Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Σπα

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
abrassard




Αριθμός μηνυμάτων : 79
Τόπος : aachen

Σπα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σπα   Σπα Empty12/3/2013, 05:37

Q καλό.

Αγώνας : Πάλι πρόβλημα με τα ηλεκτρονικά μου με ανάγκασαν να κάνω εκκίνηση με 1 ταχύτητα αντί για νεκρά η συμπλέκτη. Ευτυχώς ήταν στενή πίστα και δεν μπόρεσε να περάσει ο Σταύρος.
Αυτό με άγχωσε και αντί να έχω τον νου μου μπροστά κοίταζα συνέχεια καθρέφτες.
Ο Σπύρος μπροστά μου είχε ανοίξει διαφορά στην μικρή ευθεία και η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα να έχουμε μποτιλιάρισμα στην έξοδο αυτής.
Λάθος μου, που παραλίγο να στοιχίσει σε μένα τον αγώνα αλλά πάνω απ όλα τον αγώνα του Σπύρου.

Μέτα την επαφή η μπροστά αριστερή ανάρτηση ήταν τραυματισμένη και τα πατήματα στην αρχή πιο επιφυλακτικά. Ο Σταύρος και ο Μάνος το εκμεταλλεύτηκαν και με άφησαν τελευταίο.

Στον δεύτερο τρίτο γύρο ο Μάνος είχε πλησιάσει τον Σταύρο και δοκίμαζε να τον περάσει άλλα μάταια. Με το που έφτανε διπλα στον Σταύρο φαντάζομαι λόγο μεγάλης τελικής το μονοθέσιο του Σταύρου άρχιζε να να είναι ασταθές με αποτέλεσμα να μην μπορεί να τον περάσει.

Αφού δοκίμασε για 2-3 γύρους εγώ είχα καταφέρει να κολλήσω από πίσω τους και περίμενα την ευκαιρία μου. Αλλά η προσπέραση του Σταύρου ήταν αδύνατη. Και το ατύχημα ορατό.

Εγώ αρκετά πιο γρήγορος από Μάνο και Σταύρο λόγο των medium ελαστικών ζητάω από τον Μάνο να με αφήσει να περάσω και να δοκιμάσω εγώ την ατυχία μου με τον Σταύρο.

Θεωρώ ότι ο φόβος της επαφής πρέπει να είναι αμφίδρομος.

Μετά από ένα λάθος οδηγικό του Σταύρου καταφέραμε να τον περάσουμε και από τότε δεν ξανακοιτάξαμε πίσω.


5-6 θέση για την ομάδα μας και πολλά μπράβο στον Μάνο και για την θέση που τερμάτισε αλλά και για την παραχώρηση.

Στόχος της ομάδας αλλά και δικος μου να βοηθήσουμε τον Μάνο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
manosk69

manosk69


Αριθμός μηνυμάτων : 185
Τόπος : Αθήνα

Σπα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σπα   Σπα Empty13/3/2013, 02:05

Απο ανέκαθεν το Spa ήταν και θα είναι απο τις πιο όμορφες πίστες που έχω οδηγήσει με συναρπαστική σχεδίαση και γρήγορες καμπές με πολύ δόση τεχνικής...
Καλό Quali τηρουμένων των αναλογιών και κατάληξη στην 8η θέση του grid έχοντας μπροστά μου τον Αλέξανδρο και πίσω μου τον Σταύρο.
Η εκκίνηση λίγο αργή χωρίς κάποιο ρίσκο και στην Κ1 χτύπησα πίσω απο τον Αλέξανδρο κοκκινίζοντας την ανάρτηση στο ρύγχος του μονοθεσίου μου...2 αναγνωριστικοί γύροι στην αρχή προκειμένου να δούμε κι εγω κι ο Αλέξανδρος κατά πόσο έχουν επηρεαστεί τα μονοθέσιά μας απο την σύγκρουση (ευτυχώς δεν είχαμε σημαντικό θέμα) και ξεκίνημα με το κυνήγι στον Σταύρο ο οποίος μας είχε περάσει και τους 2.
Πλησιάσαμε σχετικά γρήγορα αλλά το προσπέρασμα φάνταζε ακροβατικό καθώτι ο Σταύρος σκληρό καρύδι δεν άφηνε κανένα περιθώριο για χώσιμο σε κάποια στροφή και αναχαίτησε τις προσπάθειές μου πότε με ρίσκο και πότε με τοποθετήσεις που δεν άφηναν ανοιχτό το παράθυρο της προσπέρασης...Κάπου εκεί στον 3ο γύρο περίπου πήρε την σκυτάλη ο Αλέξανδρος καθώς ήταν πιο γρήγορος απο εμένα αλλά κι εκείνος με την σειρά του αναχαιτήστηκε απο τον Σταύρο.Τελικά πίεση στην πίεση καταφέραμε να περάσουμε και οι 2 τον Σταύρο στην Κ1 όπου έκανε λάθος και το τετακέ του μας έδωσε την ώθηση για την κατάκτηση της 5ης και 6ης θέσης στον τερματισμό του αγώνα.
Πολύ καλός ο αγώνας για την ομάδα πολύτιμοι βαθμοί και επιτέλους ένας αγώνας που τον ευχαριστήθηκα πολύ... Very Happy
απέφυγα τις υπερβολές και κατ' επέκταση και τα λάθη και έφθασα στον τερματισμό... hola

Ελπίζω σε ανάλογη ή και καλύτερη συνέχεια...

Μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες και στους νικητές...

Ευχαριστώ πολύ τον Αλέξανδρο που με την καίρια συμβολή του η Toro Rosso αναβάθμισε το κοκπιτ του μονοθεσίου μου.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Σπα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion Πρωτάθλημα 2012-2013 :: Κεντρικά Ομάδων :: Toro Rosso-
Μετάβαση σε: