Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 RACE 06 - MONACO

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

RACE 06 - MONACO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: RACE 06 - MONACO   RACE 06 - MONACO Empty22/1/2013, 03:25

MONACO



Silkman:

"Σκεφτόμουν τι να πω στους δημοσιογράφους για τον χθεσινό μου αγώνα και μόνο μια φράση μου ερχόταν συνέχεια στο μυαλό για να εξηγήσει το τι μου συνέβει. I lost my nerve
Μέχρι και λίγες ώρες πριν την έναρξη οι δοκιμές πήγαιναν άψογα, και οι χρόνοι ηταν άκρως ανταγωνιστικοί. Ευελπιστούσα σε μια καλή θέση στο grid και σε ενα αγώνα που σε αντίθεση με αλλες χρονιες δεν θα ειχε μοναδικο σκοπο να κρατησω πισω οδηγους αλλα να περασω μπροστα. Τοση αυτοπεποιθηση μου εδωσε το στησιμο του αυτοκινητου που προηλθε απο την δουλεια τοσο του teamate μου οσο και του Pit manager μας.
Στο Quali ομως η συγκρουση με τις μπαριερες και η εγκαταλειψη......με εκαναν να νιωθω σαν να μην εσπασε το αμαξι, αλλα εγω.
Εκκινηση απο την 9η θεση και οδηγουσα πλημυρισμενος απο φοβο. Μακρια απο τις μπαριερες, μακρια απο τα κερμπ, αργα στο γκαζι, απαλα στα φρενα. Χρονοι 1.20......φρεσκα ελαστικα και παλι 1.20....νεο σετ ελαστικων και παλι 1.20. Στην εκκινηση σταθηκα τυχερος που επελεξα να περασω αριστερα απο την Τορο Ροσο και γλυτωσα τα χειροτερα. Απο εκει και μετα δεν υπηρξε θαρρος να αντισταθω στον Μανουσακη και στην πορεια σε κανεναν που βρεθηκε πισω μου. Η μονη στιγμη που πραγματικα εξαφανιστηκε ο φοβος ηταν οταν κολλησα για πολλους γυρους πισω απο τον Σπυρο. Εκει ξεχασα και τις μπαριερες και το οποιο λαθος και οδηγησα πραγματικα στο οριο. Ευχαριστηθηκα μαχη κολλημενος κυριολεκτικα πισω του χωρις να τον ακουμπησω παρολο που ημασταν κυριολεκτικα στο χιλιοστο. Οταν εφυγε και μπηκε στα πιτ....επανηλθα στον φοβισμενο κοσμο μου....και φοβισμενα πηρα την καρο σημαια και τους 10 βαθμους.
Σε μια πιστα οπως ειναι το Μονακο ειναι αθλος να τερματισεις...και συναμα χαρα και ικανοποιηση ανεξαρτητου αποτελεσματος. Αυτη τη φορα ομως...δεν το ενιωσα ετσι.
Τοσο τρομαγμενος δεν εχω ξαναοδηγησει ποτε. Ποτε μα ποτε δεν ενιωσα φοβο.
Και πολυ φοβαμαι οτι απαξ και το μικροβιο του φοβου προσβαλει ενα πιλοτο της F1, τοτε αργά η γρήγορα πλησιάζει και η ωρα να αποσυρθει απο την ενεργο δραση."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
theBrain

theBrain


Αριθμός μηνυμάτων : 147

RACE 06 - MONACO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: RACE 06 - MONACO   RACE 06 - MONACO Empty23/1/2013, 11:41

Ικανοποιητικό αποτέλεσμα και σταθερή συγκομιδή βαθμών σε έναν δύσκολο αγώνα. Ευχαριστήθηκα αρκετά μόνο το πρώτο μισό με αρκετή κίνηση και καθαρές μάχες, γιατί μετά ήρθε η κούραση και το χαζό γύρισμα στην μπαριέρα μετά το τούνελ και μας στέρησε κάτι καλύτερο. Δυστυχώς χάνω τον Καναδά, αλλά θα επιστρέψω πιο ορεξάτος για τα επόμενα μαζί με την υπόλοιπη ομαδάρα.

Τώρα πάω να δω αν πήρε τα χάπια του ο Αξιώτης...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
theBrain

theBrain


Αριθμός μηνυμάτων : 147

RACE 06 - MONACO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: RACE 06 - MONACO   RACE 06 - MONACO Empty24/1/2013, 12:45

Η McLaren κι εγώ προσωπικά θα υποστηρίξουμε και θα συμμετάσχουμε στον
"1ο F1aXion Τηλεμαραθώνιο Αγάπης προς τους Πατήσαντες τη Λευκή Γραμμή στο Μονακό"
με σκοπό τη συλλογή χρημάτων για τις χρηματικές ποινές αλλά και την αγορά αγωνιστικών ματομπούκαλων. Προφανώς έχουν ήδη δηλώσει συμμετοχή η Μαριάννα Βαρδινογιάννη κι ο Γιώργος Νταλάρας, ενώ η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο σπίτι του Μανουσάκη.

greekflag
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fugitiv3R
F1aXion Administrator
Fugitiv3R


Αριθμός μηνυμάτων : 2829
Τόπος : Θεσσαλονίκη

RACE 06 - MONACO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: RACE 06 - MONACO   RACE 06 - MONACO Empty24/1/2013, 13:04

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://fugitiv3r.blogspot.com/
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

RACE 06 - MONACO Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: RACE 06 - MONACO   RACE 06 - MONACO Empty24/1/2013, 13:41

Δεν δίνω φράγκο.....!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
 
RACE 06 - MONACO
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» NEWS
» Monaco GP
» Monaco
» NEWS
» RACE 12 - SPA

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion Πρωτάθλημα 2012-2013 :: Κεντρικά Ομάδων :: McLaren (C)-
Μετάβαση σε: