Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Valencia

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
abrassard




Αριθμός μηνυμάτων : 79
Τόπος : aachen

Valencia Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Valencia   Valencia Empty12/2/2013, 01:52

Αναβαθμίσεις κατεύθαναν στην Toro μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο πριν από τον αγώνα.
Ένα καλό Q και καλό ξεκίνημα στον αγώνα. Αντώνης και Σταύρος πίσω μου και η ψαλίδα να ανοίγει.

Μέχρι τον τέταρτο γύρο όλα καλά. Μετά το χάος. Μαυρίλα παντού. Ενδείξεις τίποτα, μηχανή ίσα ίσα που έδειχνε σημάδια ζωής. Ενδοεπικοινωνία με τους τεχνικούς δεν υπήρχε.
Αναμνήσεις από παλιότερες δεκαετίες ερχόντουσαν, Εγώ και το Μονοθέσιο τίποτα άλλο. Ήχοι και αίσθηση.
Ξέφρενο κυνήγι λοιπόν για να αποκαταστήσουμε την τάξη. Ο Σταύρος είχε προβλήματα και ο Μάνος μετά το ατύχημα του απλός δεν μπορούσε. Ο Αντώνης όμως είχε εξαφανιστεί. 25 δευτερόλεπτα μπροστά και είχε κάνει και το πρώτο του Πιτ. Ήξερα ότι είμαι πιο γρήγορος και ότι αργά η γρήγορα θα τον έφτανα. Έτσι και έγινε στα μισά του αγώνα, όμως ο άλλο να φτάνεις και άλλο να περνάς τον ξεκούραστο Αντώνη.
4-5 γύρους κολλημένος πίσω από τον Αντώνη προσπαθώ να του δημιουργήσω άγχος αλλά εκείνος κανονικά τον αγώνα του χωρίς το παραμικρό λάθος. Ψύχραιμος μέχρι αηδίας
Βρίσκω όμως διάδρομο ενός μονοθέσιου και περνάω οριακά χωρίς να ακουμπήσουμε σε ένα σημείο που σίγουρα δεν περίμενε. Η προσπέραση της χρονιάς για μένα.
Αφού άνοιγε η ψαλίδα η συντήρηση ήταν επιτακτική καθότι δεν γνώριζα σε τι κατάσταση ήταν ο κινητήρας μου και έτσι τελείωσε ο αγώνας μου.
Εάν δεν είχαμε το τεχνικό πρόβλημα η 5 θέση με τον Λευτέρη θα παιζόταν μέχρι τέλους. Baby Steps και ραντεβού στην Αγγλία.

Μάνο ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά ............ javascript:emoticonp('titanic')
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
manosk69

manosk69


Αριθμός μηνυμάτων : 185
Τόπος : Αθήνα

Valencia Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Valencia   Valencia Empty12/2/2013, 06:33

Βαλένθια ωραία πόλη,ωραίο λιμάνι αλλά για να το βλέπω και όχι για να τρέχω...
Καλό quali τηρουμένων των αναλογιών για εμένα και καλό ξεκίνημα στον αγώνα με ωραία μάχη στον 1ο γύρο με τον Σταύρο
όπου τον πέρασα 2 φορές και 1 εκείνος...απο τον δεύτερο γύρο ανέβασα αρκετά τον ρυθμό μου και άρχισα να πλησιάζω τον Αντώνη.Μπορώ να πω πως είχα καλό ρυθμό και μείωνα την διαφορά απο τον Αντώνη γρήγορα και τον έφθασα σε απόσταση βολής στον 6ο γύρο έχοντας πίσω μου Σπύρο και Λευτέρη.Εκεί ο Αντώνης μπαίνει πιτς και έχοντας ανοικτό δρόμο μπροστά μου και πίσω μου 2 καρχαρίες έτοιμους να φάνε τα μουστάκια τους αλλά και μένα μαζί, έκανα στην Κ1 το ολέθριο λάθος στα φρένα και το μπλοκάρισμα στους τροχούς με έστειλε στην μετωπική με την μπαριέρα.Αεροτομή και μπροστινές αναρτήσεις λιώμα.Επιστρέφω στα πιτς μπας και διορθώσουν οι μηχανικοί του teamate μου τίποτα(οι δικοί μου μηχανικοί ήταν με δηλητηρίαση και αγκαλιά με τις τουαλέτες) και βγαίνω στην πίστα με το μονοθέσιο να ψιλοπατάει καλά,όπου λίγο πρίν το τέλος του 1ου sector παρέδωσε ο κινητήρας απο υπερθέρμανση.Απορώ γιατί στα πίτς έμεινα μόλις 12-15sec.Δεν ξέρω αν μπορεί να δικαιολογηθεί αυτή η υπερθέρμαναη.Η εμπειρία μου και οι γνωσεις μου με κάνουν να πιστεύω πως μάλλον υπήρξε ξένος ΔΑΚΤΥΛΟΣ στον κινητήρα του μονοθεσίου μου...Δεν ξέρω αλλά θα το ερευνήσω εκ βαθέων....

Μπράβο στον Αλέξανδρο για την τελική του θέση που δεν ήταν titanic αλλά για την συνέχεια πρέπει η ομάδα να μας βλέπει το ίδιο και να μου δίνει ανταγωνιστικό μονοθέσιο...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
abrassard




Αριθμός μηνυμάτων : 79
Τόπος : aachen

Valencia Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Valencia   Valencia Empty12/2/2013, 06:55

H Toro είναι ομάδα, και εγώ πάντα τρέχω με γνώμονα το καλό της ομάδας μου.
Το ότι αποφάσισε να δώσει μόνο σε μένα ένα πακέτο αναβαθμίσεις θεωρώ ότι έχει να κάνει με το γεγονός ότι είμαι πιο έμπειρος και πιο σταθερός οδηγός απ οτι ο Μάνος. Αυτό προκύπτει και από την συγκομιδή βαθμών μέχρι τώρα. Καιρός να σκύψουμε το κεφάλι και να δουλέψουμε,
No further comment.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Valencia
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion Πρωτάθλημα 2012-2013 :: Κεντρικά Ομάδων :: Toro Rosso-
Μετάβαση σε: