάς τώρα......... Δεν έκανα νύξη νομίζω ποτέ για το τι γνωρίζεις ή τι δεν γνωρίζεις ....... Διαβάζω όμως και ξαναδιαβάζω και τους κανονισμούς και ματαξαναδιαβάζω και δε λέει πουθενά ότι Δελτίο Καιρού παίρνουμε ΜΟΝΟ από το BBC και ΜΟΝΟ από αυτό....... Λέει για τελευταία πρόβλεψη καιρού........

Eισαι σιγουρος οτι δεν λεει για το BBC?.....
R1. Οι αγώνες του πρωταθλήματος διεξάγονται υπό τις τρέχουσες πραγματικές καιρικές συνθήκες. Μέσα από το site μπορείτε να ενημερώνεστε για πενθήμερη αλλά και 24ωρη πρόβλεψη του καιρού και να προετοιμαστείτε αναλόγως.

Στο χθεσινό λοιπόν.....

Από τα 15 άτομα περίπου που μπήκαμε εχθές να τρέξουμε οι περισσότεροι για να μην πω όλοι "έβλεπαν" ηλιοφάνεια στο Silverstone και στις 7 και στις 8 και στις 9 και στις 6 και στις 5 ....... Μόνο η " πρόγνωση" του BBC έλεγε για βροχή........ και είπαμε άλλο η πρόγνωση και άλλο το Real Time Weather ....... Αν τελικά αποδείχθηκε από το χθεσινό ότι χρειάζεται αλλαγή σε αυτό μπορούμε να το αλλάξουμε δεν είναι δόγμα πίστεως......

Καλυτερα να μην πεις ΟΛΟΙ γιατι θα εκτεθεις παλι. Αλλα και ετσι να ηταν....ακομα και εξωαγωνιστικοι οδηγοι που τρεχουν σε αλλα πρωταθληματα να εβλεπαν στεγνο....ΕΜΕΙΣ τρεχουμε στην f1axion και οι κανονες που σου παρεθεσα λενε τι κανουμε, ποτε το κανουμε και πως το κανουμε! Ησουν κι εσυ στη διαβουλευση των κανονων.......στον 8ο αγωνα διαπιστωσες τι??

Οι κανόνες είναι κανόνες και όντως συμφωνήσαμε και υπογράψαμε να τους τηρούμε για να μπορούμε να λειτουργούμε και σωστά...... Προσωπικά εχθές δεν ήθελα να τρέξω διότι αυτό το βρόχινο δεν με εκφράζει...... έτρεξα όμως μόνο και μόνο για να μη βγω από το Server επειδή οριστικοποιήθηκε ότι ο αγώνας θα ήταν βρόχινος...... (την επόμενη φορά σε περίπτωση βροχής τόσο ξαφνικά θα μου επιτρέψεις να αποχωρήσω για να μη δημιουργώ προβλήματα οδηγώντας σε παγοδρόμιο)

Απο τη μια λες οι κανονες ειναι κανονες και οτι συμφωνησαμε....και χτες....και το συνεχιζεις και σημερα....εκφραζεις διαφωνια και πετας σποντες.......και γενικοτερα θα πρεπει να καταληξεις κατα ποσο εισαι αποφασισμενος να τρεχεις με τους κανονες που θεσπισαΜΕ ή αν θες δικους σου.

Κοντολογίς, υπενθυμίζω ότι η πολύ αυστηρή τήρηση των κανόνων ως κανόνων χωρίς τη διαλλακτικότητα ως ατόμων με νου και γνώμη επιφέρει άλλα πράγματα που η πρόσφατη ιστορία μας υπέδειξε Laughing Laughing Laughing Ίσασιν οι μεμυημένοι......

Απο τη στιγμη που τους κανονες τους αποφασισαμε κατοπιν διαβουλευσης η τηρησή τους θα είναι αυστηρη! Αλλα πραγματα μας ωθησαν στην εξοδο τότε και οχι η αυστηρη τηρηση των κανονων. Αλλα ουτε αυτο το πιασες!

Κλείνοντας θα σου εξομολογηθώ το εξής: Εχθές κάπου κοντά στον 30ο γύρο δεν θυμάμαι καλά είχα τόσο χαλαρώσει που έλεγα να πάω το μονοθέσιο στα pit και να αποχωρήσω. Πραγματικά όμως η αποχώρησή σου-εγκατάλειψη σε εκείνο το σημείο για μένα ήταν αφυπνιστική...... Ένα πλατύ χαμόγελο ήρθε στο πρόσωπό μου διότι για ακόμη ένα αγώνα θα έτρωγες τη σκόνη μου.....ή μάλλον επί το ορθότερον τη λάσπη μου (σκόνη + βροχή) ......... και ετοιμάσου για πολλή σκόνη από δω και πέρα....... Laughing Laughing Laughing

Μακαρι! Το ονειρο μου ειναι η F1AXION να αποτελειται απο κορυφαια ποιοτητα οδηγων στο grid και ας μην ειμαι μεσα σε αυτο! Μακαρι η F1AXION να γεμισει με 20-22 οδηγους που θα εχουν διαφορα χιλιοστων μεταξυ τους! Μακαρι να γεμισει με οδηγους που καθε φορα που βλεπουν βροχη δεν γκρινιαζουν, δεν βλεπουν παγο και μπορουν να εκκινησουν με ασφαλεια το μονοθεσιο τους στο βρεγμενο!

Η 9η θέση δεν μου πρόσφερε βαθμολογικά τίποτα (αν και υπάρχει ένα θέμα που ίσως οι αγωνοδίκες αποφανθούν καλύτερα) ....... ψυχολογικά όμως μου πρόσφερε τα πάντα...... Laughing Laughing Laughing

Χαιρομαι που τουλαχιστον κερδισες και κατι στην 9η θεση.

Το κεφαλαιο εκλεισε!

Vastzo

Αριθμός μηνυμάτων : 261
Τόπος : Αυλωναρι Ευβοια

ΔημοσίευσηΘέμα: Nurburgring   4/5/2010, 12:15

Δεν ειναι πολυ χαλια η πιστα του Nurburgring Question Question Question Shocked Shocked Question Question
Pambos

Αριθμός μηνυμάτων : 87
Τόπος : Λεμεσος

ΔημοσίευσηΘέμα: Nurburgring   4/5/2010, 14:47

Το λυγο τι το θελεις αρκετα χαλια ειναι. Οταν πατησεις στο χωμα το αυτοκινητο αμεσως κολαει.............
Οταν ανεβεις στο κρασπεδο πολυ σε πεταει εχτος πιστας...... Twisted Evil Razz
Οταν καταφερεις να μεινεις εντως του οριου της πστας τοτε δεν εχεις κανενα προβλημα
Silkman
F1aXion Administrator

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστες-Πείτε τη γνώμη σας.   4/5/2010, 15:47

Nαι παιδιά είναι χάλια η πίστα! Έψαξα με οτι γνωσεις ειχα και ζητησα και βοηθεια και απο εσας αλλα δεν βρεθηκε κατι καλυτερο. Και στην πραγματικη πιστα βεβαια υπαρχουν αυτα τα τμηματα "τσιμεντου" στο οδοστρωμα απλα στο πισι μας φαινεται ακομα πιο αθλιο. Δυστυχως αυτην θα τρεξουμε εκτος εαν εγκαιρα βρειτε (τωρα δηλαδη) κατι καλυτερο. Εχω αλλη μια πιστα η οποια ειναι καλυτερη οσον αφορα το οδοστρωμα αλλα το layoyt της πιστας δεν ειναι σωστο. Δηλαδη οι ανηφορες δεν ειναι ανηφορες και οι κατηφορες δεν ειναι κατηφορες. Επιπλεον το περιφημο ανηφορικο S ειναι σε λαθος σημειο στημενο και κακοστημενο. Γιαυτο βαλαμε αυτην.
Τα curb εκ φυσεως ειναι βαναυσα στην συγκεκριμενη πιστα και στην πραγματικη F1. Aυτο που μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση εμενα σε αυτη την πιστα ειναι οτι επιτελους.....αν πατησεις γρασιδι γλυστρας!!!

Anyway...προσωπικα δεν εχω καποια με σωστο layout και νομιζω οτι το ζητουμενο ειναι το layoyt της πιστας και οχι τα γραφικα που αρχικα θα μας ταλαιπωρησουν λιγο...αλλα τα συνηθιζεις....νομιζω.

Pambos

ΔημοσίευσηΘέμα: Nurburgring   4/5/2010, 22:08

παιδια εγω παντως εαν δεν εχετε καμια αντηριση θα το ψαξω.................καλη σας μερα
Pambos

ΔημοσίευσηΘέμα: Nurburging   4/5/2010, 22:12

ΠΑΙΔΙΑ ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ VERSION ΤΗΣ ΠΙΣΤΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ RFACTOR CENTRAL.

http://www.rfactorcentral.com/detail.cfm?ID=Nuerburg

ΤΙ ΛΕΤΕ ΤΙΝ ΔΟΚΙΜΑΖΟΥΜΕ
Schumi
F1aXion Champion
F1aXion Champion

Αριθμός μηνυμάτων : 1388
Τόπος : Λεπτοκαρυα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστες-Πείτε τη γνώμη σας.   4/5/2010, 23:08

Το να ανεβει στο σερβερ δε λεει ας μαζευτειτε οπως χθες να τη δοκιμασετε σε ενα δικο σας σερβερ
https://twitter.com/Jim_Katelas
Silkman
F1aXion Administrator

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστες-Πείτε τη γνώμη σας.   4/5/2010, 23:28

Παιδιά θα μπορουσα να πω: "οτι αποφασισει η πλειοψηφια, ας κανουμε". Αλλα επειδη δεν βλεπω να ασχολουνται πολλοί παρά μονο λίγοι και συγκεκριμένοι, λέω το εξής:

Δοκιμάστε όσες βέρσιον μπορείτε να βρείτε, μιλήστε μεταξύ σας εσείς οι συγκεκριμένοι που ασχολείστε, και πείτε μας εδω την γνώμη σας. Το θέμα είναι κατά ποσο θα βρείτε και βρόχινη βέρσιον....... Rolling Eyes

Ή μπορουμε να κρατήσουμε την στεγνη βερσιον που θα βρειτε (και να εχει σωστο Layout) και ως βρεγμενη να κρατησουμε αναγκαστικα αυτη της WCP.....αν και θα γινει χαμος με τα σεταπ μετα.......δεν ξερω κι εγω τι να πω.....δοκιμαστε και πειτε μας....ΑΛΛΑ σήμερα ομως!
Ευχαριστώ!

Billie Jean

Αριθμός μηνυμάτων : 110

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστες-Πείτε τη γνώμη σας.   5/5/2010, 08:53

Σοβαρά λέτε να τρέξουμε αυτή την πίστα που είναι στο ντροπ; Π έχει άσφαλτο ένα γκρίζο πράμα; Λίγο έψαξα στο γιουτιουμπ. Και βρήκα άλλες. Είναι μια GTL conversion πολύ καλή. Τώρα αν τραβηχτει και μια βδομάδα πίσω ο αγώνας δε χάλασε κ ο κόσμος. Απ το να τρέξουμε σε βλακεία πίστα...
Silkman
F1aXion Administrator

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστες-Πείτε τη γνώμη σας.   5/5/2010, 09:51

Για να μην ρωτησω που ησουνα απο τις 28 Απριλιου που ποσταρα και ζητησα τη βοηθεια σας για να βρουμε πιστα θα σε ρωτησω που ειναι το link να την κατεβασουμε.

Billie Jean

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστες-Πείτε τη γνώμη σας.   5/5/2010, 10:13

Ήμουν εκτός Πατρών.. Και Απο την Κυριακή π είμαι εδώ δεν έχω Ίντερνετ στο σπίτι γιατί κάτι μ****** της ΔΕΗ εσκαψαν έκοψαν ΚΑΤ λάθος καλώδια τ ΟΤΕ και είναι όλο το τετράγωνο από την Κυριακή χωρίς τηλέφωνο. Και τώρα από το κινητό είμαι εδώ. Ψάξε κ συ στο google η και στο YouTube αν έχει κανείς λινκ εκεί. Κ ψάχνω κ γω αλλά με περιορισμένη δυνατότητα από το κινητό. Gtl conversion ελεγε...
Billie Jean

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστες-Πείτε τη γνώμη σας.   5/5/2010, 10:50

L αν δεν βρίσκεις άκρη μπες στο YouTube γράψε nurburgring fsone και θα δεις κάμποσες Καλές. Στείλε pm η comment να σου πουν.
Silkman
F1aXion Administrator

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστες-Πείτε τη γνώμη σας.   6/5/2010, 05:31

Παιδιά παρακαλώ μέχρι τη Δευτέρα 10 Μαίου να παραθέσετε Link για πιστες dry/wet Νυρεμβέργης. Αν δεν εχουμε κατι καλυτερο μέχρι τοτε θα μείνουμε αναγκαστικα στην πιστα της WCP.

Billie Jean

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστες-Πείτε τη γνώμη σας.   6/5/2010, 11:05

Εχω ρωτήσει για αυτή : https://www.youtube.com/watch?v=pWaKWDkp2tU&feature=player_embedded

και αυτή https://www.youtube.com/watch?v=nWJZ2qYi7dg

για να δουμε..
Silkman
F1aXion Administrator

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστες-Πείτε τη γνώμη σας.   6/5/2010, 11:17

Για να μην περιμενεις απαντηση απο τον τυπο στο youtube.

H βρεγμενη ειναι η πιστα της WCP που ηδη εχουμε μοιρασει και ειπες οτι ειναι χαλια. Το ποσοστο βεβαιωτητας γιαυτο αγγιζει με ανεση το 100%

Η στεγνη ειναι αυτη που σας ειπα που εχει λαθος layout οσον αφορα ανηφορες κατηφορες και το γρηγορο ανηφορικο S.

Oπως και να χει περιμενω να μου πειτε τι επιλεγετε.

killbill

Αριθμός μηνυμάτων : 144

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστες-Πείτε τη γνώμη σας.   6/5/2010, 11:17

Billie Jean έγραψε:
Εχω ρωτήσει για αυτή : https://www.youtube.com/watch?v=pWaKWDkp2tU&feature=player_embedded

και αυτή https://www.youtube.com/watch?v=nWJZ2qYi7dg

για να δουμε..

η 2η φαινετε μια χαρα!
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστες-Πείτε τη γνώμη σας.   6/5/2010, 12:09

Βασικά στο wet δεν έχουμε το πρόβλημα; Εγώ βρήκα μια ακόμη wet εκτός από της WCP, αλλά έχει λάθος το τελευταίο sikein. Λείπει δηλαδη το δεξί kerb.
Μιλάμε για καταιγίδα Laughing
Silkman
F1aXion Administrator

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστες-Πείτε τη γνώμη σας.   6/5/2010, 12:15

Είναι η πίστα πριν την παρέμβαση του Schumacher και το εννοω. O schumacher ζήτησε να μπει το chicane και μπηκε!

Billie Jean

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστες-Πείτε τη γνώμη σας.   6/5/2010, 13:02

Βρήκα σε wet την original τησ ΙSI. αυτην δλδ που έχει το rfactor απο μονο του, αλλά σε wet όποιος θέλει δοικμάζει.

megaupload.com HFUMMS9Z

και μια dry που βγήκε μόλις τον απρίλη. θα τη δοκιμασω και θα σας πω.
Silkman
F1aXion Administrator

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστες-Πείτε τη γνώμη σας.   6/5/2010, 13:19

Μόλις με ενημερωσε ο Πλακαλής ότι στο πακέτο RFT 2009 (που έχουμε όλοι) υπάρχει Νυρεμβεργη DRY Shocked Shocked

O λόγος που δεν την είδα ειναι γιατί οι βλάκε οι ουγγροι της rft γράφουν Germany....και οταν κλικαρεις πανω της, η φωτο γραφει Hockenheim!!!!!!!!!!!!!!

Το Layout ειναι σωστο οποτε μπορουμε να κρατησουμε αυτη για dry και αναζητουμε wet.

Οπως και να εχει μεχρι τη δευτερα πειτε τη γνωμη σας για να κανουμε και κανενα practice!

Billie Jean

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστες-Πείτε τη γνώμη σας.   7/5/2010, 02:39

Σωστά. L Τελικά RFT - για μένα. Δοκίμασα μια καινούργια χτες, καλή, αλλά δεν χρειάζεται ο κόπος. Είναι και 150 ΜΒ. Οπότε του ΡΦΤ είναι οκ.

Για wet είτε του WCP είτε της ΙΣΙ που έχω δώσει λινκ. Αυτά
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστες-Πείτε τη γνώμη σας.   7/5/2010, 03:19

Δεν ξέρω αν το προσέξατε, αλλά η Wet της WCP είναι η μετατροπή της RFT σε Wet. Επίσης πρόσεξα ότι στην έκδοση της WCP και στην dry και στην wet έκδοσή τους, λείπουν κάτι μάτια που έχουν αυτοί της RFT στην πινακίδα πάνω από την γραμμή εκκίνησης. Ποιος την πήρε από ποιον δεν ξέρω αλλά αυτή της WCP φαίνεται ποιο σωστά η πινακίδα. Δεδομένου ότι είχε γίνει λόγος για επιλογή dry και wet από ίδιο pack, έτσι ώστε να μην είναι μακριά τα setup μας από dry σε wet, μήπως να πάμε WCP; Δεν ξέρω αν αλλάξαν το grip στο dry σε σχέση με της RFT, αλλά αυτό μπορούμε να το κοιτάξουμε.

Οπότε αυτό που έχω να προτείνω, χωρίς να έχω δει ακόμη την wet της ISI και χωρίς να είμαι ειδικός να κρίνω ποια είναι καλύτερη, είναι να μου πείτε εσείς που δοκιμάσατε την Wet της WCP και την κρίνατε ακατάλληλη, σε ποια σημεία υστερεί σαν Wet μήπως και την διορθώσω μέχρι την Δευτέρα. Αν αναφέρεστε μόνο στο καθρεύτισμα που κάνει το οδόστρωμα δείχνοντάς τα άσπρο, οκ. Αν είναι και κάτι άλλο πέστε μου να το ξέρω για να το κοιτάξω.
Vastzo

Αριθμός μηνυμάτων : 261
Τόπος : Αυλωναρι Ευβοια

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πίστες-Πείτε τη γνώμη σας.   10/5/2010, 10:46

Τελικα αποφασισαμε σε πια πιστα θα τρεξουμε την επομενη Δευτερα Question

Πίστες-Πείτε τη γνώμη σας.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion - Κέντρο Πληροφοριών :: Επικοινωνία F1aXion-
Μετάβαση σε: