Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Κίνα

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
KnightRiderXD

KnightRiderXD


Αριθμός μηνυμάτων : 859
Τόπος : Αθήνα

Κίνα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Κίνα   Κίνα Empty11/12/2012, 10:57

Για τον αγώνα της Κίνας έχω να θυμάμαι πολλά.Αρχικά θέλω να τονίσω πως για εμένα ήταν ψυχολογικός ο αγώνας παρά αγώνας αντοχής και σταθερότητας όπως ήταν οι προηγούμενοι.Έχοντας προβλήματα στην "αληθινή" ζωή,ήρθε και έδεσε ώρες πριν τον αγώνα η ανακοίνωση οτι ο Γιώργος Μανουσάκης αποχωρεί από την ομάδα της Redbull πράγμα που με επηρέασε αφού ο λόγος που αποχορούσε ήταν δικό μου φταίξιμο.Πλέον αρνητικά φορτισμένος έκανα Practice χωρίς ουσιαστικά να έχω κάτι καλό στα χέρια μου.Στο Q1 πήγα αρκετά καλά ενώ στο Q2 είχα πολύ περισσότερο αλλά ένα λάθος στην αρχή του 3 Sector με έκανε να εγκαταλείψω την προσπάθεια.Αυτό που με εντυπωσίασε είναι οτι προχωρόντας το Q είχα διαφορετικά Setup για κάθε γύρο μου που αποδείχθηκαν το ένα καλύτερο από το άλλο.Στόχος μου ήταν τα συνεχόμενα βάθρα και βλέποντας οτι δεν θα μπορούσα να το πετύχω με το Setup Που είχα στα χέρια μου πάω και βάζω πίσω Toe αρνητικό ότι έκανα και στο Q ώστε να πάρω μούτρα.Ο αγώνας ξεκίνησε και ευτυχώς έκανα καλή εκκίνηση και έχω σαν τις προηγούμενες που έκανα.Δεν είχε σημασία όμως.Κατέλας και Μανουσάκης απομακρυνόντουσταν όπως ήταν φανερό και ο Πρεβεζάνος ακολουθούσε σε απόσταση βολής.Τότε ήρθε η στρατηγική.Έχοντας την ίδια στρατηγική με τον Μανουσάκη ο άλλος Γιώργος το "ψηλιάστηκε" και μπήκε πιο νωρίς ώστε να βρει επωφελούμενος.Στο τελευταίο πιτ μπήκα παρέα του αφού είχα την δυνατότητα να μείνω κοντά του.Στην αρχή όλα ήταν καλά αλλά μετά το 49 γύρο ο Γιώργος πήρε το θέμα πιο θερμά με αποτέλεσμα να υπάρχουν επαφές και μπινελίκια που άκουγε ο Pit Manager μου (οτι γίνεται στο Βέγκας μένει στο Βέγκας).Ειδικότερα στο 56 γύρο ο Γιώργος με νικάει στην ευθεία εκκίνησης τερματισμού και παίρνω μύνημα από τον Γιάννη ότι έχεις καλή τελική θα τον φας στην μεγάλη ευθεία μείνε κοντά του.Αν και απομακρύνθηκε το Slipstream ήταν αρκετό ώστε να τον φτάσω και να ανοιχθώ στην εξωτερική.Και εδώ είναι η ξενέρα η δικιά μου.Ο Γιώργος αγνοεί τελείως την ύπαρξη μου στην εξωτερική και ανοίγει το αυτοκίνητό του πάνω μου.Είχα 2 επιλογές:ή ντουβάρι με ότι και αν συνεπάγεται ή να μείνω στην πίστα με οτι και αν συνεπάγεται.Επέλεξα το 2ο!Δίνω στον Γιάννη δεδομένα με ηρεμεί γιατί έβριζα ακόμα,έρχεται η μάνα μου ανήσυχη μέσα,χίνεται το νερό που είχα βάλει να πιω.Καθημερινά πράγματα!!Ήμουν τόσο κολόφαρδος αφού μετά από 30 λεπτά μου κόπηκε το ιντερνετ.Με όλα αυτά αποδείχθηκα οτι μπορώ να δεχθώ το ψυχολογικό πόλεμο που μου άσκησε ο Πρεβεζάνος σε πολλά σημεία της πίστας και μπορώ να πω οτι αποδείχθκα "κύρης" του εαυτού μου.Όσο αφορά τον Γιώργο (Μανουσάκη) έχω να του πω μπράβο για την επίδοση του και ευχαριστώ για ότι μου έμαθε σε αυτό το σύντομο διάστημα.Έχω να πω οτι θα συνεχίζω να παλεύω για το καλό της ομάδας αλλά και για την διασκέδαση που μου έχει λείψει.Για αυτό το λόγο για να ξεπεράσω τα προβλήματα και της αληθινής ζωής αλλά και για να ξαναγεμίσω τις μπαταρίες μου,ταξιδεύω στην Θεσσαλονίκη και συγκεκριμένα στο Λιτόχωρο ώστε να διασκεδάσω με τους συμμαθητές μου αλλά και να συναντηθώ με τον Δημήτρη Παρίση και Κατέλα (αν θέλει) Laughing ώστε να γνωριστούμε καλύτερα και εκτός παιχνιδιού.Για τον επόμενο αγώνα θα χρειαστώ αλκοτέστ σίγουρα!!! Τα λέμε Κυριακή Βραδάκι!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.f1axion-knightriderxd.site88.net/
Antonis Kliamenakis

Antonis Kliamenakis


Αριθμός μηνυμάτων : 205
Τόπος : Χίος

Κίνα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κίνα   Κίνα Empty11/12/2012, 11:05

Εύχομαι να περάσεις καλά στην εκδρομή. Θα σε κάνει να ξεφύγεις από τα όποια προβλήματα έχει και να επιστρέψεις δυνατός σε όλους τους τομείς. Όσον αφορά τον τομέα σχολείο μετά την εκδρομή που έκανα εγώ δεν επανήλθα καθόλου... Καλή διασκέδαση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Κίνα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Κινα
» Κίνα
» Κίνα
» Κίνα
» Κινα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion Πρωτάθλημα 2012-2013 :: Κεντρικά Ομάδων :: Red Bull Racing-
Μετάβαση σε: