Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Γερμανία

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
KnightRiderXD

KnightRiderXD


Αριθμός μηνυμάτων : 859
Τόπος : Αθήνα

Γερμανία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Γερμανία   Γερμανία Empty25/2/2013, 14:59

Για πρώτη φορά το Setup των χρονομετρημένων ήταν ίδιο σε πολλά πράγματα με το Setup του αγώνα.Ωστόσο,δεν ήταν αρκετό για να μου δώσει την Pole Position για 180 χιλιοστά ενώ ο Κατέλας ήρθε την τελευταία στιγμή και άρπαξε την 2η θέση από τα χέρια μου.Κατά την διάρκεια του Formation Lap προσπαθούσα να ζεστάνω λάστιχα και φρένα όσο μπορούσα.Κατά την εκκίνηση,πετάχτηκα εμφανώς καλύτερα από τον Παρίση αλλά η μικρή ευθεία δεν μου άφησε περιθώρια εκμετάλλευσης.Από εκεί και έπειτα κράτησε ένα παιχνίδι για τους πρώτους 5 γύρους.Εγώ να κερδίζω στο πρώτο και δεύτερο Sector και να χάνω το χρόνο στο 3ο και από τους δύο.Στον 6ο γύρο μόλις είδα την είσοδο τους στην πρώτη στροφή του 3ου Sector απλώς κατάλαβα πως ότι και να έκανα δεν θα είχε νόημα γιατί πολύ απλά δεν τους είχα.Ωστόσο δεν σταμάτησα να πιέζω προσπαθώντας να εκμεταλευτώ πιθανά λάθη τους ή κάποιο λάθος στο Pitstop.Όσο αφορά τις μονομαχίες στην πίστα απλά δεν είχα όπως συμβαίνει συνήθως φέτος.Είχα το κάτι παραπάνω για τους από πίσω μου και άνοιγα την διαφορά και δεν είχα το κάτι παραπάνω για να κλείσω την διαφορά από τους μπροστινούς μου.Τουλάχιστον σε αυτό τον αγώνα πήρα το ταχύτερο γύρο έστω και για 1 χιλιοστό του δευτερολέπτου χωρίς να επαναλάβω το λάθος που είχα κάνει στο Silverstone!!!Η έλλειψη του Γιάννη από τα πιτ είναι πλέον φανερή αφού δεν έχω κάποιον να μου λέει τις πιθανές στρατηγικές των αντιπάλων.Όμως αυτό δεν σημαίνει πως θα τα παρατήσω.Αν και μόνος και στο να φτιάχνω Setup αλλά και στο να φτιάχνω την στρατηγική θα παλέψω για το πρωτάθλημα των οδηγών μέχρι το σημείο που μπορώ.Οι διαφορές είναι 6 και 20 πόντοι από τους πρώτους δύο.Πλέον το πρωτάθλημα έχει πάρει φωτιά γιατί ένα λάθος μου ή ένα λάθος τους μπορεί να φέρει τα πάνω κάτω.Πάμε για την Ουγγαρία που πήρα το πρώτο Podium της καριέρας μου πέρσυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.f1axion-knightriderxd.site88.net/
 
Γερμανία
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Γερμανία
» Γερμανία

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion Πρωτάθλημα 2012-2013 :: Κεντρικά Ομάδων :: Red Bull Racing-
Μετάβαση σε: