Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Απολογισμός Χρονιάς

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
KnightRiderXD

KnightRiderXD


Αριθμός μηνυμάτων : 859
Τόπος : Αθήνα

Απολογισμός Χρονιάς Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απολογισμός Χρονιάς   Απολογισμός Χρονιάς Empty6/6/2013, 01:39

Η φετινή χρονιά ήταν η καλύτερή μου και από άποψη επίδοσης και από άποψη απόκτησης εμπειρίας και γνώσεων.Γενικά όταν μας ανέλαβε ο Γιώργος εμένα και τον Γιάννη,μας παρείχε σημαντική βοήθεια όπως τα Setup και την βοήθεια στα πατήματα μας και οδηγίες την ώρα του αγώνα.Όπως είναι γνωστό,"τσακωθήκαμε" μετά από δικό μου λάθος και έτσι μετά από το Bahrain έμεινα μόνος μου αφού ο Γιάννης είχε προσωπικά προβλήματα.Από εκεί και έπειτα έχοντας χάσει τα Setup του Γιώργου ξεκίνησα πάλι να ψάχνομαι αλλά φέτος σε αντίθεση με πέρσυ ξαναβρήκα το ρυθμό μου μετά από ένα αγώνα (της Ισπανίας).Μόλις χάρηκα ήρθε η απογοήτευση να μας καταστρέψει.Τα Paddles του τιμονιού χάλασαν και έπρεπε να βάλω άλλα κουμπιά.Άμα ζητούσα τιμονιέρα ενόψη πανελληνίων θα "έτρωγα" πόρτα.Τι να κάνω,βάζω τα πάνω κουμπιά.Στον Καναδά,ήταν ο λόγος που έκανα λάθος εκκίνηση αλλά ευτυχώς ανέκτησα με πίεση πέρα από τα όρια που ήταν και ο μοναδικός αγώνας που πίεσα έτσι και ευτυχώς το Setup του Κατέλα απέδωσε καρπούς.Βαλένθια έφτιαξα πολύ καλό Setup αλλά λόγω στρατηγικής δεν ακολούθησα τον Κατέλα.Από εκεί και έπειτα σε κάθε αγώνα χρησιμοποιούσα το προηγούμενο Setup έκανα τροποποιήσεις,έβρισκα το πάτημά μου και απλώς εκμεταλλευόμουν το γλίστρημα του μονοθεσίου,αφού πλέον για να στρίψω έπρεπε να έχω ολοκληρώσει συνήθως τις ταχύτητες στο κατέβασμα και έκανα μ****σμένα τιμόνια.Σε κάποιους αγώνες έτρεξα αλλά λόγω προβλημάτων εγκατέλειψα (Hungary,Japan) ενώ ο μοναδικός αγώνας που δεν έτρεξα ήταν του Abu Dhabi.Τέλος στην Βραζιλία έφτιαξα το Setup που το πήγα όπως το ήθελα,όπως το φανταζόμουν πράγμα που μου δίνει ελπίδες για κάτι παραπάνω του χρόνου.Την Τρίτη περιμένω και την τιμονιέρα "αντικατάστασης" που δεν ξέρω αν την πουλήσω για να πάρω G27.Πέρα από αυτά ήταν ωραία η χρονιά από άποψη εμπειρίας,επίδοσης και γνώσεων αλλά από μάχες τίποτα.Αρχικά είχα τον Γιώργο Πρεβεζάνο αλλά μετά,3ος βαρετά.Εξαίρεση οι αγώνες:China,Bahrain,Canada,Spa,Monza,Brazil...Σε κάποιες φάσεις νύσταζα κιόλας.Ο ανταγωνισμός πιστεύω του χρόνου θα μεγαλώσει και έτσι δεν θα κοιμάμαι.Αυτά από εμένα.Καλό καλοκαίρι σε όλους!!! Hello greekflag beer
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.f1axion-knightriderxd.site88.net/
 
Απολογισμός Χρονιάς
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Απολογισμος χρονιας(5 αγωνων)
» Σύνοψη χρονιάς (αφού βοηθάει τον L)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion Πρωτάθλημα 2012-2013 :: Κεντρικά Ομάδων :: Red Bull Racing-
Μετάβαση σε: