Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 RACE 13 - MONZA

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

RACE 13 -  MONZA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: RACE 13 - MONZA   RACE 13 -  MONZA Empty5/4/2013, 02:01

MONZA



Silkman: " To setup δεν ήταν για 3αδα. Με κάποιες ρυθμίσεις κλειδιά όμως την τελευταία στιγμή απο τον Pit Manager ήρθε και πάτησε άψογα. Εκμεταλλεύτηκα την κακή εκκίνηση των πρώτων και βρέθηκα απο την Κ1 κιολας 3ος με τον Κώστα κατά πόδας. Το αμάξι πέταγε και όποτε δεν έκανα μικρολάθη στο εσωτερικό κομμάτι, άνοιγα την διαφορά. Κάποια στιγμή πιάσαμε και τους 2 πρώτους που χρονοτριβούσαν με την κόντρα τους. Με βάση τους υπολογισμούς του Pit Wall έπρεπε να βγώ άνετα μπροστά απο τον Ιορδάνη και μπροστά και απο τον Κώστα. Με το που βγήκα όμως πήρα ένα γερό "γκουπ" και σβούρα απο τον Σπύρο. Πάει ο Κώστας και βγήκα οριακά πίσω απο τον Ιορδάνη που έκανε λάθος στην Κ1 και τον πέρασα. Αλλα τι νοήμα είχε? Το αμάξι ειχε ζημιές πίσω και δεν πάταγε, δεν φρέναρε, δεν επιτάχυνε. 2ο "γκουπ" και απο τον Ιορδάνη και ολοκληρώθηκε το κακό. Με το ζόρι το κράταγα στα φρένα, με το ζόρι το έστριβα. 10 δεύτερα στα πιτ μπας και διορθωθεί κάτι αλλά μάταιο. Στο τέλος φτάσαμε να μην μπορούμε να κρατήσουμε πισω μας την Marussia. 2oς συνεχόμενος αγώνας που απο θέση podium καταλήγω σε άλλη θέση χωρίς να έχω πειράξει μύγα.

Σορρυ στο τέλος για τον Κατέλα που τον τρόμαξα αλλά ειλικρινά ουτε που τον έχω ακουμπήσει και πρόκειτα για Lag. Περασα καθαρά αριστέρα του, δεν τον ακούμπησα, δεν έκοψε καθόλου το αμάξι μου, δεν έπαθε το παραμικρό απο ζημιά στο μπροστινό μέρος. Για το πίσω μέρος, έιχαν φροντίσει άλλοι πάλι....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
 
RACE 13 - MONZA
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» αγωνιστικά νεα
» NEWS
» NEWS
» MONZA GP
» REAL F1 2009 - 2010

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion Πρωτάθλημα 2012-2013 :: Κεντρικά Ομάδων :: McLaren (C)-
Μετάβαση σε: