Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Italian GP

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
KnightRiderXD

KnightRiderXD


Αριθμός μηνυμάτων : 859
Τόπος : Αθήνα

Italian GP Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Italian GP   Italian GP Empty2/4/2012, 23:58

Τίτλος:"Ικανός αλλά και ανίκανος"

Έτσι θα χαρακτήριζα τον εαυτό μου.Ενώ έδειχνα ικανός για την δεύτερη θέση η αφηρημάδα μου και η μη σκέψη μου με οδήγησαν στην εγκατάλειψη.Ας τα πάρουμε από την αρχή όχι πως θα βοηθήσει στο να ξεχάσω αυτό που έκανα.Πρώτο Q,ξέροντας πως γρήγοροι οδηγοί είχαν πρόβλημα κάθησα και έφτιαξα ένα Setup Q πολύ πιο νωρίς τον αγώνα.Το Setup όχι μόνο πατούσε καλά κάτω αλλά έδειξε ικανό και για θέση στην πρώτη ή σρην δεύτερη σειρά του Grid.Στο δεύτερο Q χάλια μαύρα.Κάνω ένα γύρο χάλια,πάω να κάνω δεύτερο βάζω νεκρά.Βγαίνω για δεύτερη προσπάθεια δεν τα πήγα καλά.Ρωτάω λοιπόν την ομάδα μου πόσο χρόνο έχω και μου λέει 2:24.Λέω 2:24 άνετα μπαίνω μέσα,μειώνω καύσιμα για ένα γύρο και ότι γίνει έγινε.Το θέμα είναι πως από εκεί ξεκίνησε το όλο πράγμα.Δεν πέρασα την γραμμή για μόλις 2 δευτερόλεπτα από τι πληροφορήθηκα.Εκεί η στεναχώρια πλυμμήρισε την καρδιά μου και δεν μπόρεσα να το αντέξω αλλά That's Race.Στο Warm Up παραπλανητικά φόρτωσα το πρώτο Setup που είχαμε φτιάξει (μαντεύτε το 2ο πρόσωπο.Όποιος το ματέψει έχει μπουγάτσα Laughing ) και έκανα πως το Setup δεν πατούσε καλά.Έχανα τα φρένα της Κ1 έκανα λάθη στις 3 στροφές μετά την Ascari.Η ώρα του αγώνα ήρθε.Ήμουν προετοιμασμένος για τα πάντα.Ξεκινώντας 8ος θα είχα πολλές μάχες για εκεί που ήθελα να τερματίσω.Όμως,το σύστημα του μονοθεσίου κόλλησε και έτσι ήμουνα αρκετά επιφυλαχτικός.Μετά την Κ1 πέρασε τον Ιορδάνη και μετά ακολουθούσε ο Λευτέρης και ο Βασίλης.Έχοντας αυτοί την μονομαχία τους έκατσα για 2 γύρους για να δω που θα περάσω.Και βρήκα την λύση και για τους 2.Από εκεί και πέρα 9 Boost μέχρι να φτάσω την ομάδα της Mercedes.Εκεί έκανα και τον ταχύτερο γύρο εκείνης της στιγμής.Μόλις έφτασα μείωσα του Boost γιατί δεν ήθελα να εξαπολείσω επίθεση ακόμα.Ο κινητήρας μου ήταν στην καλύτερη κατάσταση που τον έχω δει.Κάποια στιγμή είδα τον Κατέλα να ξεμακραίνει και τότε άρχισα επίθεση,επίθεση που τελικά μου κόστισε.Για 3 γύρους ήμουνα πίσω από τον Σπύρο μέχρι που τον πέρασα στην πρώτη ζώνη του DRS.Παίρνει την δεύτερη ζώνη την μεγάλη ευθεία και με περνάει άνετα.Και τότε όλα τα 6.6 δευτερόλεπτα ξοδέφτηκαν πριν το 2ο Chicane οπού εκεί τράκαρε και ο Κατέλας.Ο Σπύρος πήρε την πρώτη ζώνη του DRS και με περνάει πριν την Ascari αλλά μόλις πάω να τον περάσω επιβραδύνει και τότε κατάλαβα τι παίζει.Ήθελε το DRS τότε και εγώ φρέναρα και μετά ξανά εκείνος και μετά ξανά και εγώ.Πήρα το DRS που τελικά κατέστρεψε και των 2 μας τον αγώνα από δικό μου λάθος.Παίρνω Slipstreaming αλλά είχα ανοίξει και το DRS.Βγήκα δεξιά αλλά όχι ιδανικά γιατί άμα συνέχιζα έτσι θα εμβόλιζα το Σπύρο.Κάνω δεξία χάνει την πρόσφυση λόγω του DRS και τότε έστριψα αριστερά σε μια προσπάθεια επαναφοράς.Άλλο λάθος και από εκεί.Καθόμουν μετά και σκεφτόμουνα τι θα μπορούσα να είχα κάνει. 1)Να κλείσω το DRS με το εφεδρικό κουμπί; 2)Να φρενάρω; 3)Να το αφήσω να κοπανίσει δεξιά και να μην κατέστρεφα και τον Σπύρο;
Πολλές ήτανε οι λύσεις.Καθόμουνα και έβλεπα τον αγώνα του Σπύρου από τύψεις.Πάντως ανά 6 αγώνες θα κάνω και μια βλακεία.Ζήτησα μετά τον αγώνα συγνώμη από τον Σπύρο γιατί φαίνεται ποιος έκανε την μ***ια.Συγχαρητήρια στον Γιώργο που χαλαρός πήρε την 1η θέση αλλά έπρεπε να παραχωρήσει την θέση του στον Λευτέρη "κακέ".Στον Σπύρο που μετά από τόσα χτυπήματα τερμάτισε και στον φίλο και οδηγό της αδερφικής ομάδας Toro Rosso,Γιάννη Χατζαλιώτη που έσκασε το ελαστικό του στον Inlap (Λιώστη).Συγχαρητήρια σε όλους.Εγώ θα είμαι για λίγο καιρό pale shootme
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.f1axion-knightriderxd.site88.net/
 
Italian GP
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» NEWS
» Italian GP

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Περασμένα Πρωταθλήματα :: F1aXion Πρωτάθλημα 2011-2012 :: Κεντρικά Ομάδων :: Red Bull Racing-
Μετάβαση σε: