Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Korea

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
manosk69

manosk69


Αριθμός μηνυμάτων : 185
Τόπος : Αθήνα

Korea Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Korea   Korea Empty30/4/2013, 07:05

Καλό practice όλη την προηγούμενη εβδομάδα βρίσκοντας κάπως σταθερά πατήματα... Rolling Eyes
Οι συμβουλές του Σπύρου και του Βασίλη με βοήθησαν αρκετά στο setup και τους ευχαριστώ πολύ...
Ο αγώνας μου πήγε στράφι απο τον 1ο κιόλας γύρο μιας και η σύγκρουση με τον Πολέμαρχο στην Κ3 με έστειλε πρόωρα στα πίτς με σπάσμένη μπροστινή αεροτομή και σπασμένη αριστερή ανάρτηση.Απο εκεί και μετά μάχη με το τιμόνι μόνο και μόνο για να τερματίσω...το μονοθέσιο τράβαγε σε όλο τον αγώνα προς τ' αριστερά και είχα και μειωμένη τελική κατά 15-20 km/h περίπου.
Πλέον κοιτάμε Ινδία, μια πίστα με αρκετές απαιτήσεις...


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
abrassard




Αριθμός μηνυμάτων : 79
Τόπος : aachen

Korea Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Korea   Korea Empty3/5/2013, 05:29

Αγώνας που δεν θα θέλω να θυμάμαι.

Αγωνιστικά απλός δεν ήμουν εκεί, και το ένιωθα από το πρακτις. Έλεγα να μην τρέξω καν.

Και κάνω τα πράγματα ακόμα πιο σκατά όταν στον 40 περίπου γύρο χάνω το μονοθέσιο και ακουμπάω μπαριερα.
Χαλασμένη αριστερή ανάρτηση, φτερό και μύτη. Μπαίνω Πιτ, ψιλό διορθώνονται και ξαναβγαίνω πίστα.
Οκ στην πρώτη και 2 στροφή και λέω πάλι καλά δεν πάθαμε μεγάλη ζημιά πάμε να κρατήσουμε την θέση μας καθότι περίπου 24 δ μπροστά από τον Πολέμαρχο.

Φτάνουμε λοιπόν στο τέλος του 2 σεκτορ και βλέπω τον Δημήτρη να πλησιάζει κάνω τους υπολογισμούς μου και λέω θα τον αφήσω να περάσει στην ευθεία. Φτάνοντας όμως στην τελευταία δεξιά παρατεταμένη νιώθω το μονοθέσιο να μην μπορώ να το κρατήσω, Τον ακούω που με έχει σχεδόν φτάσει, προσπαθώ να ανεβάσω ταχύτητα για να φτάσω ευθεία άλλα γλιστράει και νιώθω ότι θα σβουρίξω και θα τον πάρω μαζί μου. Κόβω ασυναίσθητα και προσπαθώ να κρατηθώ δεξιά μπας και από μαγείας με περάσει χωρίς επαφή. Για να με αποφύγει κόβει αριστερά και χάνει το μονοθέσιο.

Τρελαμένος από την μαλ@#$@ μου παρκάρω το μονοθέσιο και πάω με τα ποδιά πιτς όπου και τον περιμένω να ζητήσω συγνώμη. Αλλά τη συγνώμη να ζητήσω, μπορεί να χάσει το πρωτάθλημα από την βλακεία μου. Και όσο τον περιμένω τόσο το σκέφτομαι και το σκέφτομαι και τρελαίνομαι.
Αφού τελείωσε ο Αγώνας με τον Δημήτρη να παίρνει την 2 θέση πάω να πλησιάσω και με το που με βλέπει απλός απαξίωσε και έφυγε για την απονομή.
Kαι εγώ έτσι θα έκανα σκέφτηκα καθοτι δεν ειναι ηταν ωρα να ακούσει συγνώμες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Korea
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» NEWS
» Korea GP
» Korea GP
» Korea GP
» Korea

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion Πρωτάθλημα 2012-2013 :: Κεντρικά Ομάδων :: Toro Rosso-
Μετάβαση σε: