Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Μαλαισία

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
KnightRiderXD

KnightRiderXD


Αριθμός μηνυμάτων : 859
Τόπος : Αθήνα

Μαλαισία Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μαλαισία   Μαλαισία Empty4/12/2012, 02:08

Πάλι ένας αγώνας στα τυφλά αφού η βαρεμάρα μου και οι υποχρεώσεις μου δεν με άφησαν να κάνω καμμία προσομοίωση αγώνα με αποτέλεσμα να "τα ακούσω" από τον Pit Manager,λίγο πριν ξεκινήσει ο αγώνας.Anyway,πίσω στον αγώνα εμφανώς με άλλη στρατηγική από Κατέλα και Παρίση μπήκα με Medium στα χρονομετρημένα και για να εξασφαλίσω την θέση μου έκανα ένα γρήγορο γύρο τη τελευταία στιγμή γιατί ήξερα οτι ο Παρίσης δεν θα το άφηνε να περάσει έτσι.Και έτσι κατέκτησα την πρώτη Pole στον αγώνα που ο Γιώργος νικούσε συνεχώς.Αυτό μου δίνει ιδιαίτερη χαρά! Στην εκκίνηση τα έκανα μαντάρα.Σπινιάρισα και έτσι έχασα τις 2 πρώτες θέσεις.Στην αρχή κρατιόμουν καλά πίσω από τον Κατέλα αλλά μετά τα ελαστικά έπεσαν δραματικά.Μετά κοντρόλ στον Γιώργο Πρεβεζάνο που ήταν πίσω μου στα 3 δευτερόλεπτα και τον Κατέλα 1 με 2 μπροστά.Όταν με έφτασε ο Γιώργος Μανουσάκης λαμβάνω εντολή να του αφήσω την εσωτερική..Έ εγώ του άφησα την εσωτερική,την μπαλκονόπορτα,την πίσω αυλή και την θέση μου.Ο Παρίσης το εκμεταλλέυτηκε και χώθηκε με αποτέλεσμα να μην περιμένω τέτοια κίνηση και να τζαρτζαρίσω το πίσω μέρος του.Στρατηγική 4 Pitstop με το τελευταίο πιτστοπ να αποτελεί τα Hard ελαστικά και με τον Πρεβεζάνο στα Medium ήταν σίγουρο πως θα είχαμε μονομαχία.Γινόταν ο κακός χαμός στα Paddocks της Redbull.Το πόδι του Γιαννάκη που είχε ρόλο Pit Manager για αυτό τον αγώνα τρεμόπαιζε πάνω κάτω μέσα στην αγωνία.Ευτυχώς τα Medium του Πρεβεζάνου καταστράφηκαν κάτω υπό την πίεση του και έτσι εγώ πήγα για το Podium για 2η φορά φέτος.Πλέον έχω κάνει πέρα το άγχος για το Podium όπως είχα πέρυσι και πρέπει να αποβάλλω και το άγχος της εκκίνησης που έχω φέτος.Πιστεύω πως αν δεν ήταν ο Γιώργος σε όλους τους αγώνες να μας φτιάχνει Setup και στρατηγική θα ήμασταν τελευταίοι.Η βοήθεια του είναι αναγκαία για τους υπόλοιπους αγώνες για να συνεχίσει η ομάδα τις καλές εμφανίσεις.Ο Γιαννάκης αποδείχθηκε πολύ καλός Pit Manager αν και χρειάστηκε να τα ακούσει και αυτός αφού μπέρδευε τα κουμπιά και μιλούσε πάνω στην στροφή.Πάντως και χωρίς το Γιάννη στην Μαλαισία να με ηρεμεί θα το πήγαινα το μονοθέσιο στην απόσυρση.Μπράβο σε όλους και αναμένουμε τον αγώνα της Κίνας!

Α,τέλος μπράβο στον Παρίση για την νίκη αλλά και για την μετάνοια του που κατέστρεψέ τον αγώνα του Κατέλα.Αυτό θα πει εφ αγωνίζεσθαι.Αλλά έπρεπε να περιμένει να δώσει πίσω την θέση στον Κατέλα ωστέ ο Γιώργος να νικήσει!Παρίση είσαι κακός ρε Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.f1axion-knightriderxd.site88.net/
 
Μαλαισία
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Μαλαισία
» Μαλαισία
» ΜΑΛΑΙΣΙΑ
» Πληροφορίες Αγώνα
» Μαλαισία

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion Πρωτάθλημα 2012-2013 :: Κεντρικά Ομάδων :: Red Bull Racing-
Μετάβαση σε: