Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Σκέψεις....

Πήγαινε κάτω 
+18
theBrain
Antonis Kliamenakis
migf1
Spiros Fakis
Stephen
Pambos
Reisis
sakisthegr
Billie Jean
Giouvannakis Asterios
proedros4
Schumi
killbill
Vastzo
thanos341
Silkman
Fugitiv3R
Armada
22 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty14/6/2010, 08:13

Ο ταχύτερος αποφευγει τους κεραυνους και επιβιώνει lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
Reisis
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Reisis


Αριθμός μηνυμάτων : 656
Τόπος : Θεσσαλονικη

Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty22/6/2010, 13:44

Παιζει να αλλαξουμε σε FSONE09 στους τελευταιους 3 αγωνες μας?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty22/6/2010, 14:03

Ο λόγος? Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
Schumi
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Schumi


Αριθμός μηνυμάτων : 1388
Τόπος : Λεπτοκαρυα

Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty22/6/2010, 21:59

Γιατι απλος ειναι πολυ καλυτερο και αξιζει η αλλαγη.Το μοντ ειναι απλος τελιο σε ολα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://twitter.com/Jim_Katelas
Reisis
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Reisis


Αριθμός μηνυμάτων : 656
Τόπος : Θεσσαλονικη

Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty22/6/2010, 22:36

Δε θα μπορουσα να το θεσω καλυτερα απ'τον Κατελα beer

Και ενας ακομα ειναι οτι η τραπουλα παλι ανακατευετε Wink

Επισης για να ρωτας, μαλλον δεν το εχεις δοκιμασει ακομα.

Ριξε μια ματια και μετα αν μπορεσεις να ξανατρεξεις το 2008
εγω σου χαριζω το πρωταθλημα lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spiros Fakis

Spiros Fakis


Αριθμός μηνυμάτων : 378
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗ

Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty23/6/2010, 02:23

Ειναι φοβερο παντος.

Εμενα δεν με χαλαει καθολου Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://myf1axionteam.hostoi.com/
Armada

Armada


Αριθμός μηνυμάτων : 264
Τόπος : Ελλάδα

Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty23/6/2010, 02:42

Όταν κάτι ξεκινάει έτσι μετά γίνεται γιουβέτσι και μετά καταλήγει σε κοκορέτσι τότε παύει να λέγεται σοβαρό, αξιόπιστο συναρπαστικό.

Προσωπικά πιστεύω ότι η αξιοπιστία της F1 Axion έγκειται και στη σταθερότητα τόσο στα πειθαρχικά όσο και στα αγωνιστικά καθ' όλη τη διάρκεια του πρωτθλήματος. Εδώ δεν άλλαξε τις διαδικασίες της βροχής όσο κι αν αποδείχθηκε ότι υπάρχει η πιθανότητα σφάλματος δείχνοντας ότι είναι αξιόπιστη από όλες τις πλευρές. Εμένα προσωπικά αυτό με συναρπάζει και το επικροτώ δημόσια άσχετα αν πολλές φορές πίεσα κι εγώ για αλλαγές.

Επίσης Δημήτρη (Reisis) θα προτιμούσα στο μυαλό μου να σε έχω πρωταθλητή ενός καθαρού πρωταθλήματος από την αρχή έως το τέλος και όχι ενός μπασταρδεμένου (συγγνώμη για τον όρο, αδόκιμος όντως...) πρωταθλήματος παρά το γεγονός ότι η μετακίνησή σου στα μισά σε άλλη ομάδα εμένα προσωπικά με έβρισκε διαφωνούντα. (δεν έβλεπα λόγο αξιόλογο)

Ως εκ τούτου προσωπικά θα προτιμούσα να τελειώσει έτσι όπως αρχίσαμε και πιστεύω αυτό είναι το σωστό.


Όσο για το νέο mod όταν με το καλό τελειώσουμε θα το δοκιμάσουμε όλοι οι beta testers και αν περάσει τα δοκιμαστικά τότε θα τεθεί σε ψηφοφορία με τα υπόλοιπα mod που θα έχουμε στη διάθεσή μας, γιατί κακά τα ψέμματα και το mod με τις νταλίκες είναι φοβερό bounce bounce bounce bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e-haf.org
Schumi
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Schumi


Αριθμός μηνυμάτων : 1388
Τόπος : Λεπτοκαρυα

Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty23/6/2010, 03:54

Θα διαφωνισω μαζι σου γιατι μαλλον ουτε και εσυ το δοκιμασες ακομα.Να πω γιατι θα ηθελα αλλαγη μοντ?Πολυ καλυτερη αισθηση οδηγικη απο το 08.Γραφικα και ηχοι τελιοι.Πιο ρεαλιστικη επιταχυνση του μονοθεσιου(το FSONE 08 σπινιαρει υπερβολικα πολυ).Πιο ρεαλιστικες αντιδρασεις του μονοθεσιου.Και τελευταιο και καλυτερο?Ο Παρισης δεν θα ειναι τοσο γρηγορος οπως τωρα lol! δλδ θα κλεισουν οι χρονικες διαφορες μεταξυ των οδηγων.

Απο σημερα ειμαι free οποτε αμα θελετε μπορω να κατσω και να δουλεψω πανω στα αρχεια του μοντ ετσι ωστε να ειναι οπως το 08.Οι διαδικασιες (practice,Q,formation-recon lap).Πειτε το ναι και αρχισα κιολας Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://twitter.com/Jim_Katelas
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty23/6/2010, 06:46

Armada έγραψε:
Όταν κάτι ξεκινάει έτσι μετά γίνεται γιουβέτσι και μετά καταλήγει σε κοκορέτσι τότε παύει να λέγεται σοβαρό, αξιόπιστο συναρπαστικό.

Προσωπικά πιστεύω ότι η αξιοπιστία της F1 Axion έγκειται και στη σταθερότητα τόσο στα πειθαρχικά όσο και στα αγωνιστικά καθ' όλη τη διάρκεια του πρωτθλήματος. Εδώ δεν άλλαξε τις διαδικασίες της βροχής όσο κι αν αποδείχθηκε ότι υπάρχει η πιθανότητα σφάλματος δείχνοντας ότι είναι αξιόπιστη από όλες τις πλευρές. Εμένα προσωπικά αυτό με συναρπάζει και το επικροτώ δημόσια άσχετα αν πολλές φορές πίεσα κι εγώ για αλλαγές.

Επίσης Δημήτρη (Reisis) θα προτιμούσα στο μυαλό μου να σε έχω πρωταθλητή ενός καθαρού πρωταθλήματος από την αρχή έως το τέλος και όχι ενός μπασταρδεμένου (συγγνώμη για τον όρο, αδόκιμος όντως...) πρωταθλήματος παρά το γεγονός ότι η μετακίνησή σου στα μισά σε άλλη ομάδα εμένα προσωπικά με έβρισκε διαφωνούντα. (δεν έβλεπα λόγο αξιόλογο)

Ως εκ τούτου προσωπικά θα προτιμούσα να τελειώσει έτσι όπως αρχίσαμε και πιστεύω αυτό είναι το σωστό.


Όσο για το νέο mod όταν με το καλό τελειώσουμε θα το δοκιμάσουμε όλοι οι beta testers και αν περάσει τα δοκιμαστικά τότε θα τεθεί σε ψηφοφορία με τα υπόλοιπα mod που θα έχουμε στη διάθεσή μας, γιατί κακά τα ψέμματα και το mod με τις νταλίκες είναι φοβερό bounce bounce bounce bounce


RESPECT ΚΑΙ Ι REST MY CASE!

Υπομονη παλικαρια...τρια Races μεινανε...και ολη η επομενη χρονια ειναι για το fsone09....αν δεν βγει κατι καλυτερο.
Το πρωταθλημα θα τελειωσει με οτι αρχισε για τους απλους λογους που αριθμησε ο αρμαδα.
Σας πιστευω οτι ειναι τελειο...αλλα υπομονη...εχουμε μια ολοκληρη χρονια μπροστα μας με πολλες εκπληξεις Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
Schumi
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Schumi


Αριθμός μηνυμάτων : 1388
Τόπος : Λεπτοκαρυα

Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty23/6/2010, 07:13

3 races χωρις πρακτις lol! Εγω εχω κολησει σε 09. Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://twitter.com/Jim_Katelas
Vastzo

Vastzo


Αριθμός μηνυμάτων : 261
Τόπος : Αυλωναρι Ευβοια

Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty23/6/2010, 09:25

Silkman έγραψε:
Armada έγραψε:
Όταν κάτι ξεκινάει έτσι μετά γίνεται γιουβέτσι και μετά καταλήγει σε κοκορέτσι τότε παύει να λέγεται σοβαρό, αξιόπιστο συναρπαστικό.

Προσωπικά πιστεύω ότι η αξιοπιστία της F1 Axion έγκειται και στη σταθερότητα τόσο στα πειθαρχικά όσο και στα αγωνιστικά καθ' όλη τη διάρκεια του πρωτθλήματος. Εδώ δεν άλλαξε τις διαδικασίες της βροχής όσο κι αν αποδείχθηκε ότι υπάρχει η πιθανότητα σφάλματος δείχνοντας ότι είναι αξιόπιστη από όλες τις πλευρές. Εμένα προσωπικά αυτό με συναρπάζει και το επικροτώ δημόσια άσχετα αν πολλές φορές πίεσα κι εγώ για αλλαγές.

Επίσης Δημήτρη (Reisis) θα προτιμούσα στο μυαλό μου να σε έχω πρωταθλητή ενός καθαρού πρωταθλήματος από την αρχή έως το τέλος και όχι ενός μπασταρδεμένου (συγγνώμη για τον όρο, αδόκιμος όντως...) πρωταθλήματος παρά το γεγονός ότι η μετακίνησή σου στα μισά σε άλλη ομάδα εμένα προσωπικά με έβρισκε διαφωνούντα. (δεν έβλεπα λόγο αξιόλογο)

Ως εκ τούτου προσωπικά θα προτιμούσα να τελειώσει έτσι όπως αρχίσαμε και πιστεύω αυτό είναι το σωστό.


Όσο για το νέο mod όταν με το καλό τελειώσουμε θα το δοκιμάσουμε όλοι οι beta testers και αν περάσει τα δοκιμαστικά τότε θα τεθεί σε ψηφοφορία με τα υπόλοιπα mod που θα έχουμε στη διάθεσή μας, γιατί κακά τα ψέμματα και το mod με τις νταλίκες είναι φοβερό bounce bounce bounce bounce


RESPECT ΚΑΙ Ι REST MY CASE!

Υπομονη παλικαρια...τρια Races μεινανε...και ολη η επομενη χρονια ειναι για το fsone09....αν δεν βγει κατι καλυτερο.
Το πρωταθλημα θα τελειωσει με οτι αρχισε για τους απλους λογους που αριθμησε ο αρμαδα.
Σας πιστευω οτι ειναι τελειο...αλλα υπομονη...εχουμε μια ολοκληρη χρονια μπροστα μας με πολλες εκπληξεις Wink




Τι "RESPECT ΚΑΙ Ι REST MY CASE!" Λευτερη και Ιορδανη (γιατι πιστευω οτι και ο Ιορδανης συμφωνει μαζι σου), αυτα που λεει ο Αρμαδα δυστυχως εγιναν.
Και μεταγραφες μεσουσης της περιουδου εγιναν ενω το απαγορευει ο κανονισμος ή τουλαχιστον δεν το αποσαφηνιζει ( ο Αρμαδα το εθεσε σαν ερωτημα εκεινο τον καιρο αλλα δεν πηρε απαντηση) και οι αγωνοδικες αλλαξαν χωρις να καταλαβει κανεις το γιατι με προσχημα το πρωταθλημα (λες και τοσο καιρο οι τρεις πρωτοι ετρεχαν για κατι αλλο). Τεσπα, περασμενα ξεχασμενα.

Ελπιζω του χρονου να ειναι καλυτερα τα πραγματα γιατι ο αντικτυπος απο τα παραπανω ειναι οτι στην Αυστραλια πηρανε 15 ατομα εκκινηση και τερματισαν πανω απο τους μισους ενω την προηγουμενη Δευτερα ειμασταν μεταβιας 9 και τερματισαν κανονικα μονο 3.


Κατα τα αλλα ειναι πολυ καλο το fsone09 και αξιζε τελικα ο κοπος.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fugitiv3R
F1aXion Administrator
Fugitiv3R


Αριθμός μηνυμάτων : 2829
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty23/6/2010, 10:54

Vastzo έγραψε:
Silkman έγραψε:
Armada έγραψε:
Όταν κάτι ξεκινάει έτσι μετά γίνεται γιουβέτσι και μετά καταλήγει σε κοκορέτσι τότε παύει να λέγεται σοβαρό, αξιόπιστο συναρπαστικό.

Προσωπικά πιστεύω ότι η αξιοπιστία της F1 Axion έγκειται και στη σταθερότητα τόσο στα πειθαρχικά όσο και στα αγωνιστικά καθ' όλη τη διάρκεια του πρωτθλήματος. Εδώ δεν άλλαξε τις διαδικασίες της βροχής όσο κι αν αποδείχθηκε ότι υπάρχει η πιθανότητα σφάλματος δείχνοντας ότι είναι αξιόπιστη από όλες τις πλευρές. Εμένα προσωπικά αυτό με συναρπάζει και το επικροτώ δημόσια άσχετα αν πολλές φορές πίεσα κι εγώ για αλλαγές.

Επίσης Δημήτρη (Reisis) θα προτιμούσα στο μυαλό μου να σε έχω πρωταθλητή ενός καθαρού πρωταθλήματος από την αρχή έως το τέλος και όχι ενός μπασταρδεμένου (συγγνώμη για τον όρο, αδόκιμος όντως...) πρωταθλήματος παρά το γεγονός ότι η μετακίνησή σου στα μισά σε άλλη ομάδα εμένα προσωπικά με έβρισκε διαφωνούντα. (δεν έβλεπα λόγο αξιόλογο)

Ως εκ τούτου προσωπικά θα προτιμούσα να τελειώσει έτσι όπως αρχίσαμε και πιστεύω αυτό είναι το σωστό.


Όσο για το νέο mod όταν με το καλό τελειώσουμε θα το δοκιμάσουμε όλοι οι beta testers και αν περάσει τα δοκιμαστικά τότε θα τεθεί σε ψηφοφορία με τα υπόλοιπα mod που θα έχουμε στη διάθεσή μας, γιατί κακά τα ψέμματα και το mod με τις νταλίκες είναι φοβερό bounce bounce bounce bounce


RESPECT ΚΑΙ Ι REST MY CASE!

Υπομονη παλικαρια...τρια Races μεινανε...και ολη η επομενη χρονια ειναι για το fsone09....αν δεν βγει κατι καλυτερο.
Το πρωταθλημα θα τελειωσει με οτι αρχισε για τους απλους λογους που αριθμησε ο αρμαδα.
Σας πιστευω οτι ειναι τελειο...αλλα υπομονη...εχουμε μια ολοκληρη χρονια μπροστα μας με πολλες εκπληξεις Wink




Τι "RESPECT ΚΑΙ Ι REST MY CASE!" Λευτερη και Ιορδανη (γιατι πιστευω οτι και ο Ιορδανης συμφωνει μαζι σου), αυτα που λεει ο Αρμαδα δυστυχως εγιναν.
Και μεταγραφες μεσουσης της περιουδου εγιναν ενω το απαγορευει ο κανονισμος ή τουλαχιστον δεν το αποσαφηνιζει ( ο Αρμαδα το εθεσε σαν ερωτημα εκεινο τον καιρο αλλα δεν πηρε απαντηση) και οι αγωνοδικες αλλαξαν χωρις να καταλαβει κανεις το γιατι με προσχημα το πρωταθλημα (λες και τοσο καιρο οι τρεις πρωτοι ετρεχαν για κατι αλλο). Τεσπα, περασμενα ξεχασμενα.

Ελπιζω του χρονου να ειναι καλυτερα τα πραγματα γιατι ο αντικτυπος απο τα παραπανω ειναι οτι στην Αυστραλια πηρανε 15 ατομα εκκινηση και τερματισαν πανω απο τους μισους ενω την προηγουμενη Δευτερα ειμασταν μεταβιας 9 και τερματισαν κανονικα μονο 3.


Κατα τα αλλα ειναι πολυ καλο το fsone09 και αξιζε τελικα ο κοπος.


Ναι, καταρχήν εννοείται ότι υπάρχει συμφωνία απόψεων εμού και του Λευτέρη στο επίπεδο της λειτουργίας της F1aXion.

Ναι, υπήρχαν λόγοι για τους οποίους κάποιοι ξενέρωσαν και φτάσαμε να τρέξουμε 9 από 15 που ήμασταν.

Ναι, υπήρξαν ασάφιες για κάποιους όσον αφορά αποφάσεις που πήραμε με τον Λευτέρη.

Ναι, δεν υπάρχει αμφιβολία ότι το Fsone09 είναι καλύτερο από αυτό που τρέχουμε τώρα.

Το πρωτάθλημα θα τελειώσει με αυτό το mod γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει ο απαιτούμενος χρόνος για να στηθεί στον server, γιατί προσωπικά θα προτιμούσα να περιμένω να εμφανιστούν οι παιδικές ασθένεις του 09 και μετά να το χρησιμοποιήσουμε, και γιατί στην τελική ανάλυση ο βασικότερος λόγος είναι ότι πρέπει να υπάρχει σταθερότητα γενικότερα όπως προαναφέρθηκε. Πολύ ωραίο το καινούριο mod, πολύ ρεαλιστικότερο, πολύ πιο "πολύ" γενικότερα αλλά μην ξεχνάτε ότι για κάποιους από εμάς το να βρούμε χρόνο να προετοιμαστούμε και να προσαρμοστούμε σε καινούριο mod είναι απίστευτα δύσκολο (από πλευράς χρόνου). Και μπορείτε να το ερμηνεύσετε και από την "εγωιστική πλευρά" του πράγματος, όπως ακριβώς το βλέπετε και οι περισσότεροι εξάλλου.

Ήδη το πρωτάθλημα είναι δύσκολο να υφίσταται μέσα στο καλοκαίρι, ας μην βρούμε λόγους να το τρενάρουμε πολύ μέσα στον Ιούλιο. Τον γάιδαρο τον φάγαμε, ας αφήσουμε τα καλύτερα για το επόμενο πρωτάθλημα και ας μάθουμε μέσα από τα λάθη που κάναμε όλοι μας φέτος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://fugitiv3r.blogspot.com/
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty23/6/2010, 13:01

Τι "RESPECT ΚΑΙ Ι REST MY CASE!" Λευτερη και Ιορδανη (γιατι πιστευω οτι και ο Ιορδανης συμφωνει μαζι σου), αυτα που λεει ο Αρμαδα δυστυχως εγιναν.
Όταν λες δυστυχώς έγιναν αυτα που λέει ο Αρμάδα τι εννοείς? Εγω στο ποστ του Αρμάδα διάβασα οτι επικροτεί δημόσια τη σταθερότητα που επιδείξαμε σε κάποια πράγματα και οτι αυτο τον συναρπάζει.

Και μεταγραφες μεσουσης της περιουδου εγιναν ενω το απαγορευει ο κανονισμος ή τουλαχιστον δεν το αποσαφηνιζει
Δυστυχώς για την ανωτέρω πρόταση ο κανονισμός ΔΕΝ το απαγορεύει αλλά και το αποσαφηνίζει. Σίγουρα πράγματα γιατι εγώ τον επινόησα κι εγω τον έγραψα με τα χεράκια μου. Και για να το αποσαφηνίσω ακόμα περισσότερο γιατί πολλά ακουστηκαν και ειπώθηκαν στο background και στο foreground εκείνη την περίοδο εξηγώ ότι: Το σκεπτικό του να λύσει ένας αρχηγός ομαδας το συμβόλαιο του με κάποιο μέλος ομαδας μεσόυσης της περιόδου ήταν για να διασφαλίσουμε την ελευθερία των μελών να κάνουν ομάδα με όποιον τους γουστάρει πιο πολύ, με όποιον δένουν καλύτερα, με όποιον πιστέυουν οτι μπορούν να διεκδικίσουν περισσότερα. Αυτό που μας ενδιέφερε δεν είναι το ποιος θα πάρει το πρωτάθλημα αλλά το να ενισχύσουμε την ομαδικότητα μεταξύ των οδηγών σε οποιαδήποτε ομάδα. Μόνο μεσω της καλης συνεργασιας μεταξυ των μελων μιας ομαδας μπορει να ερθει βελτιωση και άνοδο αυτής που θα οδηγήσει στο να κλείσουν οι 'ψαλίδες'. Τι να το κάνω εγω να εχω στο πρωτάθλημα μια ομαδα όπου ο ένας οδηγός παλεύει μόνος του και ο άλλος ειναι απων ή δεν κάνει practice ή δεν ενδιαφέρεται να συνεργαστεί με τον γρήγορο teamate του για να τον βοηθησει να βελτιωθει και μαζι να διεκδικήσουν περισσότερα. Σε αυτη την πρόταση του κανονισμού (σ.σ. το να λυσει ο αρχηγος ομαδας συμβάλαιο μεσουσης της περιόδου) προσέθεσα και την πρόταση με την 'σύμφωνη γνώμη της F1AXION'. Ο λόγος ειναι πολύ απλός. Για να διασφαλίσω ότι κανένας αρχηγός ομαδας δεν θα εκμεταλλευτεί το αρχηγιλίκι του και να πει μεσούσης της περιόδου με ενα γεμάτο grid (εστω και θεωρητικα) οτι: "Ξέρεις κάτι Τζώρτζη? Εγω ο Πλακαλης ειμαι αρχηγος της ομαδας...δεν ειμαι ευχαριστημενος απο την αποδοση σου και σε σουταρω και στη θεση σου θα παρω τον Αξιωτη"...και ο Χ Τζωρτζης να βρεθει χωρις ομαδα με το 'ετσι θελω' του αρχηγου. Η προταση που ειπα προστεθηκε για να διασφαλισουμε οτι η οποιαδηποτε μετακινηση μεσουσης της περιοδου θα γινει με την συμφωνη γνωμη ΟΛΩΝ των εμπλεκομενων. Οταν ενημερωθηκα για την εν λογω μεταγραφη, ζητησα να μου σταλει pm και απο τους 4ς οδηγους οπου θα αναφερουν οτι συμφωνουν στη μετακινηση. Οταν τα ελαβα και απο τους 4ς τοτε και μονο τοτε εδωσα το πρασσινο φως για να μετακινηθουν. Ενδεικτικα αναφερω οτι προχτες υπηρξε κουβεντα για ακομα μια μεταγγραφη προχτες (παρολο που μενουν 3ς αγωνες) και ο ενας οδηγος ΔΕΝ συμφωνησε και η μεταγγραφη φυσικα δεν προχωρησε και ΔΕΝ θα προχωρησει. Αυτο λεει ο κανονισμος, ρητα, ξεκαθαρα, αυτο ειναι το σκεπτικο του κανονισμου που εξηγησα και σε καμια μα καμια περιπτωση δεν ηταν αντικανονικη η παρανομη η μεταγγραφη.

( ο Αρμαδα το εθεσε σαν ερωτημα εκεινο τον καιρο αλλα δεν πηρε απαντηση)
Υπενθυμιζω και οτι ο Κυριτσης εθεσε το ερωτημα και δεν πηρε απαντηση. Συγκεκριμενα ο Κυριτσης ρωτησε αν η μεταγγραφη γινεται για αν γινει πιο ανταγωνιστικο το πρωταθλημα. Φυσικα και δεν πηρε απαντηση απο την F1AXION για τον απλουστατο λογο οτι δεν μας ενδιαφερει για ποιο λογο εγινε η μεταγραφη. Το μονο που μας ενδιεφερε ειναι να συμφωνουν και οι 4ς. Απο εκει και περα ειναι δικοι τους οι λογοι, ουτε τους ρωτησα εγω προσωπικα, ουτε και με ενδιαφερει. Μας ενδιαφερει να κανουν αυτο που θελουν αλλα με βαση των κανονισμο...οπως και επραξαν. Στην σκελος της ερωτησης του Κυριτση για το 'ανταγωνιστικο πρωταθλημα' η απαντηση και εδω ειναι απλη. Ανταγωνιστικο ενα πρωτθλημα μπορει να ειναι μονο οταν οι οδηγοι ασχολουνται με το να κανουν practice, να βοηθανε ο ενας τον αλλον και να κοιτανε πως θα ΒΕΛΤΙΩΘΟΥΝ οι ιδιοι, και οχι πως ΔΕΝ ΘΑ ΒΕΛΤΙΩΘΟΥΝ οι αλλοι. Στο δε ποστ του Αρμαδα δεν απαντησαμε γιατι για ακομα μια φορα ο κανονισμος παραφραστηκε. Ισχυριστικε ο Αρμαδα οτι μονο ΝΕΑ μελη μπορουν να προσληφθουν. Συνεδεσε δηλαδη το Ο2β με το Ο2δ, οπου φυσικα αλλα λεει το ενα και αλλα λεει το αλλο και δεν καταλαβαινω απο που συνδεονται αυτα τα δυο. Ακομα και να το κανω δηλαδη και να τα συνδεσω, εννοειται οτι αφου λυθει ενα συμβολαιο θα υπογραφει καποιο νεο. Δηλαδη θα λυθει το συμβολαιο και η θεση θα μεινει κενή? Οχι βεβαια! Η καποιος νεος οδηγος θα ερθει η καποιος απο το υπαρχον ροστερ θα μετακινηθει. Επομενως δεν υπηρχε λογος να απαντησουμε σε θεματα ξεκαθαρα που οριζουν οι κανονισμοι τους οποιους αποδεχτήκε ο Αρμάδα με την δηλωση συμμετοχης του. Έπειτα ο Αρμάδα εξέφρασε τη δυσαρέσκεια του για την μεταγραφή (δικαίωμα του)και επεκτάθηκε λέγοντας οτι δεν ειναι σωστο γιατι η Ferrari πηγαινε για πρωταθλημα κατασκευαστων και τωρα το θεωρει πολυ δυσκολο να το παρει. Σεβομαι την αποψη του αλλα δεν την συμμεριζομαι. Δεν μπορω σε καμια περιπτωση να καταλαβω γιατι θεωρειται δίκαιο ο Παρίσης να παλεύει, περα απο το πρωταθλημα οδηγων, για το πρωταθλημα κατασκευαστων ουσιαστικά μονος του και ειναι αδικο να ενισχυθει με εναν πιο ανταγωνιστικο οδηγο. Επειδή ειναι ο πιο γρήγορος στο grid? Ε και? Επειδη ο Παρισης δηλαδη ειναι ο πιο γρηγορος εμεις θα πρεπει να διασφαλισουμε το πως θα βοηθαμε στο να μεινοεκτει με καποιο τροπο εναντι αλλων ομαδων? Ο Βλασσόπουλος για τους δικους του λογους που δεν μας αφορουν και σιγουρα ειναι σεβαστοι οποιοι και αν ειναι, δεν ειχε χρονο το παιδι για practice, δεν ειχε πολλες συμμετοχες και γενικοτερα δεν μπορουσε να βοηθησει τον Παρίση για το πρωταθλημα κατασκευαστων. Με τα δικα σας μετρα και σταθμα...αυτο ειναι δικαιο. Ο Παρισης να παλευει ουσιαστικα μονος του για το κατασκευαστων επειδη ειναι γρήγορος και οι υπολοιποι να εχουμε μια καλη δυαδα για να χτυπησουμε τιτλο. Δεν υπαρχει αυτο σαν σκεψη. Δεν χτισαμε ενα πρωταθλημα γυρω απο τον Παριση και δεν προκειται να το κανουμε ποτε για κανενα Παριση. Δεν μπορουμε να χτισουμε ενα πρωταθλημα πλασσαρωντας μειονεκτηματα στον Παριση για να τον φτασουμε. Χτισαμε ενα πρωταθλημα για να αλληλοβοηθηθουμε να ΦΤΑΣΟΥΜΕ τον ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ Παριση και οχι να τον φρεναρουμε. Απο εκει και επειτα, οπως ο Αρμαδα εξεφρασε τη δυσαρεσκεια του επαυτου και καλα εκανε δικαωμα του ειναι, εκφραζω κι εγω τη μη δυσαρεσκεια μου επαυτου. Οι λογοι της μετακινησης αφορουν τους ιδιους και ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ εγω, επειδη γνωριζω τον Παριση απο το 2006 ΑΛΛΑ και επειδη γνωρισα λιγο και το Μανουσακη, προσωπικα εγω λεω, δεν μπορω να πιστεψω, ουτε και μπορει κανεις να με πεισει οτι η μετακινηση εγινε για να παρουν και το κατασκευαστων. Ειναι και οι δυο ατομα που ασχολουνται να βοηθησουν τους παντες να βελτιωθουν. Εχω δει και τους δυο και περισσοτερο τον Μανουσακη λογω του ποστου που του αναθεσαμε αλλα και των γνωσεων του, να βοηθανε Live παιδια να βελτιωθουν και να μαθουν. Μοιραστηκαν setup, ζητησαν setup και τα βελτιωσαν και ασχοληθηκαν να κανουν αλλα μελη-οδηγους πιο γρηγορους. Θα μπορουσαν καλλιστα να κρατησουν τα μυστικα τους και τις γνωσεις τους για παρτι τους και να αφησουν αλλους να ψαχνονται. Ειμαι κι εγω μεσα στους 'αλλους' που ψαχνομουν και τοσο ο Παρισης οσο και ο Μανουσακης μου εξηγησαν πραγματα, μου εδειξαν πραγματα και με βοηθησαν αρκετα. Το μονο που ειχα να κανω ηταν να τους ρωτησω. Με βαση αυτα που βιωσα εγω απο αυτα τα δυο ατομα...σε καμια περιπτωση κανεις δεν μπορει να με πεισει οτι κανανε τη μετακινηση για να παρουν σωνει και καλα το κατασκευαστων.Γνωμη μου φυσικα ολα αυτα. Απο εκει και επειτα...ακομα και γιαυτο να το εκαναν, απο τη στιγμη που προβλεπεται....δικαιωμα τους. Ποιος δεν θελει ενα τιτλο? Το θεμα ειναι να κοιταμε ολοι οι υπολοιποι πως θα παρουμε ΕΜΕΙΣ τον τιτλο και οχι πως ΔΕΝ θα τον παρουν οι αλλοι. Προσωπικα εγω χαιρομαι να εχουμε τετοια μελη στην κοινοτητα, που και ταλαντουχα ειναι και μας κανουν να σπαμε το κεφαλι μας πως καταφερνουν τετοιους χρονους γιατι αυτο εχει σαν αποτελεσμα να κανει ολους οσους πραγματικα το θελουν να πιεσουν τους εαυτους τους να βελτιωθουν με ολες τις θετικες συνεπεις που εχει αυτο για το πρωταθλημα, αλλα και που γνωσεις εχουν και τις μοιραζοντε.

και οι αγωνοδικες αλλαξαν χωρις να καταλαβει κανεις το γιατι με προσχημα το πρωταθλημα (λες και τοσο καιρο οι τρεις πρωτοι ετρεχαν για κατι αλλο).
Στο συγκεκριμενο θεμα το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι οι λογοι της αλλαγης αφορουν τους εμπλεκομενους οι οποιοι και εχουν ενημερωθει. Γινανε αρκατες αλλαγες φετος και απο την αρχη, αν ψαξεις τα ποστ, θα δεις οτι ειχα ποσταρει οτι ΔΟΚΙΜΑΖΟΥΜΕ αυτο το σχημα αγωνοδικων και αν δεν δουλεψει θα το αλλξουμε να δοκιμασουμε κατι αλλο.......και θα το ξαναλλαξουμε, οπως και αλλα πραγματα, αν χρειαστει μεχρι να βρεθει μια καλη συνταγη που θα εχει τα λιγοτερα παραπονα γιατι παραπονα ΠΑΝΤΑ θα υπαρχουν.

Τεσπα, περασμενα ξεχασμενα.
Αυτο θελω να το πιστεψω πραγματικα και ελπιζω και το ευχομαι να ισχυει για ολους! Έξηγησαμε απο την αρχη οτι η χρονια ειναι ουσιαστικα πειραματικη σε πολλα θεματα. Οπως ειπε και ο Ιορδανης καναμε λαθη (και καλα καναμε γιατι μονο ετσι μαθαινεις) κοιταμε να τα διορθωσουμε και σιγουρα θα ειναι καλυτερη η νεα σαιζον και θα εχει και πολλες εκπληξεις καλες.

ο αντικτυπος απο τα παραπανω ειναι οτι στην Αυστραλια πηρανε 15 ατομα εκκινηση και τερματισαν πανω απο τους μισους ενω την προηγουμενη Δευτερα ειμασταν μεταβιας 9 και τερματισαν κανονικα μονο 3.
Εν μερει ειναι αληθεια αυτο, αλλα υπαρχουν και πολλα παιδια που γραφουν εξετασεις αλλα και πολλα παιδια που με το που μπαινει το καλοκαιρι δεν καθονται σπιτι.

Τελος, μιας και τελειωνουμε ουσιαστικα αναφερω το εξης. Το χα πει και σε παλιοτερο ποστ προς τον αρμαδα και το ξαναλεω και τωρα και το εννοω. Μακαρι ΟΛΟΙ να καταφερουμε να φτασουμε στο επιπεδο του Παριση, του Μανουσακη και του Πλακαλη και ας μην ειμαι μεσα στους ΟΛΟΥΣ. Προσωπικα εχω χορτασει πραγματικα αγωνες και διακρισεις επι σειρα πολλων ετων και δεν θα με χαροποιουσε τιποτα περισσοτερο απο το να γεμισει το grid με οδηγους ισαξιους με τους προαναφερομενους και να κάθομαι απεξω να περναω τις βαθμολογιες σας στο site και να ειμαι αγωνοδικης Live. Mακαρι να φτασουμε εκει γιατι τοτε το δικο μου, προσωπικο ονειρο θα εχει πετυχει. Ιστορικα και μονο και προς τεκμηριωση του προηγουμενου αναφερω οτι εγω προσωπικα δεν εφυγα απο την DAX , μετα απο 13 χρονια φιλιας, γιατι ξαφνικα διαπιστωσα οτι ο "The Brain" ειναι δυσκολος χαρακτηρας και υπερανταγωνιστικος. Αν ειναι δυνατον. Εφυγα πολυ απλα γιατι λογω ασυμβατοτητας δεν εβλεπα πως θα μπορουσαμε να πετυχουμε αυτο που και οι δυο ειχαμε στο μυαλο μας απο την αρχη. Με τον Ιορδανη υπαρχει αυτη η ταυτιση και το πιστευουμε οτι θα δουλεψει. Εχουμε βαλει πανω απο ολα την F1AXION, δουλευουμε με γνωμονα αυτην και ισως αυτο να σε βοηθησει και εσενα και ολους ακομα περισσοτερο να κατανοησετε γιατι σε καποια ποστ αλλα και σε προκλητικα pm στο φορουμ ή στο msn ΕΠΙΛΕΞΑΜΕ να μην απαντησουμε. Πολυ απλα γιατι πανω απο ολα κοιταμε να διασφαλισουμε οπως μπορουμε και οσο μπορουμε (γιατι ανθρωποι ειμαστε κι εμεις) την ηρεμια, να βρουμε λυσεις, και να σας βοηθησουμε να κατανοησετε το σκεπτικο μας πισω απο καθε ενεργεια και οχι να σας αντιειρωνευτουμε ή να σας προσβαλλουμε.Σας σεβομαστε ολους. Και αυτους που μας προσβαλλαν και αυτους που προσβαλλαν αλλους και εκεινους που πιθανως προβληθηκαν απο εμας. Και ετσι θα συνεχισουμε. Το ειμαστε ακομα εδω σημαινει οτι ευτυχως για εμας και εσεις πιστεψατε στην F1AXION και φτανουμε αισιως στο τελος της πρωτης σαιζον της F1AXION. Όπως ειπε και ο Ιορδανης ας μαθουμε ΟΛΟΙ απο τα λαθη μας και Παμε για την επομενη σαιζον....



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
killbill

killbill


Αριθμός μηνυμάτων : 144

Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty23/6/2010, 14:25

γυρισα απο διακοπες (εξου και η απουσια μου) και σας βρισκω ανω κατω. θα πω μερικα πραγματα απλα, οπως τα πιστευω εγω.

ολοι γουσταρετε την f1axion και το πρωταθλημα μας. εχετε αντιρησεις, προβληματα, νευρακια κτλ αλλα οκ, ειναι μεσα στο προγραμμα. ΚΟΥΛΑΡΕΤΕ λιγο, ειναι το πρωτο της πρωταθλημα και ειναι πολυ καλυτερο αποσο περιμενατε(παραδεχτητε το).

θελουμε κοσμο στο grid και για να τον βρουμε πρεπει να εχουμε ΚΑΝΟΝΕΣ-ΣΕΒΑΣΜΟ-ΗΡΕΜΙΑ-ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.

θεωρω ασκοπη την αλλαγη στο 09. 3 αγωνες ειναι και με το χρονοδιαγραμμα της μιας εβδομαδας κενου που εχουμε, δεν γινετε να αλλαξουμε τωρα. αλλαζουμε αμεσως μετα ΕΠΙΣΗΜΑ και κανουμε 3-4 αγωνες ανεπισημα μεχρι τον σεπτεμβρη που θα παμε για το 2ο πρωταθλημα. Αν τσακονωμαστε τωρα και για την επιλογη του μοντ αντε γεια...

απλα να σημειωσω οτι το σχολιο για το ανταγωνιστικο πρωταθλημα σχετικα με τις μεταγραφες ηταν αστειο. δεν με νοιαζει που τρεχει ποιος αρκει να κανουμε ωραιους αγωνες. ο παρισης εχει 8 νικες και καποιοι πρεπει να τον φτασετε, υπαρχουν ξεκαθαρα καποιοι γρηγοροι πισω του και καποιοι πρεπει να τους φτασουμε, υπαρχουν καποιοι που θελουν να μπουν στο πρωταθλημα μας και καποιος πρεπει να τους φερει. thats all i think....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Pambos

Pambos


Αριθμός μηνυμάτων : 87
Τόπος : Λεμεσος

Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΣΚΕΨΕΙΣ ~ ΜΟΤ   Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty23/6/2010, 22:29

ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΣΥΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΑΜΗΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΤ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΛΑΞΟΥΜΕ.
ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΟΤ, ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΟΙ ΤΟ F1RFT 2010, KAI TO CODEMASTERS 2010 ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΝΤΑΓΩΝΗΣΙΜΑ ΟΣΟ ΤΟ FSONE 2009 ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΜΟΤ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ 3 ΑΓΩΝΕΣ ΘΑ ΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΡΕΧΟΥΝ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΠΙΣΩ.
ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΑΧΙΟΤΗΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΗ ΤΟΥ ΧΑΡΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΓΩΝΑ ΝΑ ΣΥΜΕΤΑΣΧΟΥΝ 15 ΟΔΗΓΟΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ 5 ΑΤΟΜΑ ΘΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ.
ΕΓΥΝΑΝ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΣ ΠΙΣΤΩΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΜΕ ΛΙΓΑ ΘΕΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ι ΠΡΩΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΔΙΟΡΓΑΝΟΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΑΡΑ ΤΗΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΥΠΗΡΞΑΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.

ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty22/10/2010, 02:23

Σε μια προσπαθεια να προμοταρουμε το πρωταθλημα μας, επικοινωνησαμε με την gvr και ο υπευθυνος ποσταρε σε συνεργασια με εμας την παρακατω ειδηση. Αν θελετε να τη διαβασετε ακολουθηστε το παρακατω Link. Θα επικοινωνησουμε ξανα με την gvr και θα ενημερωθειτε για καθε πιθανη εξελιξη στην προσπαθεια να αλληλοστηριξουμε αυτες τις δυο μοναδικες στον ελλαδικο χωρο κοινοτητες.

Επισης, οσοι θελετε να βοηθησετε μπορειτε να αντιγραψετε το κειμενο και να το ποσταρετε σε φορουμ, site κλπ σχετικα με το αντικειμενο μας ή μη.

http://gvrteam.gr/portal/2010/10/22/rfactor-f1-axion-greek-f1-league/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
migf1

migf1


Αριθμός μηνυμάτων : 3
Τόπος : Athens, Greece

Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty22/10/2010, 06:43

Καλησπέρα παιδιά, εύχομαι καλή επιτυχία στο νέο πρωτάθλημα.

Είναι πάγια πεποίθησή μου πως οι Έλληνες simmers είμαστε "μια χούφτα" άνθρωποι και η αλληλο-υποστήριξη κι ο αλληλο-σεβασμός μόνο κέρδος είναι για όλους μας. Οπότε είμαι πάντα πρόθυμος να γράφω οτιδήποτε μου στέλνετε στις Ειδήσεις της GVRteam. Μπορείτε μάλιστα να καταθέτετε και μόνοι σας μέσω της ειδικής μας υπηρεσίας Κατάθεσης Ειδήσεων αν και για να εμφανιστούν στο site πρέπει πρώτα να εγκριθούν από τους admins μας (δεν χρειάζεται να γνωρίζετε html, μπορείτε να καταθέτετε και σε απλό κείμενο).

Έριξα μια ματιά και στις δημοσιεύσεις αυτού του θέματος, και παρόλο που γνωρίζω πως δεν μου πέφτει λόγος, θα ήθελα απλά να σημειώσω πως παρεξηγήσεις γίνονταν, γίνονται και θα γίνονται σε όλες τις κοινότητες, Ελληνικές και ξένες. Αυτό που κατά την προσωπική μου άποψη χρειάζεται να εξετάζετε σε αυτές τις περιπτώσεις είναι το αν υπάρχει δόλος. Αν δεν υπάρχει, τότε τα υπόλοιπα λύνονται με κοινό σημείο αναφοράς την αγάπη για την αγωνιστική προσομοίωση Wink

Καλή σαιζόν σε όλους!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://news.gvrteam.gr
Fugitiv3R
F1aXion Administrator
Fugitiv3R


Αριθμός μηνυμάτων : 2829
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty22/10/2010, 10:17

migf1 έγραψε:
Καλησπέρα παιδιά, εύχομαι καλή επιτυχία στο νέο πρωτάθλημα.

Είναι πάγια πεποίθησή μου πως οι Έλληνες simmers είμαστε "μια χούφτα" άνθρωποι και η αλληλο-υποστήριξη κι ο αλληλο-σεβασμός μόνο κέρδος είναι για όλους μας. Οπότε είμαι πάντα πρόθυμος να γράφω οτιδήποτε μου στέλνετε στις Ειδήσεις της GVRteam. Μπορείτε μάλιστα να καταθέτετε και μόνοι σας μέσω της ειδικής μας υπηρεσίας Κατάθεσης Ειδήσεων αν και για να εμφανιστούν στο site πρέπει πρώτα να εγκριθούν από τους admins μας (δεν χρειάζεται να γνωρίζετε html, μπορείτε να καταθέτετε και σε απλό κείμενο).

Έριξα μια ματιά και στις δημοσιεύσεις αυτού του θέματος, και παρόλο που γνωρίζω πως δεν μου πέφτει λόγος, θα ήθελα απλά να σημειώσω πως παρεξηγήσεις γίνονταν, γίνονται και θα γίνονται σε όλες τις κοινότητες, Ελληνικές και ξένες. Αυτό που κατά την προσωπική μου άποψη χρειάζεται να εξετάζετε σε αυτές τις περιπτώσεις είναι το αν υπάρχει δόλος. Αν δεν υπάρχει, τότε τα υπόλοιπα λύνονται με κοινό σημείο αναφοράς την αγάπη για την αγωνιστική προσομοίωση Wink

Καλή σαιζόν σε όλους!

Σε ευχαριστούμε για τις ευχές σου και να είσαι σίγουρος κι εμείς από την πλευρά μας θέλουμε η κοινότητα των Ελλήνων simracers να γίνεται ολοένα πιο ισχυρή και συμπαγής.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://fugitiv3r.blogspot.com/
killbill

killbill


Αριθμός μηνυμάτων : 144

Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty5/1/2011, 19:51

γιατι να μην μπορω να ποσταρω κατω απο τα βιντεο?

θα το γραψω εδω λοιπον...

καταρχην παριση μπραβο και παλι.

το αποφθεγμα του βιντεο ειναι: μην καθεστε μπροστα απο τον fugitiv3, η καταρα του ειναι τρομερη και θα σας στειλει στον τοιχο. 3 ανθρωποι ειδαν το μονοθεσιο τους να γινετε κομματια με τον fugi στους καθρεπτες τους Laughing μετα η εσωτερικη του ενεργεια ηταν τοσο μεγαλη που επιρεασε και τον ιδιο lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty6/1/2011, 02:40

killbill έγραψε:
γιατι να μην μπορω να ποσταρω κατω απο τα βιντεο?

θα το γραψω εδω λοιπον...

καταρχην παριση μπραβο και παλι.

το αποφθεγμα του βιντεο ειναι: μην καθεστε μπροστα απο τον fugitiv3, η καταρα του ειναι τρομερη και θα σας στειλει στον τοιχο. 3 ανθρωποι ειδαν το μονοθεσιο τους να γινετε κομματια με τον fugi στους καθρεπτες τους Laughing μετα η εσωτερικη του ενεργεια ηταν τοσο μεγαλη που επιρεασε και τον ιδιο lol!

lol! The Force is strong with this paduan lol! lol!


Nαι ρε Ιορδανη φτιαχτο καπως να ποσταρουν ολοι κατω απο τα βιντεο...δοκιμασα αλλα δεν το καταφερα να το ανοιξω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty22/1/2011, 00:47

Kατά καιρούς πολλά παιδιά, αν όχι όλοι, έχετε προσφερθεί να μας βοηθείσετε στην προσπάθεια μας είτε ενισχύοντας μας οικονομικά, είτε με οποιοδήποτε άλλο τρόπο και το ξέρετε πως το εκτιμούμε αφάνταστα.

Θα ήταν πολύ μεγάλη βοήθεια όμως για μενα που γράφω τα race report να ποστάρατε όλοι οσοι παιρνετε μερος σε ενα αγώνα δυό λόγια για τον αγώνα σας προκειμένου να γλυτωνω απίστευτο χρόνο να ψάχνω τι συνέβει στον αγώνα σας.

Κάθε race report φτάνει κατά μεσο όρο τις 1500 λέξεις που απο μόνο του είναι πάρα μα πάρα πολυ χρόνος. Αν τωρα μεσα σε αυτο βάλετε ότι πρεπει να ψαχνω ειτε απο το Log ειτε απο το replay να δω αν ειχε κατι αξιοσημειωτο ο αγωνας σας για να αναφερθει..καταλαβαινετε τι πακετο ειναι.

Αντιθετως δεν ειναι τιποτα για εσας που ξερετε καλυτερα απο τον καθενα τον αγωνα σας, να γραψετε λίγα λόγια για τον αγώνα σας. Χώρια ότι αυτο θα βοηθήσει και τον Παρίση στα βίντεο του να περιλάβει πλάνα που αν δεν τα αναφέρετε εσεις οι ιδιοι..ισως να μην τα δει.

Λίγη βοήθεια σε αυτο το κομμάτι δεν θα μας χαλούσε καθόλου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
????????
Επισκέπτης




Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty22/1/2011, 03:34

Προτείνω 10 βαθμούς ποινή + S&G penalty σε όποιον δεν γράφει race report.
Είναι σαν να μην πηγαίνει στην συνέντευξη τύπου που είναι υποχρεωτική.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty22/1/2011, 03:42

Η χείροτερα!!!....όποιος δε γραφει το δικο του race report......................να γραφει το συνολικο!!!! :scratch:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
proedros4

proedros4


Αριθμός μηνυμάτων : 22

Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty23/1/2011, 02:12

εγω λεω να κανει 1 χρονο στρατο παραπανω, αν δεν εχει παει, και αμα εχει παει, να περναει επιστρατος για 30 μερες σκηνακια στον Εβρο... Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 4 Empty7/2/2011, 02:40

Σας παρουσιάζω το briefing για τον αποψινό αγώνα στο Hockenheim με εικόνα και ήχο.
Το βίντεο είναι απο αγώνα στο πρωτάθλημα PROF1R. Στο συγκεκριμένο GP πήραν μέρος περι τα 15 μονοθέσια, οπου προς μεγάλη μας χαρά εκείνο το βράδι συμμετείχαν μόνο αξιόλογοι οδηγοί και λέγαμε τι ωραιος αγωνας θα γινει.
Για καλη μου τυχη εκκίνησα απο τον πάτο του grid με τη μοναδικη toro rosso. (Αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειμαι αξιολογος οδηγος!! Σκαστε γιδια! Razz )

Στο θεμα................το τι εγινε στην εκκινηση θα το δειτε πολλες φορες....το τι εγινε παρακατω επισης θα το δειτε με τα βρωμοκερμπ. Απο τον πατο του grid σε ενα GP οπου συμμετειχαν περι τους 10 alien οδηγοι...τερματισα 4ος, οποτε καταλαβαινετε τι εγινε.
Καλη μας επιτυχια!

https://www.youtube.com/watch?v=jWs7FMhtHZw
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
 
Σκέψεις....
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion - Κέντρο Πληροφοριών :: Επικοινωνία F1aXion-
Μετάβαση σε: