Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Βέλγιο

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
KnightRiderXD

KnightRiderXD


Αριθμός μηνυμάτων : 859
Τόπος : Αθήνα

Βέλγιο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Βέλγιο   Βέλγιο Empty12/3/2013, 04:39

Από αυτόν τον αγώνα έχω να θυμάμαι πολλά.Πρώτα από όλα τα χρονομετρημένα όπου το Setup ήταν τόσο καλό ώστε να αφήσει τον 2ο Κατέλα 0.640 δευτερόλεπτα πίσω.Το Warm Up ήταν σκέτη αποτυχία και βλέποντας τον Δημήτρη να οδηγάει τόσο γρήγορα απλώς το παράτησα για άλλη μια φορά.Ξεκινώντας από την Pole τελικά δεν ήταν και το προτιμότερο.Ο Κατέλας πήρε το Slipstream,εγώ θεώρησα οτι δεν υπήρχε νόημα να αμυνθώ και ούτε καν άλλαξα γραμμή.Από εκεί και έπειτα έκανα ότι κάνω σε κάθε αγώνα.4 γύρους κοντά στον Δημήτρη και μετά άντε γεια!Υπολόγιζα τον Δημήτρη μόνο ως αντίπαλο ενώ ο κύριος αντίπαλός μου ήταν ο Λευτέρης!Μετά το 2o Pit βρέθηκε μπροστά μου.Η τελική του δεν μου άφηνε περιθώρια να προσπεράσω στην ευθεία αφού είχε 335 και εγώ με το Slipstream είχα 333 με το ζόρι.Έτσι έπρεπε να προσπεράσω στο εσωτερικό κομμάτι.Ωστόσο σε εκείνη την φάση,ο Λευτέρης κάνει το λάθος στο Bus-Stop και έτσι πέρασα.Στο τελευταίο Pit ξαναβγαίνει μπροστά μου και ξανά τα ίδια.Βρε να προσπαθώ να κολλήσω στην ευθεία να μην μπορώ.Διάβαζα από εδώ διάβαζα από εκεί και έτσι κατέληξα στο εξής:Αν μπορέσω και κολλήσω πραγματικά στον διαχύτη του στην μεγάλη ευθεία θα έχω το πλεονέκτημα στην κατηφορική δεξιά να μπω εσωτερικά και να δοκιμάσω προσπέραση σε ένα δύσκολο σημείο.Όλες τις άλλες στροφές τις είχα αποκλείσει διότι και να τον περνούσα μετά ακολουθούσαν μικρές ευθείες και θα με έπερνε.Οπότε η 3η στροφή του 2ou Sector ήταν η καλύτερη επιλογή.Σε μια προσπάθεια να βγω με όσο το δυνατόν γρηγορότερη επιτάχυνση ώστε να κολλήσω και να το πάω καρότσα μέχρι το τέλος της ευθείας,γίνετε το λάθος.Επιταχύνω πολύ γρηγορότερα και έτσι τον ακούμπησα και τον σβούριξα.Αμέσως δίνω Fairplay και κάτι παραπάνω ώστε να γλυτώσω καμία ποινή και να δείξω ότι κατάλαβα την βλακεία μου.Την επόμενη φορά που κόλλησα από πίσω του,το σχέδιο μου πέτυχε!Ωστόσο,φάνηκε ότι κατέστρεψα τον αγώνα του Λευτέρη όπως είπε και ο ίδιος.Εγώ δεν τον νοιώθω αυτό!Οι μάχες είναι μέσα στον αγώνα και βλακείες γίνονται.Όμως για εμένα η έξοδος του στην κατηφορική έκρινε την 3η θέση και όχι το τετ-α-κε που έφερε από εμένα.Όπως και εγώ δεν μπορώ να κατηγορήσω τον Λευτέρη ότι μου κατέστρεψε τον αγώνα διότι ήμουν πολύ πιο γρήγορος του αλλά είχε την μαγκιά να με κρατήσει θεωρώ πως και ο ίδιος δεν πρέπει να με κατηγορεί ότι του κατέστρεψα τον αγώνα λόγω του τετ-α-κέ.Τα νεύρα του,του την έκαναν!
Τέλος έχω να πω κάτι που είναι για εμένα άκρως σημαντικό.Μπορεί να το βλέπουμε ως πρωτάθλημα και είναι ένα από τα κορυφαία στο είδος του,αλλά για εμένα δεν παύει να είναι μια διέξοδο,μια μέθοδο ψυχαγωγίας για να φεύγω από την πραγματικότητα και να ασχοληθώ με κάτι που μου αρέσει,να μάθω,να γνωρίσω άτομα που γουστάρουν και αυτά το ίδιο πράγμα και να ξεφορτώνομαι από την πίεση που έχω από άλλους παράγοντες όπως οικογένεια,σχολείο,μαθήματα.Από την Ουγγαρία έφυγα με πίκρα όχι για τους βαθμούς και 154 να βγω δεν με νοιάζει αλλά δεν πρόλαβα να διασκεδάσω.Χθες κατά τη διάρκεια του αγώνα ένοιωσα μετά από πολύ καιρό να οδηγώ και να διασκεδάζω,να έχω κάτι να χάσω,κάτι να κερδίσω,κάτι να κυνηγήσω και να πιάσω.Πριν μπούμε στα δημοσιογραφικά επιτελεία όλοι οι οδηγοί,ήμουν πραγματικά χαρούμενος γιατί διασκέδασα και πέρασα ωραία.Όταν όμως άκουσα τις δηλώσεις του Λευτέρη και ότι η δικιά μου διασκέδαση,χάλασε την διασκέδαση του Λευτέρη γιατί Σπά-στηκε τότε αναρωτιέμαι:Μήπως δεν πρέπει να διασκεδάζω;Μήπως πρέπει να μην έχω μάχες και να έχω ένα βαρετό ήσυχο αγώνα όπως γίνεται συνήθως φέτος;Τότε για εμένα δεν έχει νόημα να συμμετάσχω άλλο και πλέον καταλαβαίνω πως ένοιωθε πέρσυ ο Κατέλας που ήταν μόνος του από την αρχή μέχρι το τέλος του αγώνα!

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες ,στον Δημήτρη και αν νοιώθει ο Λευτέρης ακόμα ότι του κατέστρεψα τον αγώνα τότε ζητάω συγνώμη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.f1axion-knightriderxd.site88.net/
 
Βέλγιο
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Βέλγιο
» Βέλγιο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion Πρωτάθλημα 2012-2013 :: Κεντρικά Ομάδων :: Red Bull Racing-
Μετάβαση σε: