Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 RACE 01 - AUSTRALIA

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

RACE 01 - AUSTRALIA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: RACE 01 - AUSTRALIA   RACE 01 - AUSTRALIA Empty20/11/2012, 07:26

AUSTRALIA


Με πυρετό, αλλά οχι προετοιμασίας και με δέκατα, αλλά όχι του δευτερολέπτου δεν περίμενα κάτι καλύτερο. Γνωρίζαμε απο πριν απο τον πυρετό οτι δεν θα είμαστε ανταγωνιστικοί στην Μελβούρνη και το μόνο που μας ενδιέφερε ήταν η συγκομιδή όποιων βαθμών και δεδομένων καθώς ακόμα αντιμετωπίζουμε σοβαρά προβλήματα στο setup.
Προσωπικά είχα μια πολύ καλή εκκίνηση και βρέθηκα στην 5η θέση. Με το δεδομένο οτι η μαλακή γόμα απλά φορτώθηκε για να ξεφορτωθεί το ταχύτερο δυνατόν ο μοναδικός σκοπός ήταν μέχρι το 1ο πιτστοπ να διατηρήσω την θέση μου και να καθυστερήσω όσο μπορώ τους απο πίσω. Είχα μια εντυπωσιακή μονομαχια με τον Ιορδάνη στην προσπάθεια μου να τον κρατήσω πίσω όσο ακόμα πάταγε η μαλακή γόμα και πέτυχε. Μετά το 1ο πιτστοπ βγήκα οριακά και πάλι μπροστά του αλλά πέτυχαμε έναν άκρως μαχητικό Βακιρτζόγλου που μετά απο μια ωραία μονομαχία κατάφερα να περάσω και εν συνεχεία να χάσω τη θέση απο τον Ιορδάνη. Απο εκει και έπειτα δεν απειλήθηκα ιδιαίτερα, δεν απείλησα και απλα φρόντισα να το φέρω πίσω.
Σαφώς και αυτά δεν ειναι τα αποτελέσματα που στοχεύουμε, αλλα δεδομένης της ασθένειας και της έλλειψης προετοιμασίας απο το σύνολο της ομάδας, είμαστε ικανοποιημένοι.
Last but not least ευχαριστώ τον Pit Manager μας που έστησε το μονοθέσιο μου και με απάλλαξε απο τα μαθηματικά την ώρα του αγώνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
theBrain

theBrain


Αριθμός μηνυμάτων : 147

RACE 01 - AUSTRALIA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: RACE 01 - AUSTRALIA   RACE 01 - AUSTRALIA Empty20/11/2012, 12:03

Πιστεύω οτι η απουσία μου από την αγωνιστική δράση για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα φάνηκε για αρκετούς γύρους, κι αυτό μαζί με το οτι ήθελα οπωσδήποτε να τερματίσω, δε μου άφησαν περιθώρια να ελπίζω για κάτι πολύ καλό. Να μη ξεχάσω και το τραγικό λάθος να μείνω από καύσιμα στο qualifying και να χάσω την 6η θέση στο grid - τουλάχιστον τη χάρισα στον Λευτέρη.

Αυτά από τα αρνητικά, αλλά θα ήθελα να σταθώ στα θετικά, γιατί προσωπικά μου έμεινε μια γλυκιά γεύση με την επιστροφή μου στην ενεργό δράση, με teammate έναν πολύ παλιό φίλο και pit manager έναν παλιό teammate, και γενικά πολύ καλή ατμόσφαιρα στην ομάδα. Κι αυτό φάνηκε και στον αγώνα, με καλή συνεννόηση και teamplay όταν με άφησε ο Λευτέρης να περάσω όταν είχα λίγο καλύτερο ρυθμό. Τελικά τερματισμός στην 6η θέση από 15η θέση, με 2-3 καλές προσπεράσεις (ειδικά στην Κ1 με μια 2ιν1 σε Κούλη και Χατζαλιώτη νομίζω) ικανοποιητικό consistency, και με την εμπειρία ενός πλήρους αγώνα, σίγουρα ελπίζω για καλύτερα αποτελέσματα σύντομα.

Είμαστε αποφασισμένοι στη McLaren να κάνουμε το καλύτερο δυνατό με το λίγο χρόνο που έχουμε κι οι τρεις στη διάθεσή μας σε ένα προφανώς δύσκολο αλλά και πολλά υποσχόμενο πρωτάθλημα.

Συγχαρητήρια στην ομάδα, στο βάθρο και γενικά σε όλους τους οδηγούς για έναν ποιοτικό αγώνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
RACE 01 - AUSTRALIA
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» RACE 19 - U.S.A
» RACE 12 - SPA
» RACE 16 - KOREA
» RACE 17 - INDIA
» RACE 11 - HUNGARORING

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion Πρωτάθλημα 2012-2013 :: Κεντρικά Ομάδων :: McLaren (C)-
Μετάβαση σε: