Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Monza

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Spiros Fakis

Spiros Fakis


Αριθμός μηνυμάτων : 378
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗ

Monza Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Monza   Monza Empty2/4/2013, 03:01

Η ομαδα ειχε κανει καλη προετοιμασια την εβδομαδα που περασε ομως ενα προβλημα παρουσιαστηκε στο μαναθεσιο μου λιγες ωρες πριν την εναρξη του αγωνα.
Το προβλημα ειχε να κανει με το συστημα των φρενων οπου μετα απο φρεναρισμα το πενταλ εμενε ακομα ελαχιστα πατημενο.Μηχανικοι παλευαν με το χρονο για να το φτιαξουν ομως ματαια καθως οποιδηποτε παραπανω επεμβαση μπορει να εκανε τα πραγματα χειροτερα.
Ετσι τελευταια στιγμη η λυση ηταν αλλαγη στο σεταπ και γενικα στο στησημο των φρενων.Δυσκολευτηκα αρκετα μεχρι να καταφερω να το συνηθησω και αυτο φανηκε και στα δοκιμαστικα ανω μπορουσα καλυτερο χρονο εμεινα στην 5η θεση με τον Κατελα να παιρνει για μια ακομη φορα την pole και για ακομα μια φορα το νουμερο 1 μονοθεσιο της ομαδας να μην εχει κανενα προβλημα.Νομιζω κατι συμβαινει εδω Rolling Eyes

Εκκινηση του αγωνα και μια περιεργη κιννηση της RedBull του Γαλανοματη παραλιγο να κοστησει πολυ.Ευτηχως οι αντιδρασεις ηταν σωστες και γρηγορες (Lotus).
Στον 1ο κιολας γυρο εχω κολλησει πισω απο Γαλανοματη και Αξιωτη στην πισω ευθεια και βρηκα την ευκαιρια να περασω αναμεσα τους και το εκανα,μονο που τα φρενα μου ειχαν διαφορετικη αποψη και με εστειλαν εκτος πιστας.Ευτηχως καταφερα να στρηψω πριν τον τοιχο και ξαναμπηκα στην πιστα.
Απο κει κι επειτα αρχισε μια οδυσσεια για μενα με πολλα λαθη αφου ειχα βρεθει στο τελος κκαι πιεζα να περασω θεσεις.

Ο αγωνας για μενα ειχε τελοιωσει εως την στιγμη που ξεπροβαλε η McLaren του Αξιωτη απο τα πιτ και βρεθηκαμε πλαι πλαι στην Κ1.Δεδομενου οτι εχει φρεσκα λαστηχα δεν θελησα ποτε να τον πιεσω,ομως ειμασταν πολυ κοντα και μια επαφη μου απο πισω εφερε τον Αξιωτη σβουρα.Θεωρησα οτι ηταν ενταξει αφου κι εγω δεν ειχα προβλημα.Ετσι περημενα ποτε θα ξαναμπει στην πιστα και φηγαμε.
Κανωντας το πιτ στοπ μου ειχα στο μυαλο να τελειωσω τον αγωνα με την σκληρη γωμα,αλλα βλεπωντας τη διαφορα απο εμενα και του Αξιωτη να μικραινει καταλαβα οτι κατι δεν παει καλ και ετσι αρχισα να πιεζω πολυ.
Στο δευτερο πιτ ειχα καλυψει την διαφορ και βγηκα μπροστα του.Ολοενα και ανοιγα την διαφορα κανωντας ισως ενα απο τα καλυτερα μου στιντ για εφετος.
Λιγο ελειψε πριν τον τερματισμο να φτασω και τον λαβομενο Παριση.

5ος εγω 1ος ο Κατελας που εκανε για αρκετη ωρα μαλλων ξεκουραστο αγωνα αφου ο Παρισης ειχε τεθει εκτος μαχης μετα το ατυχημα του.
Δεν περημενα κατι καλυτερο και σιγουρα στεναχωρηθηκα που ειμουν η αιτια να χαλασει ακομα ενας αγωνας του Αξιωτη Crying or Very sad ομως αυτα συμβαινουν οποτε συνεχιζουμε Hello
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://myf1axionteam.hostoi.com/
Schumi
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Schumi


Αριθμός μηνυμάτων : 1388
Τόπος : Λεπτοκαρυα

Monza Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Monza   Monza Empty5/4/2013, 03:32

Pole,νίκη και ταχύτερο γύρο μέσα στην έδρα μας.Τι άλλο να ζητούσαν οι οπαδοί μας.Με το 2ο κομμάτι του αγώνα να νιώθω ότι ο Παρισης με καθυστερούσε άλλα και με την αδυναμία μου να τον βγάλω από το slipstream μου, δώσαμε πάλι ένα ωραίο θέαμα στο κοινό με 1-2 προσπεράσεις σε κάθε γύρο.Η ώρα των 1ων πιτ έφτασε και αμέσως είδαμε διαφορετική στρατηγική από τους πρωτοπόρους.Hard για εμάς Medium για τον Παριση.Το λάθος του στην Κ1 μου δίνει προβάδισμα 5 δευτ. και κάπου εκεί άρχισα να πιστεύω ότι αυτός είναι ο αγώνας μου.Με έφτασε πέρασε αλλά δεν απομακρυνόταν όσο θα ήθελε.2ος λάθος,σπασμένη αεροτομή και νίκη για μένα.
Ελπίζω να έχουμε την ταχύτητα και στην Σιγκαπούρη και να βρισκόμαστε και πάλι στην κορυφή.Μπράβο σε όσους τερμάτισαν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://twitter.com/Jim_Katelas
 
Monza
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» MONZA GP
» REAL F1 2009 - 2010
» Monza GP
» αγωνιστικά νεα
» Monza

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion Πρωτάθλημα 2012-2013 :: Κεντρικά Ομάδων :: Ferrari-
Μετάβαση σε: