Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Σιγκαπούρη

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
KnightRiderXD

KnightRiderXD


Αριθμός μηνυμάτων : 859
Τόπος : Αθήνα

Σιγκαπούρη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σιγκαπούρη   Σιγκαπούρη Empty9/4/2013, 06:26

Άλλη μια Pole Position για την ομάδα της Red Bull.Αν και είχαμε ακόμα και κάτι παραπάνω,αυτό που δείξαμε ήταν αρκετό για τον ταχύτερο γύρο.Ο ίδιος δήλωσε:"Ένα εντυπωσιακό Q που έφερε το αποτέλεσμα που για εμάς ήταν σίγουρο πριν τον αγώνα.Στο WarmUp οι θερμοκρασίες και η ολισθηρότητα της πίστας με ανάγκασαν να μείνω μέσα στο Pit ώστε να συγκεντρωθώ στα περί του αγώνα.Αυτή τη φορά έκανα μια καλή εκκίνηση που πάλι βέβαια περιείχε σπινιάρισμα χωρίς όμως να μου κοστίσει σε χρόνο και θέση.Όσο ο Παρίσης και ο Κατέλας πάλευαν μεταξύ τους,εγώ άνοιγα αργά και σταθερά την διαφορά.Όταν όμως ο Κατέλας ξεκόλλισε από τον Παρίση με έφτασε σε χρόνο DT και για πρώτη φορά μονομαχήσαμε στα ίσια.Ωστόσο,είχε το κάτι παραπάνω ώστε να με περάσει και να απομακρυνθεί.Η μάχη με τον Παρίση κράτησε σε όλο τον αγώνα.Φτάνωντας με δεν μπορούσε να με προσπεράσει αλλά όταν τα κατάφερε τραβήχτηκα για Pit.Η στρατηγική μου ήταν να βάλω SS σε όλο τον αγώνα και στο τέλος Soft.Βγαίνοντας από τα Pit είχα καλύτερο ρυθμό από τον Παρίση και στον επόμενο γύρο μπήκε αμέσως και αυτός.Η χρονική διαφορά αυξήθηκε με εμένα να ηγούμαι.Ωστόσο,συνάντησα τον Ιορδάνη που με καθυστέρησε τόσο ώστε ο Παρίσης να με φτάσει γρήγορα και να κολλήσει πίσω μου.Όμως,πλέον δεν μπορούσε να με περάσει στα ίσια αλλά αν έκανα λάθος.Και έκανα και στις 2 φορές σε κάθε στιντ.Στο τελευταίο είχε την ταχύτητα να απομακρυνθεί αλλά εκτέλεσε DT γιατί πάτησε τη λευκή γραμμή στο πρώτο pit.Μετά ρύθμισα τον ρυθμό μου ώστε να μπορέσω να τερματίσω αφού το μονοθέσιο ήταν πιεσμένο και σε λάστιχα και σε φρένα..Τελικά μια 2η θέση που με ικανοποιεί.Τα λέμε στην Σουζούκα!!!"


Έχει επεξεργασθεί από τον/την KnightRiderXD στις 9/4/2013, 10:25, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.f1axion-knightriderxd.site88.net/
Reisis
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Reisis


Αριθμός μηνυμάτων : 656
Τόπος : Θεσσαλονικη

Σιγκαπούρη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σιγκαπούρη   Σιγκαπούρη Empty9/4/2013, 10:08

Δεν βιαστηκα να βγαλω κανενα speed limiter, προσεχε τι γραφεις στο ξαναλεω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KnightRiderXD

KnightRiderXD


Αριθμός μηνυμάτων : 859
Τόπος : Αθήνα

Σιγκαπούρη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σιγκαπούρη   Σιγκαπούρη Empty9/4/2013, 10:24

Εντάξει έχεις δίκιο σόρρυ man!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.f1axion-knightriderxd.site88.net/
Reisis
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Reisis


Αριθμός μηνυμάτων : 656
Τόπος : Θεσσαλονικη

Σιγκαπούρη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σιγκαπούρη   Σιγκαπούρη Empty10/4/2013, 02:23

Οκ Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Σιγκαπούρη
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Σιγκαπούρη

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion Πρωτάθλημα 2012-2013 :: Κεντρικά Ομάδων :: Red Bull Racing-
Μετάβαση σε: