Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Βαλένθια

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
KnightRiderXD

KnightRiderXD


Αριθμός μηνυμάτων : 859
Τόπος : Αθήνα

Βαλένθια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Βαλένθια   Βαλένθια Empty12/2/2013, 04:14

Όλα έδειχναν οτι θα είναι ένας εύκολος αγώνας.Δυστυχώς έκανα λάθος.Με ένα άριστο Setup για Q κατάφερα και πήρα την Pole Position για 0.600 από τον 2ο Κατέλα.Ωστόσο,στην 2η προσπάθεια μου πέτυχα μια Toro Rosso στην τελευταία στροφή και έχοντας πολύ καλύτερα φρένα τα πάτησα πολύ πιο αργά με αποτέλεσμα να έχω περισσότερη φόρα.Προσπάθησα να φρενάρω και άλλο αλλά δυστυχώς ακουμπήσαμε.Στο Warm Up απλώς επικεντρωθήκαμε να δούμε κατανάλωση των ελαστικών και να βγάλουμε ένα μέσο όρο κατανάλωσης ανά Stint.Στον αγώνα όλα έγιναν μαντάρα.Ότι έχτιζα 2 ολόκληρες βδομάδες πήγε στράφι αφού έκανα μια άσχημη εκκίνηση ο Κατέλας την εκμεταλλέυτηκε και πέρασε.Πριν την γέφυρα άλλαξε γραμμή και φοβήθηκα την επαφή και βγήκα εκτός πίστας.Έτσι ο Ιορδάνης βρέθηκε μπροστά για λίγο μέχρι τον 2ο γύρο που τον προσπέρασα.Μετά το πρώτο πιτ είχα την ευκαιρία να πιέσω πραγματικά τον Κατέλα και με το λάθος που έκανε στις παρατεταμένες τις δεξιές έφτασα αρκετά κοντά του.Για να μην έχουμε επαφή στην τελευταία στροφή,φρέναρα πιο νωρίς και έχασα τον οιρμό μου.Μετά το 3ο πιτ βρέθηκα πίσω από τον Ιορδάνη.Μπορώ να πω οτι ήταν μια ωραία μονομαχία αλλά και πάλι ήμουν βιαστικός και δεν λογάριασα το μονοθέσιο του στην πίσω ευθεία προσπαθώντας να του πάρω την εσωτερική για τις επόμενες στροφές.Ωστόσο,έγινε το προσπέρασμα.Μετά ήρθε η κατάρα που ονομάζεται "δώσε οτι μπορείς".Σε μια προσπάθεια να ξαναπλησιάσω τον Κατέλα κρατάω περισσότερη ώρα το γκάζι στην Κ1 με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί υπερστροφή και να ακουμπήσω τον τοίχο.Κόκκινη ανάρτηση σύμφωνα με την τηλεμετρία.Όμως δεν ένιωθα έτσι.Ναι μεν το τιμόνι έγερνε αριστερά 15 μοίρες το πολύ και ήταν δύσκολο στο φρενάρισμα αλλά δεν ήταν όσο σοβαρό όσο νόμιζα,οπότε η ομάδα πήρε την απόφαση να μην διορθώσει τίποτα κατά τη διάρκεια του πιτ.Επίσης πήραμε την απόφαση να βάλουμε 2 Soft μπας και φτάσουμε τον Κατέλα μετά το ατύχημα αλλά το μονοθέσιο δεν είχε την δυναμική που είχε πριν την τράκα.Καθαρά για λόγους εγωιστικούς έκανα και ταχύτερο γύρο.Ακόμα και με στραβό τιμόνι κατάφερα και πήρα το ταχύτερο γύρο αν και πήγα γυρεύοντας στο γύρο αυτό.Συγχαρητήρια στον Κατέλα που γίνεται ο 4ος νικητής του φετινού πρωταθλήματος αλλά και στον Ιορδάνη που επιστρέφει εκεί που αξίζει και βρίσκει το ρυθμό του.Η 2η θέση είναι μια χαρά και ειδικά με τόσα προβλήματα που είχαμε.Πάμε για Silverstone που ακούσαμε οτι έχει υποστεί πολλές αλλαγές στην μορφή της η πίστα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.f1axion-knightriderxd.site88.net/
 
Βαλένθια
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Βαλενθια
» Βαλένθια
» Ευρώπη - Βαλένθια

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion Πρωτάθλημα 2012-2013 :: Κεντρικά Ομάδων :: Red Bull Racing-
Μετάβαση σε: