Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Κανονισμοί.....σχόλια.....

Πήγαινε κάτω 
+16
John Kosta
Pambos
Stephen
Nick Atsidakos
Spiros Fakis
Billie Jean
killbill
Gergis Pashalis
Migiagi
Giouvannakis Asterios
Silkman
Schumi
Reisis
Vastzo
Fugitiv3R
Armada
20 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Armada

Armada


Αριθμός μηνυμάτων : 264
Τόπος : Ελλάδα

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty22/10/2010, 04:56

Από έναν αγώνα έλειψα και διαβάζω ένα σωρό μαϊμουδιές να έχουν γίνει......Ας σοβαρευτούμε παρακαλώ......

Οι κανόνες είναι εκεί όχι μόνο για αυτούς που έστω και άθελά τους παρέβησαν κάποιον από αυτόν αλλά είναι εκεί για να διασφαλίζουν και αυτούς που ευλαβικά τους τηρούν έστω κι αν στην τελική χάνουν μερικές θέσεις έστω και από κλάσματα του δευτερολέπτου.

Λευτέρη διάβασα στην αναφορά σου πριν περί υποκλίσεων σε πράξεις που αντιβαίνουν τους κανόνες........ας είμαστε προσεκτικοί....... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e-haf.org
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty22/10/2010, 05:15

AΛηθεια....το εχω απορια ρε Jim.
Δεν κουνιοταν η renault οταν προσπαθουσες να τη σπρωξεις? Η ο Μιχαλης επελεξε και αυτος το δρομο του fairplay και παταγε φρενα?
Αν ειναι το 2ο τοτε τα μπραβο και στον Μιχαλη, δε το συζητω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
Stephen

Stephen


Αριθμός μηνυμάτων : 59

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty22/10/2010, 05:30

Θα ήθελα να ζητήσω μια διευκρίνιση σχετικά με αυτόν τον κανόνα.

Στην περίπτωση που γίνει hotlap και υπάρχει ένα τέτοιο περιστατικό κατά την διάρκεια του, σε ένα εσάκι ας πούμε, όπου παρα το γεγονός ότι το μονοθέσιο βγήκε από τις γραμμές αυτή του η πράξη ουσιαστικά οδηγεί σε απώλεια 1-2 δεκάτων ενός φυσιολογικού περάσματος από το σημείο, παρολαυτά συνεχίζει και οι χρόνοι απο τα υπόλοιπα κομμάτια υπερκαλύπτουν αυτό το λάθος έτσι ώστε να πλασαριστεί κάπου σε οποιαδήποτε θέση από πρώτος μέχρι προτελευταίος, θεωρείτε παράβαση η όχι?

Αυτό που θέλω να πω είναι αν οι αγωνοδίκες κοιτάνε μονο αν είναι hotlap και έχει περάσει τις γραμμές ή λαμβάνουν υπόψιν και το αποτέλεσμα τις εξόδου στο συγκεκριμένο σημείο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty22/10/2010, 05:55

Δεν ειμαι σιγουρος αν καταλαβα ακριβως τι εννοεις Στεφανε αλλα θα προσπαθησω να στο εξηγησω.

Ο αγωνοδικης για το συγκεκριμενο GP ελεγξε τους ταχυτερους γυρους.
Αν ο ταχυτερος γυρος σου περιλαμβανει εστω και μια φορα εξοδο και των 4ων τροχων εκτος πιστας...και το αναφερεις εγκαιρα...με βαση τον κανονισμο ακυρωνει τον γυρο σου. Επαναλαμβανω οτι δεν παιζει με τα χιλιοστα κατα την εξοδο. Θα πρεπει να ειναι ξεκαθαρη παραβαση...δηλαδη δια γυμνου οφθαλμου που λεμε.

Κατοπιν εξεταζει τον δευτερο ταχυτερο γυρο που εκανες αν ειναι συμφωνος με τον κανονισμο. Αν και αυτος ειναι ακυρος....τοτε παει στον επομενο κ.ο.κ. μεχρι να βρει τον καθαρο σου γυρο και να σου δωσει τη θεση που πρεπει να εχεις στο grid σε σχεση με τους αλλους οδηγους.

Τωρα αν δεν το αναφερεις γιατι δεν το καταλαβες οτι βγηκες εκτος τοτε παλι ο αγωνοδικης κοιταει τους γυρους σου ξεκινωντας απο τον ταχυτερο και συνεχιζει εξεταζοντας ολους τους γυρους σου μεχρι να βρει ενα καθαρο γυρο.
Αν ο μοναδικος καθαρος γυρος σου δεν επηρεαζει την σειρα καταταξης...τοτε η λογικη λεει οτι δεν τρως ποινη γιατι παρα την παρανομια σου δεν αλλοιωσες το αποτελεσμα του quali και του αγωνα.

Τωρα στο κομματι με το Sακι που λες. Δεν κοιταει αν κερδισες η αν εχασες χρονο. Κοιταει τι λεει το book. Το book λεει να εισαι εντος πιστας. Αν εισαι εντος το θεμα ληγει εκει.

Να σημειωθει..μιας και το ανεφερες οτι η λογικη πισω απο τον κανονα των οριων της πιστας δεν εχει να κανει ΜΟΝΟ με το αν κερδισες ενα δεκατο η οχι σε ενα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ κοψιμο.

Στο Sακι που λες.....μπορει εσυ να το ""κοψεις"" και να χασεις χρονο (λεμε τωρα ρε παιδι μου)..κι εγω να το παρω κανονικα και να κερδιζω ετσι χρονο.
Δεκτον.
Το θεμα ειναι ομως οτι εγω ζορισα τα λαστιχα μου να κρατηθω μεσα στο S....ενω εσυ τα ¨Απευλευθερωσες" απο αυτο το ζορι κοβωντας ευθεια το S.
Δεδομενου οτι η θερμοκρασια και η φθορα των ελαστικων σαφως και θα επηρεασουν το κρατημα μας και το γυρολογιο μας στις επομενες στροφες τοτε συναμα με το θεωρητικο μεινοεκτιμα σου σε χρονο στο S κερδισες και ενα βαθμο κελσιου στα ελαστικα και λιγοτερο graining σε ελαστικα οπως τα Soft η Super soft που η αποδοση τους στο fsone αλλαζει πολυ γρηγορα και παιζουνε μεγαλο ρολο.

Δεν ξερω αν σε καλυψα με την απαντηση και το λεω αυτο γιατι δεν ειμαι σιγουρος αν υπαρχει S που μπορεις να το κοψεις ντουγρου...και να χασεις χρονο σε σχεση με καποιον που το παει κανονικα.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
Migiagi
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Migiagi


Αριθμός μηνυμάτων : 237
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty22/10/2010, 06:39

Stephen έγραψε:
Θα ήθελα να ζητήσω μια διευκρίνιση σχετικά με αυτόν τον κανόνα.

Στην περίπτωση που γίνει hotlap και υπάρχει ένα τέτοιο περιστατικό κατά την διάρκεια του, σε ένα εσάκι ας πούμε, όπου παρα το γεγονός ότι το μονοθέσιο βγήκε από τις γραμμές αυτή του η πράξη ουσιαστικά οδηγεί σε απώλεια 1-2 δεκάτων ενός φυσιολογικού περάσματος από το σημείο, παρολαυτά συνεχίζει και οι χρόνοι απο τα υπόλοιπα κομμάτια υπερκαλύπτουν αυτό το λάθος έτσι ώστε να πλασαριστεί κάπου σε οποιαδήποτε θέση από πρώτος μέχρι προτελευταίος, θεωρείτε παράβαση η όχι?

Αυτό που θέλω να πω είναι αν οι αγωνοδίκες κοιτάνε μονο αν είναι hotlap και έχει περάσει τις γραμμές ή λαμβάνουν υπόψιν και το αποτέλεσμα τις εξόδου στο συγκεκριμένο σημείο.


Να απαντήσω και εγώ που είμαι και αρμόδιος για την επιβολή των κανονισμών. Προσπαθώ να επιβάλω τον κανονισμό κατά γράμμα όσο περισσότερο γίνεται. Ο κανονισμός αναφέρει για παραβίαση των ορίων της πίστας και όχι για το αν κέρδισε κάποιος οδηγός ή αν έχασε από αυτή την παραβίαση. Επομένως η απάντηση στην ερώτηση σου είναι ότι ελέγχω αν βγεί το μονοθέσιο εκτός πίστας ή όχι. Αυτό ΑΚΡΙΒΩΣ που λέει ο κανονισμός.

Αλλά να σημειώσω ότι είναι λάθος να το βλέπετε έτσι. Το αν βγήκες επειδή έχασες τα φρένα και πήγες λίγο εκτός πίστας θα σε κάνει να χάσεις 1-2 δέκατα όπως το λες αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Αυτό είναι το άμμεσο.Το έμμεσο είναι ότι επωφελήθηκες από αυτό και κατάφερες να συνεχίσεις τον γύρο σου χωρίς πρόβλημα, ενώ σε κάποια άλλη περίπτωση θα ήταν μοιραίο.


Ένα παράδειγμα θα σας βοηθήσει να το καταλάβετε καλύτερα.

Π.Χ. Τρέχουμε Αυστραλία και κάνεις ένα λάθος στην έξοδo του γρήγορου S καταλήγωντας εκτός πίστας για λίγο, το οποίο σε κάνει να αφήσεις το πόδι από το γκάζι να διορθώσεις την πορεία σου και γενικά σου κοστίζει 2-3 δέκατα. Παρ'όλα αυτά ολοκληρώνεις τον γύρο σου και παίρνεις την 4η θέση στο grid με αυτόν τον γύρο. Αν δεν είχες κάνει εκείνο το λάθος θα μπορούσες να είχες πάρει την 3η ίσως και την 2η.

Εγώ από την άλλη δεν έχω έξοδο από την πίστα και παίρνω την 5η θέση στο grid.

Βάση κανονισμού ο γύρος σου πρέπει να ακυρωθεί, από την στιγμή που βρέθηκες εκτός πίστας. Εδώ μπορεί να έρθει το ερώτημα σου και να πεις: συγνώμη ρε παιδιά αλλά ΚΑΙ χάνω χρόνο ΚΑΙ πρέπει να πάρω ποινή? Αν κέρδιζα χρόνο στον γύρο μου ναι να μου ρίξετε την ποινή , αλλά από την στιγμή που ΧΑΝΩ ΧΡΟΝΟ δεν πρέπει να φάω ποινή.

Στην περίπτωση που αυτό το δεχτεί ο αγωνοδίκης και δεν σου ρίξει ποινή άσχετα αν παραβίασες τον κανονισμό έχουμε:

Εσένα να κάνεις λάθος και να βγαίνεις εκτός πίστας και να παίρνεις την 4η θέση στα Q
Εμένα να μην κάνω λάθος (πηγαίνοντας πιο συγκρατημένα) και να παίρνω την 5η θέση.


Φαντάσου τώρα όλο αυτό σε επανάληψη στον αγώνα του MONACO.

Εσύ κάνεις το λάθος και εγκαταλείπεις.
Εγώ παίρνω πάλι την 5η θέση.

Εκεί δεν έχει χώρο για λάθος σου. Αν το κάνεις τελείωσαν όλα.


Πρέπει να σεφτείς λοιπόν το ότι έχασες τα φρένα ή την είσοδο και βγήκες σε μία στροφή σε 1 πίστα που ΕΧΕΙ ΧΩΡΟ ΝΑ ΠΑΣ ΕΚΤΟΣ ΠΙΣΤΑΣ είναι τεράστιο πλεονέκτημα στην εξέλιξη των Q, και το ότι εσύ εκείνη την στιγμή ΑΜΜΕΣΑ βλέπεις ότι ΕΧΑΣΕΣ, στην πραγματικότητα όμως έχεις τεράστιο όφελος που είχε εκείνον το χώρο για να πας, ο οποίος σου έδωσε το ΤΕΡΑΣΤΙΟ πλεονέκτημα να συνεχίσεις την προσπάθεια σου και να πλασαριστείς σε μία πολύ καλή θέση.


Για αυτόν τον λόγο λοιπόν οποιαδήποτε παραβίαση των ορίων της πίστας πρέπει να τιμωρούνται στα Q γιατί ΕΜΜΕΣΑ ή ΑΜΜΕΣΑ είσαι πάντα κερδισμένος από αυτό.



Ελπίζω να σε κάλυψα στην απάντηση και στην επεξήγηση μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stephen

Stephen


Αριθμός μηνυμάτων : 59

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty22/10/2010, 07:00

Με κάλυψες 100% καθώς το παράδειγμα που έδωσες με τον αυστραλία είναι ακριβώς αυτό που λέω. Βεβαια εξακολουθώ να δίνω δίκιο σε αυτόν που βγήκε τέταρτος και έκανε λάθος. Θα ήταν ωραίο να βάζαμε μερικά τέτοια παραθυράκια στους κανονισμούς ώστε να καλύπτουν περισσότερες περιπτώσεις με διαφορετικούς τρόπους αλλα its ok! Τουλάχιστον ξεκαθάρισε το τοπίο με τον 2.i για μένα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Migiagi
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Migiagi


Αριθμός μηνυμάτων : 237
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty22/10/2010, 07:08

Χαίρομαι που σε κάλυψα και ελπίζω να ξεκαθάρισε το τοπίο για τον 2i και σε όλους τους υπόλοπους που είχαν μπερδευτεί.


Μια σημείωση. Το θέμα δεν είναι αν ρίχνεις δίκιο σε αυτόν που έκανε το λάθος και βγήκε 4ος. Το θέμα είναι αν είναι δίκαιο για εκείνον που βγήκε 5ος.

Σκέψου το. Wink


Υ.Γ. Πίστεψε με. Τα παραθυράκια που λες είναι ότι χειρότερο υπάρχει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vastzo

Vastzo


Αριθμός μηνυμάτων : 261
Τόπος : Αυλωναρι Ευβοια

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty22/10/2010, 08:19

Πολυ ασχολειστε ρε παιδες με το θεμα χωρις να υπαρχει και ουσιαστικος λογος.

Εκτος απο τον Κατελα και τον Χρυσογλου που δειχνουν να ειναι ανταγωνιστικοι με τους 4 πρωτους και μπορει καποιος να πει οτι εχει σημασια η ποινη

τους στην οικονομια του πρωταθληματος αφου στην ουσια τους καταστρεφει τον επομενο αγωνα (μαλλον να το θεσω πιο σωστα), εκτος συγκλονιστικου

απροοπτου η πρωτη 4αδα θα παραμεινει η ιδια.

Για τους υπολοιπους που ειναι εως και 3 δευτ. πιο πισω σε ρυθμο αγωνα η ποινη ειναι τελειως εξοντωτικη. Καλο θα ειναι μερικες φορες να βλεπουμε και

ποιους αφορουν οι ποινες, οπως γινεται στην πραγματικη Φ1, και μετα να κρινουμε με βαση τον κανονισμο, γιατι πολλοι σιγουρα θα ξενερωσουν.

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν εγινε και κατι στα δοκιμαστικα αν εγω πατησα 2χιλιοστα την γραμμη γιατι το ιδιο την πατησε και ο Πλακαλης και

Βλασσοπουλος. Δεν επηρεασαμε εμεις την πρωτη τετραδα που παλευει για την πρωτια ετσι ωστε να καταστραφουμε για τον επομενο αγωνα και να μην

εχουμε καμια μα καμια πιθανοτητα να φτασουμε ουτε καν τον τεταρτο.

Απο την στιγμη που το πρωταθλημα ειναι 3 ταχυτητων καλο θα ειναι να υπαρχει και λιγο κατανοηση για εμας τους πολυ αργοτερους ετσι ωστε να εχουμε λιγοτερα να σκεφτουμε στον αγωνα και να τον ευχαριστηθουμε καλυτερα.


Επισης επειδη βαριεμαι να γραφω σε αλλο ποστ ειμαι ο μονος που εχει ζητησει να οργανωθει μαθημα με τον Γιωργο. Οι πρωτη τετραδα απο οτι φαινεται

δεν το χρειαζεται και ορθος δεν εχει δηλωσει συμμετοχη. Εσεις ολοι οι αλλοι βρε αθεοφοβοι κανεις σας δεν θελει να μαθει τι γινεται με το σεταπ του?


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Migiagi
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Migiagi


Αριθμός μηνυμάτων : 237
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty22/10/2010, 09:09

Vastzo έγραψε:
Αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν εγινε και κατι στα δοκιμαστικα αν εγω πατησα 2χιλιοστα την γραμμη γιατι το ιδιο την πατησε και ο Πλακαλης και ο Βλασσοπουλος.


Αυτά είναι τα 2 χιλιοστα? Άσε καλύτερα να βγάλουν τα συμπεράσματα τους τα υπόλοιπα μέλη γιατί εγώ όταν αναφέρω κάποιον για ποινή δεν αναφέρομαι σε χιλιοστά.............Είναι στους γύρους με τους οποίους πήρατε κατάταξη. Τουλάχιστον να έχεις το θάρρος και το ήθος όπως ο Κατέλας να το παραδεχτείς, και όχι να με βγάζεις ψεύτη δημόσια μπροστα σε όλους. Δεν είναι σωστό Βασίλη.


Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 1

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 2

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 3

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 4


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Armada

Armada


Αριθμός μηνυμάτων : 264
Τόπος : Ελλάδα

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty22/10/2010, 09:18

Vastzo έγραψε:
Απο την στιγμη που το πρωταθλημα ειναι 3 ταχυτητων καλο θα ειναι να υπαρχει και λιγο κατανοηση για εμας τους πολυ αργοτερους ετσι ωστε να εχουμε λιγοτερα να σκεφτουμε στον αγωνα και να τον ευχαριστηθουμε καλυτερα.



Μεγάλεεεεεεεεε.......Join the club....των αργών αλλά σταθερών οδηγών.........Κι όπως λέει ένας φίλος.....δεν οδηγώ γρήγορα...απλά σέρνομαι...... Laughing Laughing Laughing


Vastzo έγραψε:
Επισης επειδη βαριεμαι να γραφω σε αλλο ποστ ειμαι ο μονος που εχει ζητησει να οργανωθει μαθημα με τον Γιωργο. Οι πρωτη τετραδα απο οτι φαινεται

δεν το χρειαζεται και ορθος δεν εχει δηλωσει συμμετοχη. Εσεις ολοι οι αλλοι βρε αθεοφοβοι κανεις σας δεν θελει να μαθει τι γινεται με το σεταπ του?


Φυσικά και θέλουμε Βασίλη.......απλά εμένα μου πέσανε πολλά και προσπαθώ να βρω τη μέρα ή την ώρα για να ζητήσω εκπαίδευση......το παλεύουμε...... bounce bounce :cheers:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e-haf.org
Vastzo

Vastzo


Αριθμός μηνυμάτων : 261
Τόπος : Αυλωναρι Ευβοια

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty22/10/2010, 09:31

Οπα Οπα Γιωργο δεν εχω καμια προθεση να σε βγαλω ψευτη και ποτε δεν ειπα οτι δεν εκανα παραβαση και οτι δεν πρεπει να τιμωρηθω.

Αυτο που ειπα ειναι οτι η ποινη ειναι πολυ σκληρη και οτι απο την στιγμη που ειμαι 7ος σε ενα γκριντ 10 οδηγων με διαφορες που ειναι αιωνας για αγωνα Φ1 η ποινη δεν πρεπει να ειναι τοσο μεγαλη γιατι δεν επηρεαζω και τοσο πολυ την καταταξη του πρωταθληματος απο την στιγμη που η παραβαση μου δεν με βοηθησε να περασω καποιον που δεν εκανε παραβαση.


Τελος παντων ζηταω συγγνωμη αν αφησα μεσα απο τα γραπτα μου να εννοηθει κατι τετοιο.
Επισης επειδη βλεπω οτι οτι και να γραψω παρεξηγηται ανεξηγητα και χωρις λογο απο σχεδον ολοι την ομαδα της F1Axion δεν προκειται να σας ενοχλησω ξανα στο φορουμ.

Καλη συνεχεια στο φορουμ σας και ελπιζω με την δικη μου απουσια απο εδω μεσα τα πραγματα να γινουν καλυτερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fugitiv3R
F1aXion Administrator
Fugitiv3R


Αριθμός μηνυμάτων : 2829
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty22/10/2010, 10:14

Παιδιά, εγώ θα κλέψω μόνο αυτό που πολύ σωστά είπε ο φίλος migf1
migf1 έγραψε:
Αυτό που κατά την προσωπική μου άποψη χρειάζεται να εξετάζετε σε αυτές τις περιπτώσεις είναι το αν υπάρχει δόλος. Αν δεν υπάρχει, τότε τα υπόλοιπα λύνονται με κοινό σημείο αναφοράς την αγάπη για την αγωνιστική προσομοίωση Wink

Αυτό που καταλαβαίνω πάντως είναι ότι υπάρχει πολύ πάθος από όλους μας γενικότερα, κάτι που δείχνει ότι το μέλλον κρύβει πολλά θετικότερα, απ'ότι αρνητικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://fugitiv3r.blogspot.com/
Billie Jean

Billie Jean


Αριθμός μηνυμάτων : 110

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty25/10/2010, 10:05

Είχα την εντυπωση όπως ειπε ο Λευτέρης απο το ΤΣ οτι αν εχουμε κάνει ακυρο γύρο, και βρεθεί μετά θα παρουμε dq για τον εν λόγω αγώνα. Και αφου δεν τελειωσα δεν ασχολήθηκα.. Όμως βλεπω ποινή τωρα.

???


Επίσης είδα οτι πολλοί το έκαναν και μέσα στον αγώνα.. αυτό δεν απαγορεύται?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Migiagi
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Migiagi


Αριθμός μηνυμάτων : 237
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty25/10/2010, 10:27

Δεν αναφέρει πουθενά κάτι τέτοιο ο κανονισμός ο συγκεκριμένος για DQ και δεν θυμάμαι να είπε κάτι τέτοιο ο Λευτέρης. Μήπως μπερδεύτηκες.?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Migiagi
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Migiagi


Αριθμός μηνυμάτων : 237
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty25/10/2010, 10:28

Billie Jean έγραψε:
Επίσης είδα οτι πολλοί το έκαναν και μέσα στον αγώνα.. αυτό δεν απαγορεύται?


Διάβασε την αναφορά σε αυτό στο RRC.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Billie Jean

Billie Jean


Αριθμός μηνυμάτων : 110

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty25/10/2010, 10:29

Οχι.. το θυμαμαι ξεκάθαρα.. Ειπε οτι αν βρεθει αργοτερα ακυρος ο γυρος, θα εχουμε DQ. και λεω απο μέσα μου τότε φαντάσου να κερδισω και να βρεθεί μετα οτι είναι ακυρος ο γυρος..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Billie Jean

Billie Jean


Αριθμός μηνυμάτων : 110

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty25/10/2010, 10:33

Την αναφορά την είδα. είδα όμως και τους κανονισμούς αγώνων το 5κ. Λέει απαγορευται.. αρα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Migiagi
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Migiagi


Αριθμός μηνυμάτων : 237
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty25/10/2010, 10:35

Αφού βρε φίλε υπάρχουν κανονισμοί, θα έπρεπε να αρκεστείς σε αυτό που από ότι λες άκουσες? Μπορεί να το είπε δεν λέω. Εγώ προσωπικά δεν το άκουσα να το λέει αν το λες εσύ μπορεί να είναι έτσι. Αν το άκουσαν και άλλοι να το πουν. Αλλα πιο είναι πιο σωστό? Να μείνεις με αυτό που νομίζεις ότι άκουσες ή να δεις τι λέει ο κανονισμός αφού είδες το όνομα σου σε περιστατικό που διερευνάται?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Migiagi στις 25/10/2010, 10:42, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Migiagi
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Migiagi


Αριθμός μηνυμάτων : 237
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty25/10/2010, 10:37

Billie Jean έγραψε:
Την αναφορά την είδα. είδα όμως και τους κανονισμούς αγώνων το 5κ. Λέει απαγορευται.. αρα?


Δηλαδή πιστεύεις ότι πρέπει να τιμωρηθούμε όλοι? Ποιά η διαφορα να φάμε όλοι 5 θέσεις στο grid? Οτι ποινή και να πέσει το ίδιο δεν θα είναι βρε φίλε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty25/10/2010, 10:42

Billie το 5.κ. λεει εφόσον καταγγελθεί.

Βασικα αν διαβασετε τους κανονισμους θα δειτε οτι σε αρκετα σημεια αναφερει εφοσον καταγγελθει ή εφοσον διαπιστωεθει απτους αγωνοδικες ή και τα δυο μαζι.

Δεν προκειται για τυπογραφικο λαθος αλλα ειναι εσκεμμενα γραμμενο ετσι. Εχοντας κανει τον αγωνοδικη κι εγω και εσυ ξερεις ποσο χρονοβορο ειναι να κατσεις ενας αγωνοδικης ή ακομα και δυο και τρεις και να δουν ολο τον αγωνα για παραβιαζεις του 5.κ.

Επομενως αν ειχες θεμα με τις παραβιασεις των οριων θα επρεπε να το καταγγειλεις.
Ο Μigiagi τα ειδε γιατι ο ιδιος απο μονος του διαπιστωσε οτι εκανε αρκετες στον αγωνα και μαλιστα στο ΤS μετα το τελος του αγωνα το ειπε οτι θα τσεκαρει τον εαυτο του γιατι αισθανθηκε οτι το παρακανε με τα ορια στον αγωνα. Απο τη στιγμη που το εκανε για τον ιδιο το εκανε και για τους υπολοιπους μονο και μονο για να καταληξει οτι ΟΛΟΙ μας τα πηγαμε περιφημα!

Και δεν ειπα στο TS DQ....δεν ξερω αν πεταχτηκε κανα αλλο παιδι και μπερδευτηκαμε αλλα δεν θυμαμαι να ακουσα κανενα να λεει κατι τετοιο.
Δεν εχω λογο να σου πω ψεμματα. Αν το ειχα πει ειναι πολυ πιο ευκολο να πω: Μπερδευτηκα και ειπα DQ και να γλυτωσω το μακροσκελες ποστ.
Αλλα οπως και να εχει ΟΛΑ γραμμενα ειναι και με βαση αυτα τρεχουμε και οχι το τι μπορει καποιος να πει στο TS.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
Billie Jean

Billie Jean


Αριθμός μηνυμάτων : 110

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty25/10/2010, 10:52

Εγώ σε θυμάμαι που το είπες... Πολύ ξεκάθαρα. Μπορεί να έκανες λάθος η να ξέχασες τον κανονισμό.. Ομως μου έκανε εντύπωση και σκέφτηκα οτι για ενα μικρό λαθος στο Q μπορει να σου ακυρώσουν νικη?

και συ δεν εισαι καποιος που το είπε στο TS. εισαι ο Admin.

Λεγοντας το εσύ εχει ιδιαιτερη βαρύτητα σωστα?


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty25/10/2010, 10:58

Για να επιμενεις μαλλον θα το ειπα. Δε θα σε βγαλω και τρελλο ουτε μπορω να πω οτι δεν ξεχωριζεις τη φωνη μου στο TS, ειδικα εσυ, οποτε για να το λες μαλλον θα το πα αλλα δεν το θυμαμαι καθολου.
Σαφως και ως admin εχει ιδιαιτερη βαρυτητητα και η πατατα γινεται ακομα μεγαλυτερη οποτε sorry αν οντως το ειπα. Ευτυχως που δεν ειχα δικιο γιατι θα ειχαμε 5 DQ τωρα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
Billie Jean

Billie Jean


Αριθμός μηνυμάτων : 110

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty25/10/2010, 11:02

Γιατί ευτυχως?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty25/10/2010, 11:04

Γιατι αλλο 5 dq και αλλο 5 στοπ γκο και botg.
Για σκεψου να ειχες τερματισει? η σκεψου αυτους που τερματισαν.
Και δεν αφηνεις την παρλα να μπεις σερβερ που ειμαστε ολοι??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
Billie Jean

Billie Jean


Αριθμός μηνυμάτων : 110

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 7 Empty25/10/2010, 11:06

θα μπώ... αλλα δεν σταματώ την πάρλα.. θα τη συνεχισω μετα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Κανονισμοί.....σχόλια.....
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 7 από 10Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΣΧΟΛΙΑ
» Σκέψεις....
» Κανονισμοί Forum F1aXion

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion - Κέντρο Πληροφοριών :: Επικοινωνία F1aXion-
Μετάβαση σε: