Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Ιταλία

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
KnightRiderXD

KnightRiderXD


Αριθμός μηνυμάτων : 859
Τόπος : Αθήνα

Ιταλία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ιταλία   Ιταλία Empty2/4/2013, 11:26

Η ωραία συνάντηση του Γαλανομάτη με τους υπόλοιπους οδηγούς κατά τις διακοπές και η μεταξύ τους κόντρα σε εξομοιωτές τον επηρέασε στον τρόπο οδήγησης.Ο ίδιος δήλωσε:"Έκανα ένα άσχημο Q αν κάποιος καλοσκεφτεί πως μέχρι και το τελευταίο γύρο αλλού πάταγα αλλού βρισκόμουν.Αυτό όμως δεν με κράτησε μακριά από την 3η θέση.Στο WarmUp βλέπωντας πως η πίστα δεν είχε καμία απολύτως σχέση με αυτή που ήταν πριν,δεν έκανα το κόπο καν να χρονομετηθώ.Ξεκουράστηκα,συγκεντρώθηκα και ηρέμησα από τα νεύρα που είχα αποκτήσει από το Q.Στον αγώνα και κατά την εκκίνηση τα έκανα σαλάτα έμμεσα.Φοβούμενος να μην πέσω μπροστά στον Παρίση και Κατέλα έβαλα το Braking Point πολύ πιο έξω από ότι υπολόγιζε ο Ιορδάνης.Φρέναρα,για να με αποφύγει πήγε στα χορτάρια,βλέπωντας τον από τον καθρέφτη κάνω αριστερά και χαλάω το Braking Point του Σπύρου,βγαίνει μπροστά μου και ευτυχώς μου κράτησε την ταχύτητα το κέρμπ και δεν είχαμε άσχημα αποτελέσματα.Μετά τα κλασσικά.Κρύα λάστιχα,ο Αξιώτης με την τελική του,εγώ να σκέφτομαι την βλακεία μου και να το εκμεταλλεύεται και ο Λευτέρης και ο Σπύρος.Ο Σπύρος κάνει λάθος και μετά από εκείνη τη στιγμή είπα να συγκεντρωθώ και να τα αφήσω αυτά για μετά τον αγώνα!Ο Λευτέρης είχε πάλι μεγάλη τελική και κάθε φορά που έβγαινα από το Slipstream απλώς έτρωγα καρπαζία στα χιλιόμετρα.Στο εσωτερικό κομμάτι έπαιρνε πολύ ωραία γραμμή στις Lesmo και δεν είχε πουθενά κάποιο αδύνατο σημείο.Έκανα 2-3 επιθέσεις σε φρεναρίσματα αλλά άδικως κόπος.Με το που μπήκε πιτ,έρχεται ο Ιορδάνης με την ακόμα πιο μεγάλη τελική και απλώς με χαιρέτησε για πλάκα.Τα προβλήματα που είχα στην πίεση των φρένων ήταν μεγάλα λόγω πλέον της μεγάλης δύναμης που ασκούσα στο πεντάλ του φρένου.Το αποτέλεσμα ήταν να χάσω το Braking Point,να μπλοκάρω τα φρένα,να προσπαθώ από την μία να δημιουργήσω υποστροφή για να μην μου γυρίσει και από την άλλη υπερστροφή για να μην φύγω ευθεία και χτυπήσω τον Ιορδάνη.Ευτυχώς τα κατάφερα και αφού είχα την ευκαιρία να ξεπληρώσω για το λάθος της εκκίνησης το έκανα δίνοντας στον Ιορδάνη την θέση μου.Μετά από 1 γύρο ο Ιορδάνης μπαίνει για πιτ,μπλέκεται σε μάχη με τον Λευτέρη χάνοντας πολύτιμα δευτερόλεπτα και εγώ κινούμενος γρήγορα πριν το πιτστόπ μου κλέβω την 3η θέση.Μετά από αυτό απομακρυνόμουν από τους πίσω και έφτανα τον Παρίση και Κατέλα!Σκέφτηκα τώρα την ανάποδη στρατηγική.Να μπω δηλαδή πιο γρήγορα από τους μπροστινούς μου και να εκμεταλλευόμουν την μάχη τους!Αλλά ο Παρίσης δεν μας έκανε την χάρη και τράκαρε και έτσι τα όνειρα για να πλακωθούν μεταξύ τους και να πάρω την πρωτιά πήγαν περίπατο.Έτσι ολοκληρώθηκε ένας αγώνας που μου χρώσταγε η πίστα από πέρσι που παρά τον δαιμονιώδη ρυθμό μου τράκαρα.Ραντεβού τώρα την νύχτα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.f1axion-knightriderxd.site88.net/
 
Ιταλία
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ιταλία
» Ιταλία

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion Πρωτάθλημα 2012-2013 :: Κεντρικά Ομάδων :: Red Bull Racing-
Μετάβαση σε: