Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Σκέψεις....

Πήγαινε κάτω 
+18
theBrain
Antonis Kliamenakis
migf1
Spiros Fakis
Stephen
Pambos
Reisis
sakisthegr
Billie Jean
Giouvannakis Asterios
proedros4
Schumi
killbill
Vastzo
thanos341
Silkman
Fugitiv3R
Armada
22 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty19/4/2010, 15:37

Δεν το έχω το συμβάν αυτή τη στιγμή στο μυαλό μου, αλλά προφάνως ο Vettel καλά έκανε. Το πρόστιμο πήγε στην ομάδα που κάτι δεν έκανε καλά μάλλον. Αν ήταν ευθύνη του Γερμανού θα έτρωγε κανένα penalty in race. "I rono" που λέει και ο Μπουγάς Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty20/4/2010, 00:56

Μέχρι να το θυμιθεί ο Cabinio Razz εγώ αρπάζω την ευκαρία στο παρόν τόπικ με τίτλο Σκέψεις για να σας μεταφέρω μερικά πράγματα.

Πρώτον θερμά συγχαρητήρια όχι μόνο στους νικητές και στους τερματισαντες αλλά και σε όλους του συμμετέχοντες. Προσωπικά δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα ούτε απο τους "γρήγορους" ουτε απο τους "αργούς". Οσους συναντησα εμπρος μου ηταν υποδειγμα. Μπορεί καποιοι αλλοι να αντιμετωπισατε προβλημα αλλα ας μην ξεχναμε την ιδιαιτεροτητα της πιστας. Αν και δεν ειδα αναλυτικα το replay, περα απο το λαθος του Παριση, νομιζω οτι η εκκινηση ηταν ισως απο τις πιο καθαρες που εχουμε κανει μεχρι σημερα και γιαυτο και παλι συγχαρητηρια.

Μας χαροποιει ιδιαιτερα το οτι δειξατε ολοι σας οτι το grid της F1AXION εχει ποιοτητα οδηγων που μπορει να ανταπεξελθει στα δυσκολα και πολυ περισσοτερο το οτι δειχνετε σεβασμο στην πιστα ο ενας στον αλλον. Δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο ,κατα την αποψη μας, απο το να αγωνιζεσαι καθε εβδομαδα με οδηγους που γνωριζεις το στυλ τους και το χαρακτηρα τους στην πιστα. Ειναι σημαντικο να ξερει ενας οδηγος τους αντιπαλους του. Που φρεναρει ο καθε ενας, που ρισκαρει καποιος, ποιος ειναι πιεστικος, ποιος ειναι υπομονετικος, κλπ κλπ.


Απο εκει και περα πιστευω οτι απο θεμα lag όλα κυλησαν πολυ καλυτερα απο οτι θα περιμεναμε (διορθωστε με αν κανω λαθος) και αυτο σημαινει οτι επιτελους λυθηκε το θεμα του 24/7 διαθεσιμου Server οπου μπορουμε να συναντιομαστε στην διαρκεια της εβδομαδας ολοι μαζι για practice.

Koιταξτε να λυσετε τα θεματα με το TS ο καθε ενας με τη βοηθεια των teamate σας η και των αλλων μελων. Το ΤS δουλεψε και αυτο κανονικα και η ποιοτητα ηχου ηταν αψογη και χωρις διακοπες.

Θα λυσουμε και το θεμα με τα Mismatch και νομιζω οτι λιγο πολυ τελειωσαμε με τις τεχνικες δυσκολιες που αντιμετωπιζαμε μεχρι σημερα.

Σας ευχαριστουμε θερμα για την υπομονη που κανατε μεχρι σημερα και την κατανοηση που δειξατε και δειχνετε στα οποια προβληματα αντιμετωπισαμε μεχρι σημερα. Ευχαριστουμε θερμα επισης και ολα τα μελη που συνεβαλαν ολο αυτο το διαστημα στο να λυσουμε τεχνικα προβληματα, προβληματα server, προβληματα αρχειων, TS, και γενικοτερα απαντες που αφιερωσαν χρονο απο την καθημερινοτητα τους για να αλληλοβοηθηθουμε.

Πανω απο ολα σας ευχαριστουμε θερμα που ειστε στην παρεα μας και που ειστε μελη της F1AXION. Δεν ξεχναμε, ως διαχειριση, το οτι χωρις το grid δεν υπαρχει F1AXION και αυτος ειναι ενας ακομα λογος για να σας ευχαριστησουμε θερμα!

Να'στε καλα παιδια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
????????
Επισκέπτης




Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty20/4/2010, 05:58

γλύψε γλύψε Razz

Σκέψεις.... - Σελίδα 3 838686
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Pambos

Pambos


Αριθμός μηνυμάτων : 87
Τόπος : Λεμεσος

Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty20/4/2010, 06:07

ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΠΛΗΓΟΣΩ ΑΛΛΑ Η ΚΟΠΕΛΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ TOYOTA ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΙΒΕΙ Η ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥ ΚΟΥΒΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty26/4/2010, 14:34

Δύο θέματα:

Α. Τα Race reports γράφονται πλέον σε συνεργασία με τον Fugitiv3R. Aλλά για να ειναι το race report στα στάνταρ που το θέλουμε ο χρόνος δεν μας φτάνει και πιεζομαστε πολυ για να το γραψουμε, να τραβηξουμε φωτο , να εξετάζονται τα συμβάντα, να ενημερώνεται το site οπως θέλουμε και να προλαβαίνουμε να κάνουμε κι εμείς practice σαν άνθρωποι!!
Επομένως τα race report θα αναρτούνται με ένα gp καθυστέρηση. Δηλαδή το Race report της Τουρκιίας θα αναρτηθεί μετά το Silverstone. Eσείς μπορείτε να μας βοηθήσετε με το να γράφετε στο τοπικ της ομάδας σας δυο λόγια για τον αγώνα σας. Με ποιον ειχατε μάχη, συμβάντα και γενικότερα μια εικόνα ωστε να την συμπεριλαβουμε στο race report. Δεν ειναι υποχρεωτικό αλλα ειναι βοήθεια για εμας. Εκτός και αν υπάρχει κάποιος που του αρέσει το θέμα αυτό και θέλει να το αναλάβει (λεω εγω τωρα....).

Β. Δυστυχώς η ενότητα PRESS θα βγει απο το site. Πρωτον δεν προλαβαινουμε αφου οπως θα ειδατε στο site εχει μεινει στην συνεντευξη της Κινας. Δευτερον δεν νομιζω οτι καποιος διαβαζει συνεντευξεις και απο το forum και απο το site και τρίτον κομματια των συνενετευξεων η των ανακοινωσεων των ομαδων θα συμπεριλαμβάνονται στο race report.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
killbill

killbill


Αριθμός μηνυμάτων : 144

Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty26/4/2010, 15:10

Silkman έγραψε:
Δύο θέματα:

Α. Τα Race reports γράφονται πλέον σε συνεργασία με τον Fugitiv3R. Aλλά για να ειναι το race report στα στάνταρ που το θέλουμε ο χρόνος δεν μας φτάνει και πιεζομαστε πολυ για να το γραψουμε, να τραβηξουμε φωτο , να εξετάζονται τα συμβάντα, να ενημερώνεται το site οπως θέλουμε και να προλαβαίνουμε να κάνουμε κι εμείς practice σαν άνθρωποι!!
Επομένως τα race report θα αναρτούνται με ένα gp καθυστέρηση. Δηλαδή το Race report της Τουρκιίας θα αναρτηθεί μετά το Silverstone. Eσείς μπορείτε να μας βοηθήσετε με το να γράφετε στο τοπικ της ομάδας σας δυο λόγια για τον αγώνα σας. Με ποιον ειχατε μάχη, συμβάντα και γενικότερα μια εικόνα ωστε να την συμπεριλαβουμε στο race report. Δεν ειναι υποχρεωτικό αλλα ειναι βοήθεια για εμας. Εκτός και αν υπάρχει κάποιος που του αρέσει το θέμα αυτό και θέλει να το αναλάβει (λεω εγω τωρα....).

Β. Δυστυχώς η ενότητα PRESS θα βγει απο το site. Πρωτον δεν προλαβαινουμε αφου οπως θα ειδατε στο site εχει μεινει στην συνεντευξη της Κινας. Δευτερον δεν νομιζω οτι καποιος διαβαζει συνεντευξεις και απο το forum και απο το site και τρίτον κομματια των συνενετευξεων η των ανακοινωσεων των ομαδων θα συμπεριλαμβάνονται στο race report.

εγω τα διαβαζω αλλα οντως ειναι πολυ δουλεια για καποιους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty28/4/2010, 02:07

ΚΑΛΕΝΤΑΡΙ

Μέχρι 31 Μαίου θα έχουμε ολοκληρώσει (καλώς εχόντων των πραγμάτων) 11 αγώνες και θα απομένουν μόλις 6 για να ολοκληρώσουμε την παρθενική μας σαιζόν.

Δεδομένου λοιπόν το ότι φτάνουμε Ιούνιο θα θέλαμε να μας πείτε για το πρόγραμμα σας λιγα πραγματα.
Εαν ξερετε πιθανες ημερομηνιες διακοπων, εξετασεων σε σχολεια και πανεπιστημια θα θελαμε να ποσταρετε απο κατω.
Γραψτε μας με αλλα λογια πιθανες ημερομηνιες, που θα λείψετε για Χ λόγους.

Εγω π.χ., επειδη κλεινει η εταιρεια ξερω οτι Αυγουστο θα ειμαι διακοπες. Μπορει και να αλλαξει αυτο αλλα μεχρι στιγμης αυτη την ενημερωση εχω.
Πειτε μας κι εσεις γμε βασει οτι ξερετε σημερα που θα ειστε και ποτε για να δουμε τι παρουσιες ή απουσιες θα εχουμε μεσα στο καλοκαιρι του Δ.Ν.Τ. και αναλογα να φτιαξουμε το καλενταρι.

Μπρος γραφτε......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
killbill

killbill


Αριθμός μηνυμάτων : 144

Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty28/4/2010, 03:35

τις τελευταιες μερες του ιουνιου και το δευτερο δεκαπενθημερο του ιουλιου θα ειμαι διακοπες. bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Schumi
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Schumi


Αριθμός μηνυμάτων : 1388
Τόπος : Λεπτοκαρυα

Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty28/4/2010, 22:16

Απ' οτι ξερω 16 Μαιου ξεκινανε οι πανελλαδικες η κανω λαθος?

Για μενα απο 16 Ιουνιου γραφω αλλα δεν υπαρχει προβλημα στο να ειμαι παρον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://twitter.com/Jim_Katelas
proedros4

proedros4


Αριθμός μηνυμάτων : 22

Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty29/4/2010, 06:09

Εδω γυρω θα ειμαι, δεν εχω καμια προγραμματισμενη υποχρεωση, μονο το Μουντιαλ υπαρχει, εχετε το υποψιν... Παντως προταση μου ειναι να τελειωνετε οσο πιο γρηγορα γινεται, οσο θα μπαινουμε στο καλοκαιρι, θα δυσκολευουν τα πραγματα, και λογω ζεστης και λογω αλλων παραγοντων
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty29/4/2010, 09:58

Πρόεδρε... κυρίως άλλων παραγόντων θα έλεγα... Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Nn8ghk
Ο Αύγουστος θα είναι διακοπές για μένα. Συγκεκριμένα 31/07-29/08
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
proedros4

proedros4


Αριθμός μηνυμάτων : 22

Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty30/4/2010, 07:51

Cabinio έγραψε:
Πρόεδρε... κυρίως άλλων παραγόντων θα έλεγα... Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Nn8ghk

Δε ξερω τι λες Καμπ, εγω με το αβαταρ μου κιολας, επισημαινω κυριως την επιπλεον δυσκολια της ζεστης.. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Billie Jean

Billie Jean


Αριθμός μηνυμάτων : 110

Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty21/5/2010, 12:46

Τι θα λέγατε τωρα που έχει καλοκαιριάσει και αργεί να νυχτώσει να αρχιζουμε τα GP λιγο αργότερα? 22.00 ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty21/5/2010, 13:38

Δεν έχουμε ξεκινήσει και ποτε 21:30......μια προβλημα στα αρχεια...μια προβλημα στον σερβερ....μια να περιμενουμε τον εναν μια τον αλλον.......δεν ξεκινησαμε ποτε αγωνα πριν τις 22:00......οπότε αν πουμε 22:00 θα φτανουμε 23:00 (που και τωρα που το εχουμε 21:30 πολλες φορες πηγαμε 23:00).

Τελος το οτι καλοκαιριαζει δεν σημαινει οτι δεν δουλευουμε καποιοι την Τριτη στις 8 το πρωι ή και πιο νωρις καποια απο τα παιδια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
Schumi
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Schumi


Αριθμός μηνυμάτων : 1388
Τόπος : Λεπτοκαρυα

Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty29/5/2010, 02:44

Νομιζω οτι πρεπει να παρω 10 θεσεις ποινη η κανω λαθος?Μου εκσασε ο Κινιτηρας στον αγωνα .... σας ξεφυγε Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://twitter.com/Jim_Katelas
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty29/5/2010, 09:16

Mπραβο σου Jim....ειλικρινα μπραβο σου και εισαι και εσυ παραδειγμα προς μιμηση!!! :cheers:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
proedros4

proedros4


Αριθμός μηνυμάτων : 22

Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty30/5/2010, 11:48

Παντα πρωτοι στο φερ-πλει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vastzo

Vastzo


Αριθμός μηνυμάτων : 261
Τόπος : Αυλωναρι Ευβοια

Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Νεοι κανονισμοι   Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty11/6/2010, 08:33

Να εκφρασω μερικες αποριες που εχω με βαση τις αλλαγες στους κανονισμους.

Α. Ειμαι δευτερος κατα την διαρκεια του αγωνα, χανω τα φρενα σε μια στροφη, βγαζω εξω τον πρωτο και κερδιζω με διαφορα μεγαλυτερη του χρονου επιβαρυνσης του πιτλειν. Ειμαι κανονικα νικητης του αγωνα χωρις καποια αλλη επιβαρυνση οσον αφορα απο ποινες Question

Β. Τελειωνει ενας αγωνας και κανενας δεν ξερει την σειρα καταταξης του αγωνα εφοσον ο Ιορδανης δεν εχει δει τα ρεπλαι με τα συμβαντα, δεν εχει βγαλει ακομα τα συμβαντα προς διερευνηση και δεν εχει εξετασει και τις διαφορες ενστασεις που πιθανως να υπαρξουν, για να μην αναφερω την περιπτωση που το συμβαν θα πρεπει να το εξετασει και ο Λευτερης. Αρα λοιπον επιβεβαιωση αποτελεσματων θα γινεται το επομενο σαββατοκυριακο μετα τον αγωνα και ισως και μια ωρα πριν τον επομενο αγωνα δεν θα ξερουμε τα αποτελεσμα του προηγουμενου Question

Οποιος μπορει ας με βοηθησει να δω αν καταλαβα σωστα Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fugitiv3R
F1aXion Administrator
Fugitiv3R


Αριθμός μηνυμάτων : 2829
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty11/6/2010, 11:28

Και στις 2 περιπτώσεις να πω ότι έχεις καταλάβει σωστά. Το σενάριο που περιγράφεις Βασίλη στην περίπτωση A, είναι ακραίο μεν, υπαρκτό δε. Να προσθέσω ότι ακόμα κι αν έχεις μεγαλύτερη διαφορά και από την ποινή stop & go (που είναι +15 sec μεγαλύτερη από το DT) πάλι υπάρχουν οι ποινές της αφαίρεσης βαθμών και του αποκλεισμού από αγώνα οι οποίες μπορούν να επιβληθούν ανάλογα με τη βαρύτητα του περιστατικού και να αλλάξουν το τελικό αποτέλεσμα (όπως έγινε στο SPA πρόπερσι). Απλώς ελπίζουμε ότι όλα τα μέλη εδώ έχουν συναίσθηση του fair play και θα αντιδράσουν όπως έκανες και εσύ στον αγώνα του SPA και δε θα χρειαστεί να επιβληθούν ποινές.

Tο θέμα είναι ότι προσπαθήσαμε όσο το δυνατόν περισσότερο να μην επηρρεάζεται ο επόμενος αγώνας κάποιου οδηγού αλλά να γίνεται δικαιότερο το αποτέλεσμα για τον αγώνα που έλαβε χώρα. Το ιδανικότερο όλων θα ήταν να υπάρχουν live judges στον αγώνα που θα μπορούσαν να επιβάλλουν κάποια ποινή όπως και στην πραγματική f1. Κάποια στιγμή αυτό ίσως να γίνει εφικτό, αφού το παιχνίδι δίνει αυτήν τη δυνατότητα (spectators που θα παρακολουθούν τον αγώνα και θα κρίνουν τα περιστατικά επί τόπου). Όπως με όλα τα κομμάτια της F1aXion κι εδώ μπορεί να αποδειχθεί ότι είναι κάτι που δε λειτουργεί σωστά και να το αλλάξουμε με κάτι που θα λειτουργήσει αντικειμενικά σωστότερα για το επόμενο πρωτάθλημα.

Τέλος, για να μην θεωρηθώ προκλητικός από ορισμένους, να τονίσω ότι σε όποιο περιστατικό αναγράφεται στο race report ότι υπάρχει επαφή μεταξύ μονοθεσίων, θα ανακοινώνεται ότι εξετάζεται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://fugitiv3r.blogspot.com/
Schumi
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Schumi


Αριθμός μηνυμάτων : 1388
Τόπος : Λεπτοκαρυα

Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty12/6/2010, 01:12

Εμενα αυτο το συστημα τιμωριας ειναι αδικο.Βασικα δεν με αρεσει καθολου.
Η τωρα για παραδειγμα στο Σπα με τον Κυριτση.Εμενα αυτο μου φενεται σαν ατιμωρισια.Εκανε κατι εγκατελειψε και τρωει ποινη για τον αγωνα στον οποιο δεν τον επιβαρυνει σε τπτ.Αυτο δεν μου δειχνει δικαιοσυνη αλλα το οτι τη γλυτωσε με αλαφρα πηδηματακια.(Κλασικο Ελληνικο συστημα)
Εμενα αυτο θα με κανει να δισταζω να κανω μια μαχη με καποιον τον οποιο ειμαστε στους ιδιους χρονους.Χωρις τσαμπουκα δεν εχει μαχες,χωρις μαχες δεν εχει διασκεδαση και χωρις διασκεδαση ειναι βαρετο.Και δεν αναφερομε στις περιπτωσεις οπου μια προσπεραση ειναι ευκολη αλλα σε αυτες που πρεπει να ρισκαρεις.
Οι προιγουμενοι κανονες ηταν πιο δικαιοι απο αυτους απλος κατα εμε δεν δινονταν σωστες ποινες για καποια συμβαντα.

Επισης θελω να αναφερθω στα συμβαντα με τον Τζωρτζη.Τον ειχα 5-6 δευτ πισω πριν μπω για το τελευταιο μου πιτ (μετα τα συμβαντα γτ ηταν και 2 ακριβος ιδια σε διαφορετικες στροφες).Ναι μεν επαιξε fair play ο Τζωρτζης αλλα τι να το κανω οταν μπαινω στα πιτ και το πιτ μου κραταει 4-5 sec παραπανω απο το κανονικο?Θα εβγαινα πισω του και μετα αστα να πανε .Ενω αν ειμουν μπροστα κατι θα εκανα θα παλευα τουλαχιστον για το βαθρο.Δεν ανεφερεα κανενα συμβαν εγω τουλαχιστον γιατι εγκατελειψε.Αυτο γτ ειδα οτι αναφερεται μονο το Fait Play στο RRC.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://twitter.com/Jim_Katelas
????????
Επισκέπτης




Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty12/6/2010, 02:52

Να πω και εγώ; Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fugitiv3R
F1aXion Administrator
Fugitiv3R


Αριθμός μηνυμάτων : 2829
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty12/6/2010, 02:55

Α, συγγνώμη, δεν είδα το χέρι σου! Για πες μας κι εσύ! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://fugitiv3r.blogspot.com/
????????
Επισκέπτης




Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty12/6/2010, 03:08

Που λέτε, όχι για να υπερασπιστώ τον teamate μου, αλλά γενικώς θεωρώ λάθος την επιβολή ποινής σε τέτοια περίπτωση, δηλαδή να χτυπήσει κάποιος κάποιον από πίσω. Και έχω αυτή την άποψη γιατί προσωπικά το θεωρώ αγωνιστικό συμβάν, λόγω του ότι δεν γίνεται επίτηδες. Το συγκεκριμένο είδος συμβάντος λοιπόν, υπόκειται σε κάποιους άλλους κανόνες που πρέπει να τηρούμε. Αυτό το συμβάν είναι το αποτέλεσμα της μη τήρησης κάποιον άλλων κανόνων, που έχουν ως αποτέλεσμα το συγκεκριμένο συμβάν το οποίο δεν διώκεται αγωνιστικά, λόγω του ότι είναι απλό αγωνιστικό συμβάν άσχετα των συνεπειών που αυτό αποφέρει.

π.χ.
Εμένα αν με χτυπήσει κάποιος από πίσω θα πω "ok, lets go for a drink now". Ο άνθρωπος ήταν από πίσω μου είχε μια άτυχη στιγμή, δεν υπολόγισε σωστά κτλ, και με χτύπησε. οκ. Είναι αγωνιστικό συμβάν. Κάτω από ορισμένες συνθήκες, δηλαδή δεν δικαιολογείται φυσικά η αβίαστη επαφή χωρίς λόγο, όπως μου συνέβη εμένα στην Κίνα. Αλλά η εκκίνηση και η μάχη για μια θέση είναι περιπτώσεις στις οποίες γίνονται λάθη, φυσικά και πιστεύω χωρίς πρόθεση. Οι αιτίες που γίνονται τέτοια λάθη είναι άλλες. Στον αγώνα μέσα όμως είναι αγωνιστικά συμβάντα. It's race and it happens.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
killbill

killbill


Αριθμός μηνυμάτων : 144

Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty12/6/2010, 10:18

εγω μετα την αποτυχια μου να καταστρεψω τον αγωνα του jordan υποσχομαι να ξαναπροσπαθησω στην επομενη εκκινηση. bounce

δηλαδη η ποινη ειναι για τον ιδιο αγωνα και οχι τον επομενο?!

edit: διαβασα οτι οντως ειναι για τον ιδιο αγωνα και θα συμφωνησω με τον κατελα οτι δεν λεει και κατι φοβερο. καλυτερα να ηταν στον επομενο, ας εξετασουν το συμβαν αλλα και τον κανονισμο γενικοτερα οι υπευθυνοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Schumi
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Schumi


Αριθμός μηνυμάτων : 1388
Τόπος : Λεπτοκαρυα

Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκέψεις....   Σκέψεις.... - Σελίδα 3 Empty14/6/2010, 07:59

Ειδα στο BBC να λεει Thundery Shower.Μοιπως οι διοργανωτες πρεπει να σκεφτουν σοβαρα την πιθανοτητα αναβολης η και μη διεξαγωγης του αγωνα? lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://twitter.com/Jim_Katelas
 
Σκέψεις....
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion - Κέντρο Πληροφοριών :: Επικοινωνία F1aXion-
Μετάβαση σε: