Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 ΙΝΔΙΑ

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
polemarhos




Αριθμός μηνυμάτων : 33

ΙΝΔΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΙΝΔΙΑ   ΙΝΔΙΑ Empty14/5/2013, 02:14

Απλα ευχαριστηθηκα αγωνα...βασικα,θελω να ευχαριστησω πολυ τους ΓΙΩΡΓΟ ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ,ΓΙΩΡΓΟ ΡΟΚΑΔΑΚΗ,ΙΟΡΔΑΝΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ,επειδη πραγματικα με βοηθησαν με το setup..(ετρεξα με του γιωργου μανουσακη)...στα δοκιμαστικα ημουν πολυ ατυχος επειδη χαθηκε η συνδεση λογω ενος ανεξηγητου φαινομενου,γιατι πιστευω οτι μπορουσα να κοντραρω χρονο για την 4η θεση,απο αποψη παντα,τις δοκιμες που εχω κανει και τους γυρους που εχω πετυχει..δεν πειραζει ομως,επειδη ηξερα οτι εχω ενα καλα(για τα δικα μου δεδομενα και σε σχεση με την κορεα),στημενο μονοθεσιο,και ηλπιζα οτι θα παω καλα στον αγωνα,οπως πιστευω και εγινε...πραγματι κ.λευτερη ρισκαρα στα φρενα της ευθειας,αλλα μπορω να πω οτι το ελεγχα,γιατι ολα ηταν στην ιδανικη θερμοκρασια για μια "βουτια στα φρενα",αλλα ηθελα να ανακτησω τις χαμενες απο τα δοκιμαστικα θεσεις,παιρνοντας λιγο ρισκο..ευτυχως δεν ειχαμε απροοπτα..ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ πιστευω οτι δωσαμε πολυ δυνατες μαχες με τον κ.σπυρο,και ημουν πολυ ικανοποιημενος,απο την στιγμη που μπορουσα να ακολουθησω μια φερραρι,στον 2ο αγωνα μου...η αληθεια ειναι οτι φαινοταν σαν να εκλεινα λιγο,αλλα ειχαμε τελειως διαφορετικο setup με αποτελεσμα να εχουμε διαφορετικα πατηματα..παιξαμε ομορφα πιστευω...καποια λαθη που εκανα οταν πιεζα πολυ με περιορισαν στην 5η θεση,και βεβαιως το τραγικο πιτ που εκανα οταν εβαλα στον 2ο πιτ τα σκληρα λαστιχα Sad Very Happy ..πολλα συγχαρητηρια στους παρισης κατελας και του κωστα,που βγηκαν στην 1η τριαδα,και σε ολους τους οδηγους γενικα..

Ευχαριστηθηκα αγωνα!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

ΙΝΔΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΝΔΙΑ   ΙΝΔΙΑ Empty14/5/2013, 03:20

polemarhos έγραψε:
..πραγματι κ.λευτερη ρισκαρα στα φρενα της ευθειας,αλλα μπορω να πω οτι το ελεγχα,γιατι ολα ηταν στην ιδανικη θερμοκρασια για μια "βουτια στα φρενα",αλλα ηθελα να ανακτησω τις χαμενες απο τα δοκιμαστικα θεσεις,παιρνοντας λιγο ρισκο..ευτυχως δεν ειχαμε απροοπτα..

Δεν αντιλεγω οτι ρισκαρες. Και απο μια αποψη καλα εκανες και ρισκαρες αφου ολοι καποια στιγμη ρισκαρουμε πραγματα στον αγώνα. Αλλες φορες μας βγαινουν και αλλες οχι και χωρις ρισκο οι αγωνες θα ηταν βαρετοι.

Απλα στην συγκεκριμενη περιπτωση που αναφερομαι εγω αν δεν ηταν εμπειρος οδηγος μπροστα θα ειχατε χτυπησει. Σε ειδα απο τον καθρεφτη και δεν εστριψα. Ηταν η στιγμη που επρεπε να στριψω προς το apex και δεν το εκανα γιατι σε ειδα και γλυτωσες και εσυ και εγω. Γιατι δεν θα χαλουσε μονο ο δικος μου ο αγωνας, αλλα και ο δικος σου και ειναι κριμα και για τους δυο.

Εφτασες με το slipstream με 322 χιλιομετρα!!! και λιγο πριν την πινακιδα των 100 φρεναρεις και με μπλοκαρισμενους και τους δυο τροχους και κινησεις δεξια αριστερα στο τιμονι σου, χωρις να ακουει φυσικα, με αποφευγεις και ευτυχως και για την Τoro Rosso μπροστα μας, καταφερες και το κρατησες πανω στο apex.

Ηταν μια προσπεραση με ρισκο και εγω σιγουρα αν εφτιαχνα βιντεο θα ηταν εβαζα στα highlight.

Αυτο που θελω απο σενα ομως, οντας καινουργιος ακομα εδω, ειναι να μαθεις πρωτα τους συναθλητες σου πριν αποπειραθεις τετοιων ενεργειων που ενεχουν κινδυνο και για σενα και για τους αλλους. Ετυχε να ειμαι εγω, ετυχε να το καταλαβω και να μην στριψω την ωρα που επρεπε. Την επομενη φορα θα ειναι καποιος αλλος που θα τυχει να μην το καταλαβει και να κανει το αναμενο που ειναι να στριψει.

Κριμα και για σενα και για εκεινον. Crying or Very sad

Δεν σου λεω να μην εισαι μαχητικος, δεν σου λεω να μην αμυνεσαι της θεσης σου. Το στυλ οδηγησης ειναι καθαρα δικο σου θεμα και δεν εχω κανενα λογο πανω σε αυτο.

Αυτο που σου λεω και σε συμβουλευω, οπως συμβουλευω ολα τα νεα παιδια και πολλες φορες και τους παλιους (που πλεον το εχουν εμπεδωσει), ειναι να μην αγωνιζεσαι "διχως αυριο" απο τον πρωτο γυρο κιολας. Μεινε πισω, διαβασε τον μπροστα σου και μετα ρισκαρε εχοντας πληρη γνωση του τι ρισκαρεις. Επίσης ολα τα νεα παιδια, οχι μονο εσυ, θα πρεπει να εχετε υποψιν σας το οτι ηρθατε λιγο αργα στο πρωταθλημα και μαλιστα πανω σε κρισιμη στιγμη που για καποιους κρινονται τίτλοι. Θα ηθελα να το εχετε λιγο στο νου σας αυτο.

Δεν λεω να μην κοντραρεις τη Ferrari. Kαλα της εκανες και την κοντραρες.
Δεν λεω να την αφησεις να περασει. Οχι να μην περασει γιατι π.χ βολευει και εμενα να μεινει πισω σου και αλλους οδηγους. Δεν μιλαω δηλαδη να κανετε στην μπαντα οταν δειτε Ferrari ή Lotus. Σε καμια περιπτωση δεν λεω αυτο και το τονιζω γιατι δεν θα ηθελα να δω κατι τετοιο στο πρωταθλημα μας!!

Αυτο που λεω ειναι οτι απλα φροντιστε οτι κανετε να το κανετε με συναισθηση του τι διεκδικειτε εσεις εκεινη τη στιγμη και τι εκεινοι Wink

Σε καθε περιπτωση χαιρομαι που ευχαριστηθηκες τον δευτερο αγωνα σου και ευχομαι να απολαυσεις και τους υπολοιπους γιατι αυτο μας ενδιαφερει περισσοτερο απο ολα και χαιρομαστε πολυ που ηρθες στην παρεα γιατι θεωρουμε οτι αξιζεις να εισαι στο πρωταθλημα με τους καλυτερους F1 simmers στην Ελλάδα. salute
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
polemarhos




Αριθμός μηνυμάτων : 33

ΙΝΔΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΙΝΔΙΑ   ΙΝΔΙΑ Empty14/5/2013, 03:35

θα ακολουθησω πιστα αυτα που μου ειπατε γιατι μολις πριν απο λιγο εβλεπα τον αγωνα παλι,και δεν ηταν ασφαλες προσπερασμα,αλλα περισσοτερο αν πιασουν τα φρενα επιασαν, αυτο που εκανα..χθες βεβαια,ενιωθα αλλιως την ωρα του αγωνα,γιατι λογικο ειναι η ανδρεναλινη να ειναι στο φουλ,και ευχαριστω που ειμαι μελος εδω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΙΝΔΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ινδία
» Ινδια

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion Πρωτάθλημα 2012-2013 :: Κεντρικά Ομάδων :: HRT-
Μετάβαση σε: