Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Καναδάς

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Spiros Fakis

Spiros Fakis


Αριθμός μηνυμάτων : 378
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗ

Καναδάς   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Καναδάς    Καναδάς   Empty29/1/2013, 10:21

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Ιδια θεση σε δυο χρονιες στο ιδιο GP.

Μια πιστα που μου ταιριαζει οδηγηκα αλλα και ψυχολογικα,αφου και περυση κατεκτησα ξανα την 2η θεση υπο βροχη.
Γνωρηζοντας καλα την πιστα δεν δυσκολευτηκα να στησω και να παω γρηγορα το μονοθεσιο.Τοσο καλα που ημουν πολυ κοντα στον Κατελα για πρωτη φορα φετος.
Στο Q εκανα ενα καλο γυρο αλλα δεν εφτασε για χιλιοστα να περασω τον Γαλανωματη και ετσι κατελαβα την 2η θεση.Ο Κατελας δεν καταφερε να κανει καλο χρονο Και εμεινε 3ος.
Στην εκκινηση παραλιγο να με παρασυρει ο Γαλανοματης που βιαστηκε και ξεκινησε πιο νωρις και παρεσυρε τον Παριση μαζι.Βλεποντας τον αργησα και ετσι ο Κατελας αρπαξε οχι την ευκαιρια
αλλα το Κωστακι και του λεει που πας.......εδω θα μεινεις.Το Κωστακι ομως δεν υποχωρησε και ετσι ο Κατελας ακουμπησε την ροδα του μετα επεσε πανω μου και τελος εγινε ενας μικρος χαμος πιο πισω.
Εγω κρατηθηκα τελικα και ακολουθησα το Κωστακι οπου περασε μια βολτα απο τα πιτ να εκτελεσει το DT.

Ετσι μενω 1ος με τον Αξιωτη πισω σταθερα να ακολουθαει.Οδηγουσα πολυ καλα και σταθερα χωρις να κανω λαθος ομως το προβλημα που λεγετε Αξιωτης δεν ξεκολουσε απο πισω.Επερνα διαφορα την μειωνε ξανα και ξανα.Υτο εγινε για δεκα γυρους περιπου οπου μπηκα στα πιτ και ο Λευτερης απο πισω και αυτος.Στο μυαλο μου περασαν εικονες προηγουμενων αγωνων με τους δυο μας αλλα στο τελος
παντα να κερδιζει ο Λευτερης.

Καπου εδω επρεπε να δωσω ενα τελος στον εφιαλτη μου και τα εδωσα ολα.Καταφερα να απομακρηνομαι οδηγωντας καλα για να παρω την μεγιστη διαφορα απο τον δευτερο.Ομως ο αντιπαλος δεν ηταν τελικα ο Λευτερης αλλα το Κωστακι που απο το πουθενα ερχοταν πολυ γρηγορα αφου πριν ειχε εκγαταληψει ο Παρισης και με τον Κατελα χτηπημενο βρηκε την ευκαιρια να κανει τον αγωνα του.
Για αρκετη ωρα η 1η θεση αλλαζε χερια απο τα πιτ ομως το Κωστακι ηταν αρκετα πιο γρηγορο και αξια ανεβηκε στην πρωτη θεση.


Συγχαρητηρια σε εμας που μειναμε να τρεχουμε,στον Κωστακι και στον Κατελα που εστω και πληγωμενος ανεβηκε στην 3η θεση τελικα.

Τα λεμε Βαλενθια.



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://myf1axionteam.hostoi.com/
 
Καναδάς
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΝΕΑ - ΕΙΔΗΣΕΙΣ
» Καναδάς
» Καναδάς
» Καναδάς
» Καναδάς

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion Πρωτάθλημα 2012-2013 :: Κεντρικά Ομάδων :: Ferrari-
Μετάβαση σε: