Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Suzuka GP

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
manosk69

manosk69


Αριθμός μηνυμάτων : 185
Τόπος : Αθήνα

Suzuka GP Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Suzuka GP   Suzuka GP Empty1/5/2012, 08:29

''ΓΛΥΚΟΠΙΚΡΗ ΓΕΥΣΗ''
θα μπορούσε να είναι με λίγα λόγια η αποτίμηση του αγώνα στην Ιαπωνία.Χωρίς καμία απολύτως εμπειρία σε συνθήκες βροχής ο οδηγός της Force India Μάνος Κούλης
δεν κατάφερε να δεί την καρό σημαία, σε έναν ομολογουμένως πολύ δύσκολο αγώνα υπό βροχή...
Χαρακτηριστικές είναι οι δηλώσεις του Μάνου "Ήταν ένας πολύ δύσκολος αγώνας για μένα έτσι κι αλλιώς και μάλιστα δυσκόλεψε περισσότερο απο την στιγμή που έβρεχε...
χωρίς καμμία εμπειρία στην βροχή τελευταία στιγμή προσπαθήσαμε με την ομάδα μου να βρούμε ένα setup(Γιάννη ευχαριστώ για την βοήθεια που μου έδωσες) το οποίο τουλάχιστον θα μου επέτρεπε να τερματίσω τον αγώνα και να μαζέψουμε
δεδομένα σε βρεγμένη πίστα.Όμως αυτό δεν κατέστη δυνατό στον βαθμό που επιθυμούσαμε.
Στο Q1 το μονοθέσιο γλιστρούσε υπερβολικά και δεν τολμούσα να πατήσω το γκάζι.Μπαίνοντας στα πιτς οι μηχανικοί της ομάδας έκαναν κάποιες ρυθμίσεις στην ανάρτηση και τις αεροτομές και
το μονοθέσιο έδειχνε πιο σταθερό απο πρίν,χωρίς αυτό να σημαίνει όμως πως έγραψα κανά καλό χρόνο.Έντέκατη θέση στο grid κι αυτό μετά απο τις ποινές του Γιώργου και του Μιχάλη και για να είμαι ειλικρινής αυτό με γέμισε λίγο άγχος για την εκκίνηση του αγώνα φοβούμενος μήπως απο κάποιο δικό μου λάθος στην εκκίνηση (γλίστρημα) χτυπούσα με κάποιον απο τους 2.Ευτυχώς όμως δεν συνέβει κάτι τέτοιο.
Μέχρι τι 1ο pitstop έκανα αρκετά λάθη αλλά είχα βρεί έναν σταθερό ρυθμό και μένοντας μακριά απο μάχες όλα πήγαν καλά.Όμως στον 25ο γύρο ήρθε το λάθος στην φουρκέτα και έσπασα την μπροστινή αεροτομή και στην προσπάθειά μου να μπώ στην πίστα για να πάω στα πιτς έκανα ένα τετακέ με απετέλεσμα να βρεθώ αγκαλιά με την μπαριέρα με σπασμένη ανάρτηση.
Όμως όλα είναι μέσα στο παιχνίδι και απο εδώ και στο εξής θα προπαθήσουμε με την ομάδα μου και με τον teamate μου Σάκη να μαζέψουμε όσο το δυνατόν περισσότερες εμπειρίες και δεδομένα τα οποία θα μας φανούν χρήσιμα την νεα σεζόν".

Μπράβο στον Γιώργο για ακόμα μιά νίκη σε βρεγμένο και μάλιστα BGT...
Μπράβο στην Mercedes για το 2-3
και μπράβο στον Αλέξανδρο που έδειξε πολύ ανταγωνιστικός στην βροχή αλλά προδόθηκε απο τα λάθη.

Sorry Ιορδάνη δεν μου έβγαλαν μπλέ σημαία οι κριτές στην έξοδό σου απο τα πιτς και αυτό με μπέρδεψε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Suzuka GP
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Suzuka

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Περασμένα Πρωταθλήματα :: F1aXion Πρωτάθλημα 2011-2012 :: Κεντρικά Ομάδων :: Force India F1 Team-
Μετάβαση σε: