Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Μαλαισία

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Spiros Fakis

Spiros Fakis


Αριθμός μηνυμάτων : 378
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗ

Μαλαισία   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μαλαισία    Μαλαισία   Empty4/12/2012, 05:26

Aπο την αρχη των δοκιμων στην πιστα φανηκε οτι δεν θα ημουν ανταγωνιστηκος.

Στο Q δεν πηγαν τα πραγματα οπως περημενα και αρκεστηκα στην 8η θεση με δυσκολια.

Στην εκκινηση καλο πατημα στο γκαζι με τα medium,κακη ακκινηση απο τον Αξιωτη και ναμε μπροστα του ξανα.Το γυρολογιο ηταν καλο στους πρωτους γυρους εχωντας Αξιωτη και Μανουσακη
(λογο ποινης) πισω.Οταν εκεινοι αποφασησαν να πιεσουν τοτε ο αγωνας πηρε αλλη διασταση.
Οι δυο τους με περασαν ευκολα και τοτε πιεσα παραπανω μηπως και κρατηθω κοντα κατι το οποιο και εγινε.
Ο Μανουσακης περασε και τον Αθανασιαδη και ο Λευτερης κολησε πισω και απο πισω εγω βεντουζα.Ειμασταν τρενακι για λιγους γυρους αλλα με καθυστερουσαν λογο και της πιο μαλακης γομας μου.
Ετσι αποφασησα να μπω πιο νωρις για πιτ ωστε να βγω με φρεσκα λαστηχα και να πιεσω πιο πολυ.Αυτο τελικα και εγινε αφου οταν οι δυο τους εκαναν τα πιτ τους εγω βρεθηκα δευτερολεπτα μπροστα.
Το ιδιο σκηνηκο και στο δευτερο πιτ και στο τριτο πιτ.Ομως λογο κανονα η υποχρεωση να φορεσω σκληρη γωμα στο τελευταιο πιτ σαφως θα με εκανε και πιο αργο.
Και εδω αρχιζη η κολαση.16 γυροι πριν το τελος και ενημερωνομε οτι ο Αθανασιαδης μπροστα μου και Αξιωτης πισω εκαναν πιτ και εβαλαν ξανα μαλακη γομα.
Η λοτους μπροστα απομακρινοταν και ΜακΝτοναλτ απο πισω στα 3 δευτερα ολο και πλησιαζε.Τελικα περασε.Ομως αυτο δεν με ανησηχησε καθως θεωρησα οτι εκαναν Μαλ...α και οι δυο και οταν πλεον θα εχαναν κρατημα απο την γρηγορη φθορα εγω θα τους επιανα.
Και εδω αρχιζει η ξενερα.

51ος γυρος: Τωρα λογικα θα χανουν χρονο.
52ος γυρος: Αντε ακομα δεν χανουν χρονο.
53ος γυρος: Που θα το παει ο &%*#% θα το σκασει πια!
54ος γυρος: Φοοοουυυυυυ
55ος γυρος: Κατελας προς Φακη- Εισαι αργος.Κανε στην ακρη ρε μηπως τον περασω εγω.
56ος γυρος: Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Τελικα 7η και 8η θεση.
Για μενα ηταν ενας πολυ ωραιος στρατηγικα αγωνας ασχετα απο το αποτελεσμα.Για τον ατυχο Κατελα δεν θα πω τιποτα,θα περημενω να τα περιγραψει οπως ο ιδιος τα εζησε.


Μπραβο σε ολους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://myf1axionteam.hostoi.com/
Schumi
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Schumi


Αριθμός μηνυμάτων : 1388
Τόπος : Λεπτοκαρυα

Μαλαισία   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαλαισία    Μαλαισία   Empty4/12/2012, 12:57

Καλό Q καθώς πήγαινα για πολύ πιο πίσω και βρέθηκα πολύ πιο μπροστά απ ότι περίμενα.
Αγώνας;;;Καλή εκκίνηση πολύ καλή λειτουργιά των ελαστικών,πολύ καλό πρώτο και δευτ..μισό επόμενο και zip-it .Σκασμένο λάστιχο, στραβωμένο τιμόνι, χτυπημένος διάχυτης, περισσότερη φθορά πίσω δεξί ελαστικό, κουλή συμπεριφορά κάτω από το 65-70% φθοράς του ελαστικού, αλλαγή στην κατανομή των φρένων,νεύρα,μπινιλικια,κτλ κτλ.Το έφερα μέχρι το τέλος και για τα μόνα που μπορώ να είμαι χαρούμενος ότι τερμάτισα και ότι άκουσα μετά από πόσα χρόνια ξύλο άκουσα και ένα συγνώμη.
Ραντεβού στην Κίνα άμα έχω όρεξη (που θα έχω αλλά ...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://twitter.com/Jim_Katelas
KnightRiderXD

KnightRiderXD


Αριθμός μηνυμάτων : 859
Τόπος : Αθήνα

Μαλαισία   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαλαισία    Μαλαισία   Empty4/12/2012, 13:06

Πάντως μόλις σε είδα να γυρίζεις ξανά μια φράση ήρθε στο μυαλό μου: Ο Κατέλας τσίου,ο Κατέλας Τσίου,ο Κατέλας Τσίου,ο Κατέλας τσίου...Να κοίτα το Παρίση ένα πολύ γρήγορο Παρίση κάνει ένα βρουμ,δυο βρουμ,τρια βρουμ ο Κατέλας ΜΠΟΥΜ!! οο οο Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.f1axion-knightriderxd.site88.net/
 
Μαλαισία
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Μαλαισία
» Μαλαισία
» Μαλαισία
» Μαλαισία
» ΜΑΛΑΙΣΙΑ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion Πρωτάθλημα 2012-2013 :: Κεντρικά Ομάδων :: Ferrari-
Μετάβαση σε: