Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Κινα

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
abrassard




Αριθμός μηνυμάτων : 79
Τόπος : aachen

Κινα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Κινα   Κινα Empty11/12/2012, 01:54

Κινέζικος εχθρός.

Δικαιολογημένο BOG για ξεκίνημα.
Χαλαρά στην εκκίνηση από την τελευταία θέση περίμενα το λάθος αντιπάλων το οποίο και ήρθε.
Μέσα στην δεκάδα έχω μπροστά μου τον τεαμ και πιέζουμε για κάτι κάλο, άλλα το μικρο λαθάκια μου δεν βοηθούν. Πίσω μας η Caterham και χαμόγελα από δικιά μας πλευρά.
Πίσω μου ο Χάρης με Sauber πιέζει (ελάχιστα πιο γρήγορος) για να με περάσει στον ¼ του αγώνα και αντιστέκομαι, 1,2,3,4 σκουντίγματα από πίσω και σβούρα. Χέρια, Πόδια, και @#$@$, ελαφρός τραυματισμένο μονοθέσιο αποφασίζω να τον αφήσω να περάσει για να μην έχουμε περισσότερα. Φίλε μόλις μπήκες στη λίστα τον εχθρών σκέφτηκα.
Μέχρι να καταλάβω πως συμπεριφερόταν το μονοθέσιο κάνω και μια επαφή με μπαριέρα πάει και η αεροτομή, γρήγορο πιτ και μετά μάχη για να κρατήσω τον Αντώνη πίσω.

Συμπέρασμα Γλυκόπικρο
Ο Μάνος είχε δουλέψει και η 7-8 θέση φαινόταν στο βάθος, Το στήσιμο του μονοθέσιου για τα δικά μας δεδομένα αρκετά καλό, όμως η τύχη τον εγκατέλειψε. Το γεγονός ότι αφήσαμε πίσω μας caterham είναι θετικό, άλλα δεν πρέπει να κοιτάμε πίσω αλλά μόνο μπροστά ..........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
manosk69

manosk69


Αριθμός μηνυμάτων : 185
Τόπος : Αθήνα

Κινα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κινα   Κινα Empty11/12/2012, 08:18

ικανοποίηση,νεύρα,απογοήτευση και πείσμα είναι τα συναισθήματα που εναλλάσονταν εθχές κατά την διάρκεια και μετά τον αγώνα της Κίνας....
ικανοποίηση που με ένα μέτριο setup το οποίο στήθηκε 2 ημέρες πριν τον αγώνα λόγω προβλήματος στα φρένα του μονοθεσίου μου καταφέραμε και τα δυο μονοθέσια να δίνουμε μάχες για να κρατηθούμε στην βαθμολογούμενη δεκάδα.
Οι μάχες ήταν δυνατές και κατάφερα έπειτα απο κάποιες ατυχίες αλλά και τα pitstop των μπροστινών οδηγών να ανέβω μέχρι και την έβδομη θέση...με τα 2 pit που έκανα μέχρι τον 29ο γύρο ήμουν στην 8η θέση και το μέλλον του αγώνα φαινόταν ευοίωνο ως προς τον τερματισμό σε αυτή την θέση...
στο 3ο pitstop 29ο γύρο το σφιχταγκάλισμα με την μπαριέρα στην είσοδο των pit (απο τις χειρότερες εισόδους και εξόδους σε πίστα F1) ήταν μοιραίο σπάζοντας τις δύο αεροτομές και ταυτόχρονα νεύρα, πολλά νεύρα Κινα 4156288271 και σαν να μην έφτανε αυτό μπαίνω φουριόζος στα pit και τρώω και ποινή Stop/go 10sec, νεύρα και απογοήτευση μαζί.... με την έξοδο απο τα πίτ ''η συνολική καθυστέρηση ήταν 50sec και 10η θέση'' κάνω ένα τετακέ στην Κ2 και βλέπω και την ανάρτησή μου βαριά τραυματισμένη.Φυσιολογικό επακόλουθο η εγκατάλειψη...
Πείσμα για τους αγώνες που έρχονται για πολύ δουλειά και βελτίωση στην αγωνιστική μου εικόνα κάτι το οποίο ο teamate μου έχει και του αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για την 9η θέση...
Το σίγουρο είναι πως η συνεργασία μεταξύ μας είναι πολύ καλή και μέχρι τώρα έχουμε βοηθήσει αρκετά ο ένας τον άλλον στο στήσιμο των μονοθεσίων και η βελτίωση μέσα απο σκληρή δουλειά πιστεύω ότι είναι δεδομένη
Κοιτάμε μπροστά teamate...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Κινα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Κίνα
» Κίνα
» Κίνα
» ΚΙΝΑ
» Κίνα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion Πρωτάθλημα 2012-2013 :: Κεντρικά Ομάδων :: Toro Rosso-
Μετάβαση σε: