Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 RACE 09 - GREAT BRITAIN

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

RACE 09 - GREAT BRITAIN Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: RACE 09 - GREAT BRITAIN   RACE 09 - GREAT BRITAIN Empty19/2/2013, 01:36

SILVERSTONE


Silkman:
"Το μόνο που θέλαμε εντός έδρας ήταν μια αντάξια εμφάνιση και θεωρώ ότι το καταφέραμε. Το στήσιμο που έκανε στο αμάξι ο Γιάννης ήταν πραγματικά απίστευτο και με μια μόνο διόρθωση ήρθε ακριβώς στα μέτρα μου. Για ακόμα μια φορά χαράμισα το Quali και ίσως τα πράγματα να ήταν λιγότερο περίπλοκα αν έμενα με την Hard μιας και το στησιμο του αυτοκινητου ηταν πανω σε αυτη τη γόμα. Παρόλαυτα βρέθηκα πολύ γρήγορα πίσω απο το Σπυρό που εμφανώς δεν είχε αυτή τη φορά ρυθμό. Μια ωραία προσπέραση, ένα λάθος για να με ξαναπεράσει, και στο σύμπλεγμα που πέρσι τον έστειλα αδιάβαστο αποφάσισε να πάει αδιάβαστος μόνος του. Απο εκεί και μετά target ήταν ο Ιορδάνης. Είχα πολύ καλύτερο ρυθμό και αυτό φαινόταν, η στρατηγική του Γιάννη δούλεψε μια χαρά αλλα ο Ιορδάνης έκανε πράξη αυτό που πολλές φορές λέμε: "Αλλο να φτάσεις, άλλο να περάσεις"

Επι 20 και βάλε συνεχόμενους γύρους οδηγήσαμε και οι δυο σαν λυσσασμένα σκυλιά. Πρωτη φορά αγωνιζόμαστε με τόση λύσσα ο ενας απεναντι στον άλλον. Συνήθως δείχνουμε πιο διαλλακτικοί αλλά αυτή τη φορά, οπως ειχε πει και καποιος, οδηγουσαμε σε αποσταση ηλεκτρονίου. Αλλεπαληλες προσπεράσεις, ανυποχωρητοι στα φρενα και γενικα όσοι παρακολουθουσαν την μαχη το ευχαρηστηθηκα και εμεις ακομα περισσοτερο. Δυστυχως ομως στον τελευταιο γυρο έμελε να γινει και η τελευταια προσπεραση. Μπαινοντας μπροστα του 11 στροφες πριν το τελος, δεν το περιμενε, χασιμο στα φρενα, αντιο αεροτομες αναρτησεις και αδικο τελος σε μια μονομαχια για σεμιναριο. Κριμα να κριθει ετσι η 2η θεση. Ειλικρινα πολυ κριμα γιατι λιγες στροφες ειχαν μεινει ακομα.
Το κορυφαιο δε ειναι οτι δεν ηξερα καν οτι παλευαμε για 2η θεση. Ειχα μεινει στο 3-4 καθως ο pit manager μου που με εχει μαθει φροντισε να ΜΗΝ με ενημερωσει για να μην τα κανω σκ@Τ@.

Σε καθε περιπτωση ειμαστε ευχαριστημενοι απο την αποδοση μας εντος εδρας ανεξαρτητου αποτελεσματος, εγω θα αφιερωσω την νικη στον pit manager μου, καθως και στον Ιορδανη που η μαχητικοτητα του εδωσε μεγαλυτερη αξια στο αποτελεσμα. Παμε Hockenheim τωρα και ελπιζουμε να εχουμε και το 2ο μονοθεσιο γιατι και στα 3 τελευταια GP ειχαμε μεγαλη ευκαιρεια να ψαλιδισουμε την διαφορα."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
 
RACE 09 - GREAT BRITAIN
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» RACE 02 - MALAYSIA
» RACE 12 - SPA
» RACE 19 - U.S.A
» RACE 20 - BRAZIL
» RACE 01 - AUSTRALIA

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion Πρωτάθλημα 2012-2013 :: Κεντρικά Ομάδων :: McLaren (C)-
Μετάβαση σε: