Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
F1aXion NewsΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Κανονισμοί.....σχόλια.....

Πήγαινε κάτω 
+16
John Kosta
Pambos
Stephen
Nick Atsidakos
Spiros Fakis
Billie Jean
killbill
Gergis Pashalis
Migiagi
Giouvannakis Asterios
Silkman
Schumi
Reisis
Vastzo
Fugitiv3R
Armada
20 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Schumi
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Schumi


Αριθμός μηνυμάτων : 1388
Τόπος : Λεπτοκαρυα

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty25/10/2010, 15:02

Αξιώτης = 36
Παρίσης = 38
Μανουσάκης = 51
Ιορδάνης = 57
Χρύσογλου= 68
Κατέλας = 71

Ρε παιδια τωρα που το πηρα συνηθεια και μιας και τις συνηθίζω τις ποινες μηπως εχω κανενα S&G bonus για το ρεκορ μου? lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://twitter.com/Jim_Katelas
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty25/10/2010, 23:07

Δεν εχει ρε Jim oxi....αλλα στη Μαλαισια κανε συνεχομενα περασματα να σε καταγγειλω να παρεις αλλο ενα.

Να σου πω....μετα το race να μου στειλεις Pm με τα laps σου εκτος οριων ...μη ψαχνω ολο το replay. Na ξηγιεσαι ομορφα....μην εισαι τετοιος...

lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
Armada

Armada


Αριθμός μηνυμάτων : 264
Τόπος : Ελλάδα

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty26/10/2010, 03:40

Είναι πιο απλά τα πράγματα ο καθένας θα βλέπει το replay αυτού που δεν χωνεύει εδώ μέσα........οπότε λίγο έως πολύ όλοι θα καταγγελθούν.....δεν υπάρχει περίπτωση να ξεφύγει κανένας...... Laughing Laughing lol!

Επίσης μιας και είδα αναφορές περί πατάτας κλπ...... όταν ο Admin κάνει πατάτα δεν είναι απλά μια πατάτα.....είναι τσουβάλι από πατάτες.....ισχύει το φαινόμενο χιονοστοιβάδας.....και στο τέλος έχουμε πουρέ....... lol! lol! lol!

Κύριε αγωνοδίκα για μένα δεν είπες που είμαι καθαρός...... lol! lol! lol! ......... και επειδή στον αγώνα της Μαλαισίας έχω ώφελος προσωπικό γιατί πάω εκεί πεντακάθαρος με τόσες μαϊμουδιές που έγιναν παρακαλώ πολύ να πάρει όλο το grid από καμιά 5-6-7 ποινούλες να έχω και γω βάσιμες ελπίδες να δω καρό σημαία από την 1η θέση.... :cheers: lol! ....αν φυσικά δεν κάψω κινητήρα...... benedizione ........ άντε γιατί όλοι κόβουν δρόμο τελικά......λέω κι εγώ πως βγαίνουν τα 4-5-6 δευτερόλεπτα διαφορά..... lol! lol! lol!


και ένα τελευταίο .......δεν μου αρέσει όταν κάποιος προσπαθεί να γράψει και να πει τη γνώμη του κάποιοι να του προτείνουν ως λύση το ....άσε τα μπούρου μπούρου και μπες μέσα να τρέξεις.......




υ.γ: Λευτέρη ξες ποιανού το replay θα δω στη Μαλαισία....... 🔨
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e-haf.org
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty26/10/2010, 03:51

Oυτε εμενα μαρεσει Γεωργιε να μου βγαινει το χερι να γραφω κανονες αναλυτικα και μετα να πρεπει να γραψω αλλα τοσα για να το κουβεντιασω και να το εξηγησω!
Γκεγκε? lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
Billie Jean

Billie Jean


Αριθμός μηνυμάτων : 110

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty26/10/2010, 09:19

Επανερχομαι.

Μόλις ο Αdmin είπε οτι αν καποιος εχει κανει ακυρο γύρο, θα φαει Dq στο τέλος του αγώνα, εγώ δε ζήτησα να εξεταστεί ο γύρος μου γτ ήξερα οτι δεν πρόκειται να τελειώσω τον αγώνα μου. Και έτσι δεν θα με πείραζε να φαω Dq.

Σε περίπτωση που κάποιος επικαλεστεί "να είχες διαβάσει τον κανονισμό", απαντάω οτι αφού ο admin ειπε κατι σε επίσημη διαδικασία, υποχρεωτικά τον ακουσα και επραξα αναλόγως.

Για αυτό ζητάω απαλλαγή για την ποινή που μ έχει επιβληθεί για τον αγώνα της Μαλαισίας. Ας μου δωθεί Dq για την Αυστραλία.


Από τι είδα και από τους κανονισμούς, πλέον, δεν μπορώ να κάνω καταγγελία για τους "εκτός γύρους" των οδηγών κατα τη διάρκεια του αγώνα.

Έτσι δεν κάνω καταγγελία.

Όμως, απλά ενημερωτικά, θα ήθελα να θυμίσω στην RRC τον κανονισμό αγώνων, 5κ.

5.k. Η επαναλαμβανόμενη έξοδος και των 4 τροχών του μονοθεσίου εκτός ορίων της πίστας κατά τη διάρκεια του αγώνα απαγορεύεται. Η πίστα ορίζεται από τις γραμμές (σε άλλες πίστες λευκές γραμμές, σε άλλες κίτρινη κ.ο.κ.) που υπάρχουν δεξιά κι αριστερά της ασφάλτου. Παράβαση του άρθρου 5.k. θα τιμωρείται κατά περίπτωση εφόσον αυτο καταγγελθεί.


Αλλά και τον

ΑΓ5. Οι αγωνοδίκες θα εξετάζουν αυταπάγγελτα, πέρα από τα καταγγελθέντα συμβάντα, παραβιάσεις των αγωνιστικών κανονισμών της F1ΑXION (π.χ διάσχιση της λευκης γραμμής στην έξοδο των πιτ, μη ολοκληρωμένη συμπλήρωση inlap/outlap,καμμένους κινητήρες κ.λ.π)

και

1.b. Είναι στην διακριτική ευχέρεια της Επιτροπής Κανόνων και Κανονισμών της F1 AXION (F1 AXION RRC) να επιβάλλει οποιαδήποτε ποινή και οποτεδήποτε, εάν κάποιος οδηγός βρεθεί να έχει κάνει οποιαδήποτε παράβαση. Η Επιτροπή θα ελέγχει κυρίως αναφερόμενα περιστατικά, τα οποία θα έχουν αναφερθεί το αργότερο 1 ημέρα μετά το πέρας ενός αγώνα.

Έτσι ζητώ από την RRC, να εξετάσει μονη της την ξεκάθαρη παράβαση που διέπραξαν οι εν λόγω οδηγοί.


Αξιώτης = 36
Παρίσης = 38
Μανουσάκης = 51
Ιορδάνης = 57
Χρύσογλου= 68
Κατέλας = 71

Και εκείνοι που δεν τερμάτισαν:

Τζόρτζης = 35 σε 43 γύρους
Φάκης = 26 σε 23 γύρους
Πλακαλής = 25 σε 13 γύρους
Βλασσόπουλος = 8 σε 11 γύρους.

Καθότι ο κανονισμός 5κ. αναφέρει πως

Η επαναλαμβανόμενη έξοδος και των 4 τροχών του μονοθεσίου εκτός ορίων της πίστας κατά τη διάρκεια του αγώνα απαγορεύεται. Η πίστα ορίζεται από τις γραμμές (σε άλλες πίστες λευκές γραμμές, σε άλλες κίτρινη κ.ο.κ.) που υπάρχουν δεξιά κι αριστερά της ασφάλτου.

Δεν αναφέρει πουθενά, οτι αυτός που το έκανε θα τιμωρηθεί ΑΝ είχε πλεονέκτημα. Αναφέρει πως θα τιμωρηθεί.

Αν η RRC δεν δώσει ποινές θα είναι ξεκάθαρη μη εφαρμογή κανονισμών.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fugitiv3R
F1aXion Administrator
Fugitiv3R


Αριθμός μηνυμάτων : 2829
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty26/10/2010, 10:20

Billie Jean έγραψε:

Σε περίπτωση που κάποιος επικαλεστεί "να είχες διαβάσει τον κανονισμό", απαντάω οτι αφού ο admin ειπε κατι σε επίσημη διαδικασία, υποχρεωτικά τον ακουσα και επραξα αναλόγως.
Στην προκειμένη φάση δεν θυμάμαι ακριβώς τι είπε ο Λευτέρης πέρα από το γεγονός ότι έγινε αναφορά στο ότι πρέπει να πούμε κάτι για τους γύρους μας αν ήταν παράνομοι. Το γραπτά πάντως μένουν και έχουν μεγαλύτερη ισχύ. Πάντως αφού δεν είχες διαβάσει αναλυτικά τους κανονισμούς πριν, είναι κέρδος το ότι τους διάβασες ενδελεχώς εκ των υστέρων.

Billie Jean έγραψε:
Έτσι ζητώ από την RRC, να εξετάσει μονη της την ξεκάθαρη παράβαση που διέπραξαν οι εν λόγω οδηγοί.

Ο κανονισμός λέει:

1.b. Είναι στην διακριτική ευχέρεια της Επιτροπής Κανόνων και Κανονισμών της F1 AXION (F1 AXION RRC) να επιβάλλει οποιαδήποτε ποινή και οποτεδήποτε, εάν κάποιος οδηγός βρεθεί να έχει κάνει οποιαδήποτε παράβαση. Η Επιτροπή θα ελέγχει κυρίως αναφερόμενα περιστατικά, τα οποία θα έχουν αναφερθεί το αργότερο 1 ημέρα μετά το πέρας ενός αγώνα.

Επομένως, από τη στιγμή που είναι στη διακριτική ευχέρεια της επιτροπής, δεν μπορείς να ζητάς να κάνει κάτι και ιδιαίτερα όταν έχει περάσει ο χρόνος καταγγελίας συμβάντων.

Billie Jean έγραψε:
Αν η RRC δεν δώσει ποινές θα είναι ξεκάθαρη μη εφαρμογή κανονισμών.


Ακριβώς επειδή είναι στη διακριτική ευχέρεια της επιτροπής, δεν πρόκειται αν δε δοθεί ποινή να υπάρξει οποιαδήποτε παράβαση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://fugitiv3r.blogspot.com/
Billie Jean

Billie Jean


Αριθμός μηνυμάτων : 110

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty26/10/2010, 10:28

Fugitiv3R έγραψε:

Ο κανονισμός λέει:

1.b. Είναι στην διακριτική ευχέρεια της Επιτροπής Κανόνων και Κανονισμών της F1 AXION (F1 AXION RRC) να επιβάλλει οποιαδήποτε ποινή και οποτεδήποτε, εάν κάποιος οδηγός βρεθεί να έχει κάνει οποιαδήποτε παράβαση. Η Επιτροπή θα ελέγχει κυρίως αναφερόμενα περιστατικά, τα οποία θα έχουν αναφερθεί το αργότερο 1 ημέρα μετά το πέρας ενός αγώνα.

Επομένως, από τη στιγμή που είναι στη διακριτική ευχέρεια της επιτροπής, δεν μπορείς να ζητάς να κάνει κάτι και ιδιαίτερα όταν έχει περάσει ο χρόνος καταγγελίας συμβάντων.

Billie Jean έγραψε:
Αν η RRC δεν δώσει ποινές θα είναι ξεκάθαρη μη εφαρμογή κανονισμών.


Ακριβώς επειδή είναι στη διακριτική ευχέρεια της επιτροπής, δεν πρόκειται αν δε δοθεί ποινή να υπάρξει οποιαδήποτε παράβαση.


Δηλαδή θελει να πει, οτι κάνει οτι γουσταρει και ειναι νόμιμος?

Εγώ βλέπω οτι υπάρχουν παραβάσεις, και πρέπει να τιμωρηθούν. Το ΑΝ θέλει θα επιβάλει ποινή, δεν μου λέει κατι και είναι μη σωστή απόδοση δικαιοσύνης.

Δεν προκειται να ανοίξω συζήτηση και αντιπαράθεση γνώμεων. Υπάρχουν παραβάσεις? θα τιμωρηθούν. Αυτό ξέρω εγώ.


Τωρα όντως τα γραπτά μένουν, ωστόσο θα όφειλε ο admin να μην παραπληροφορήσει τους αγωνιζόμενους. Δεν φταίω εγώ σ αυτό. Ας Ανάφερε σωστά τον κανονισμό να έλεγα κ γω, ελέγξτε το γύρο μου.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fugitiv3R
F1aXion Administrator
Fugitiv3R


Αριθμός μηνυμάτων : 2829
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty26/10/2010, 10:51

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα, αν θέλει ή αν δε θέλει ή κάνει ότι γουστάρει. Ειδικά στην περίπτωση του Γιώργου έκανε αναλυτικότατο post για τον λόγο για τον οποίο δεν προχώρησε παραπάνω το θέμα. Τα πράγματα δεν είναι μόνο μαύρα ή άσπρα. Ας το έχουμε αυτό στην άκρη του μυαλού μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://fugitiv3r.blogspot.com/
Schumi
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Schumi


Αριθμός μηνυμάτων : 1388
Τόπος : Λεπτοκαρυα

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty26/10/2010, 11:04

Billie Jean έγραψε:

Δεν αναφέρει πουθενά, οτι αυτός που το έκανε θα τιμωρηθεί ΑΝ είχε πλεονέκτημα. Αναφέρει πως θα τιμωρηθεί.

Αν η RRC δεν δώσει ποινές θα είναι ξεκάθαρη μη εφαρμογή κανονισμών.


Βασικα Μπιλ πιστευω οτι δεν σε πειραξε το γεγονος οτι εχεις ποινη για την Μαλυσια αλλα το οτι ειναι πολυ βαρια.Γι' αυτο και αυτη η αντιδραση.
Αλλα η ποινη που εχεις ειναι απο το Q και ζητας να ακυρωθει γτ ΟΛΟΙ μας δεν φαγαμε αλλη μια για τον αγωνα.
Τωρα σε αυτο μπλεκουμε τον Γιωργο ο οποιος δεν φταιει κιολας.Ο κανονας ελεγε αυτο και αυτο εκανε.Βασικα πιστευω οτι καποιοι κανονες πρεπει να αφηνουν ενα περιθωριο στον αγωνοδικη να εκτιμηση την κατασταση και να δωσει ποινες και οχι να λεει εκανες αυτο παρε αυτη την ποινη τελος.
Για τον αγωνα ειτε τιμωρηθουμε ολοι ειτε κανενας πια η διαφορα?5 θεσεις θα παρουν?Θα ειναι οπως ηταν.DT θα παρουν?Θα μεινουν οπως ηταν (με την διαφορα οτι δεν θα ειμαστε μακρια εμεις αλλα αμα δωσει DT θα παρουμε και εμεις αρα παμε σε κατι σαν BOTG+S&G+DT ε και μετα καντε το ενα DQ απο Μαλυσια lol! )Ή να δωσει σε ολους DQ?

Εγω στο μονο που θα συνεχίσω να λεω σε αυτη τη ποινη που εφαγα ειναι η αυστηροτητα της.Ειτε την φαω εγω ειτε αλλος και διαμαρτυρηθει εγω θα ειμαι μαζι του.

Και να κλεισω .... ρε παιδια γιορταζω σημερα δεν μου κανετε το S&G σε DT? lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://twitter.com/Jim_Katelas
Armada

Armada


Αριθμός μηνυμάτων : 264
Τόπος : Ελλάδα

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty26/10/2010, 11:51

Θα ήθελα να καταθέσω την προσωπική μου άποψη.

Οι αγωνοδίκες βλέπουν το replay και ανακοινώνουν ότι 4-5 άτομα εξετάζονται διότι έχουμε παράβαση του τάδε κανόνα......... Περνάνε μερικές μέρες και λόγω κανόνα αποφασίζει να δώσει ποινές για να αποδωθεί και δικαιοσύνη....αλλά ταυτόχρονα κάνει αναφορά ότι αυτή την ίδια την παράβαση όλοι σχεδόν οι αγωνιζόμενοι την έκαναν στον αγώνα όχι 1 ή 2 φορές αλλά σχεδόν σε κάθε γύρο.........

Από τη στιγμή που αποφάσισε να δώσει ποινές η αναφορά στους γύρους και στις παραβάσεις μέσα στον αγώνα ήταν άστοχη έστω κι αν είχε αποτρεπτικό χαρακτήρα προς όλους να είμαστε προσεκτικοί και να εφαρμόζουμε τους κανόνες.

Ο Γιώργος θα έπρεπε να παραθέσει τα στοιχεία και να πει ότι όλοι μας τα κάναμε θάλασσα στον εν λόγω αγώνα και γι αυτό το λόγο δεν παίρνει κανένας ποινή είτε έγινε στο Q είτε έγινε στον αγώνα. Και να γίνουν συστάσεις για περισσότερη προσοχή στους επόμενους αγώνες........

Δεν γίνεται να δίνεις ποινή μόνο στους 5 που έπεσαν στην αντίληψή σου από τη διαδικασία Q και μετά από μερικές μέρες και ταυτόχρονα με την ανακοίνωση των ποινών τους να δίνεις τέτοια κωμικοτραγικά στοιχεία από τον αγώνα......

Ιορδάνη συμφωνώ ότι δεν υπάρχει μόνο μαύρο ή άσπρο αλλά πέρυσι φώναζα μόνος μου ότι στην Αυστραλία χτύπησα το Λευτέρη από lag κι όχι επειδή δεν τον είδα.......αλλά οι αγωνοδίκες μέχρι και στο youtube έβαλαν την επαφή......όσο κι αν φώναξα ότι δεν τον χτύπησα όσο κι αν προσπάθησα να αποδείξω την αθωότητά μου η ποινή έπεσε σαν πέλεκυς......

Δυστυχώς ή ευτυχώς υπάρχουν κανόνες και αποδίδουν δικαιοσύνη.......είναι δηλ μόνο άσπρο και μόνο μαύρο.....άλλωστε κι ο Λευτέρης το έχει αναλύσει ουκ ολίγες φορές αυτό.

Και στην προκειμένη περίπτωση ο Βίλλ Πλακ. νομίζω φωνάζει δικαίως ....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e-haf.org
Billie Jean

Billie Jean


Αριθμός μηνυμάτων : 110

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty26/10/2010, 12:00

Η αληθεια ειναι οτι ειναι οντως βαριά. Όμως είμαι σίγουρος οτι ο Λευτέρης είπε ετσι. Επειδή δεν τον ήξερα καθόλου τον κανονισμό.. δεν τον είχα διαβάσει. Το ακουσα για πρώτη φορά απ τον ίδιο στο ΤΣ. Αν ελεγε για τον επόμενο αγώνα θα το θυμόμουν. Είπε για τον ίδιο.

Επειδή μου ξέφυγε κατα λάθος λιγα εκατοστά - και δεν κέρδισα κατι, καταστρέφω τον επόμενο αγώνα μου??

Και στους αλλους λοιπόν που τους ξεφυγε κατα λαθος (και δεν το λεω ειρωνικα) στον αγώνα και παμπολες φορές, πρεπει να τιμωρηθούν εξίσου αν όχι χειρότερα γτ το έκαναν κατ' επανάληψη.

Η γνώμη μου είναι οτι δεν πρεπει να τιμωρηθεί κανενας - θα συμφωνήσω μαζί σου που είχες αναφέρει το Μασσα στην Ασκαρι. Συμβαίνουν αυτά, δεν κερδίσαμε κατι εξωφρενικό... (Ολοι μας)

Το αυστηρό δε σημαίνει ρεαλιστικό όπως ίσως νομίζουν.


Το σωστό όμως είναι οι όλοι, η κανείς.

Το πόστ του Γιώργου όντως ήταν αναλυτικό και ο συλογισμός του απόλυτα σωστός. Όμως οι κανονισμοί λενε άλλα.



Αν τελικά παρουν όλοι ποινή, μη δώ για τα μάτια του κόσμου - σε αυτούς που το έκαναν στον αγώνα να βάλει 2 λεπτά σε όλους στην Αυστραλία.. γτ θα το θεωρήσω τουλάχιστον κοροιδία και - αντε μωρέ βαλε 2 λεπτά σε όλους - πάλι ίδια είναι η κατάταξη.. για να μην έχει να λέει ο Πλακαλής.

Ούτε να δω εσυ το έκανες και στο Q και στον αγώνα κ παίρνεις διπλάσια ποινή. Οι του αγώνα πηραν βαθμούς από αυτά τα.. "κοψίματα", και το έκαναν πολλοστές φορές.

(πχ) Αν δεν έκανε τόσα κοψίματα ο Παρίσης, θα τον έιχε περάσει ο Μανουσάκης λόγω μεγαλύτερης φθοράς του Παρίση, η ο Λευτέρης μπορέι να έιχε κρατήσει τη θέση του αν ο Ιορδάνης δεν είχε κανει τοσα κοψίματα. Όπότε μιλάμε για αλλοίωση αποτελέσματος.

Και το αν υπάρχει ενδιαμεσο στο ασπρο - μαύρο το ξέρω καλά... απο πέρσι... Αλλοι το παρέβλεπαν πέρσι και τη σκαπούλαραν....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fugitiv3R
F1aXion Administrator
Fugitiv3R


Αριθμός μηνυμάτων : 2829
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty26/10/2010, 12:04

Billie Jean έγραψε:
Αλλοι το παρέβλεπαν πέρσι και τη σκαπούλαραν....

Για γίνε λίγο πιο σαφής να καταλάβουν όλοι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://fugitiv3r.blogspot.com/
Schumi
F1aXion Champion
F1aXion Champion
Schumi


Αριθμός μηνυμάτων : 1388
Τόπος : Λεπτοκαρυα

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty26/10/2010, 12:57

Πολυ μαυρο και ασπρο επεσε Razz .Και για να μπει λιγο γκρι να προτεινω κατι ετσι για να βρισκετε Razz .

Λοιπον πχ για το Q ο κανονας λεει (αν και τον μαθαμε απ εξω πια):
2.i. Απαγορεύεται η έξοδος και των 4 τροχών του μονοθεσίου εκτός ορίων της πίστας κατά τη διάρκεια του χρονομετρημένου γύρου σας (hotalp). Η πίστα ορίζεται από τις γραμμές (σε άλλες πίστες λευκές γραμμές, σε άλλες κίτρινη κ.ο.κ.) που υπάρχουν δεξιά κι αριστερά της ασφάλτου. Στην περίπτωση που ο ταχύτερος γύρος σας προκύψει κατά παράβαση του άρθρου 2.i., ο εν λόγω γύρος θα ακυρώνεται και ως επίσημος χρόνος σας θα καταγράφεται ο ταχύτερος νόμιμος γύρος σας, εφόσον φυσικά η παράβαση διαπιστωθεί απο τους αγωνοδίκες ή καταγγελθεί απο οδηγό πριν την έναρξη του warm up session. Στην περίπτωση που όλοι οι χρονομέτρημένοι σας γύροι κριθούν αντικανονικοί με βάση το άρθρο 2.i. θα εκκινείτε τον αγώνα σας απο το τέλος του grid. Εφόσον η παράβαση του άρθρου 2.i. διαπιστωθεί απο τους αγωνοδίκες, ή καταγγελθεί απο οδηγό, μετά το πέρας του τρέχοντα αγώνα, ο παραβάτης οδηγός θα τιμωρείται με ποινή BOTG και Stop-Go στον επόμενο αγώνα.

Λοιπον ο μισος κανονας ειναι μια χαρα.Αλλα απο τη μεση και κατω που αναφερει αν ολοι οι γυροι ειναι ακυροι θα πω οτι το να πατησεις εκτος πιστας καποιες φορες χανεις αλλες κερδιζεις αλλες τρως τα μουτρα σου (για να μην πει καποιος και αν ειχε χωμα εκει?τι θα γινοταν).Και θα ανφερθω παλλη μονο σε μενα και οχι για την Αυστραλια.Εγω πχ στη Μαλυσια κανω ενα γυρο 1.36.5 και στην στροφη Νο2 στον επομενο γυρο το παρακανω και το παταω πολυ ατσαλα.Ειμαι 2-3 δεκατα πιο αργος στο Σ1 αλλα εχουν βγει και οι 4 ροδες εξω.Στο τελος του γυρου ομως μαζεψα και κατεβασα κιολας τα 3 δεκατα.Ουσιαστικα βγηκα χαμενος απο απο το "κλεψιμο" αλλα επιδη ειμαι μπορστα απο καποιους θα πρεπει να τιμωρηθω.Στην περιπτωση που δεν το αναφερω επιδη ειμαι βλακας η..η..η.Γιατι να φαω BOTG + S&G ?
Και σε αυτο το σημειο να προτεινω ο αγωνοδικης να μπορει να κρινει αυτος μετα απο συζητηση με τον εμπλεκομενο αν οντως ηταν "κλεψιμο",αν οντως το ηθελε και το κατα ποσο ευνοήθηκε απο αυτο και να κρινει αναλογος την ποινη που θα τον δωσει η οποια θα μπορει να ειναι απο θεσεις στο Grip,BOTG,DT η S&G .Και επιδη ο Γιωργος εχει γνωσεις πανω σε τετοια θεματα και επιδη τον ξερω αμα δεν γνωριζει θα κατσει να ψαξει τα παντα για να βρει μια λυση,θα κοιταξει το replay και θα περιμενει να σου μιλησει πρωτου κανει οποιαδιποτε κινηση για μενα θα επρεπε να του δωθει μια "γκριζα" ζωνη εκτος απο της "ασπρο-μαυρες".Και βασικα οταν ειμαι εγω για ποινη οπως εγινε και τις 2 φορες που εφαγα ποινη ακομα και στην Αυστραλια που του ειπα οκ σε πιστευω καθησε μου εξηγησε τι ακριβως εκανα και μου εστειλε replay το ειδαμε μαζι.Απο μενα παντως δεν θα υπαρξει ποτε προβλημα με τον Γιωργο με το θεμα ποινη γιατι πολυ απλα δεν θα κανει κατι επιδη δεν με γουσταρει αλλα επιδη εκανα εγω κατι και αμα παω να του τη βγω θα ξερω οτι θα μου το "βουλωσει" με στοιχεια.

Ποπο Λευτερη ειναι μεταδοτικο το πολυ μπλαμπλα lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://twitter.com/Jim_Katelas
John Kosta




Αριθμός μηνυμάτων : 19

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty26/10/2010, 14:30

Φάκης (ο άκυρος) = 26 σε 23 γύρους

Πως τα κατάφερες ρε θηρίο?

PS παρακαλώ τον αμερόληπτο και αδέκαστο αγωνοδίκη να αποδόσει έστω και αργά
δικαιοσύνη και να ακυρώσει τις δύο Ferrari ώστε να κάνει η ομαδάρα μας το ανεπανάληπτο 1-2.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spiros Fakis

Spiros Fakis


Αριθμός μηνυμάτων : 378
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗ

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty26/10/2010, 23:38

Καλο εεεεεε!!! Cool
Ειχα κατεστραμενη αναρτηση μπροστα και αεροτομη.Ο αριθμος 26 δεν σημαινει οτι εκλεβα απλα εχανα το μονοθεσιο σε φρενα,στρφες κλπ.
Ομως δεν παυω να ειμαι εκτος οριων πιστας Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://myf1axionteam.hostoi.com/
Silkman
F1aXion Administrator
Silkman


Αριθμός μηνυμάτων : 3252
Τόπος : Αθήνα

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty27/10/2010, 05:57

Όλα, μα όλα οσα γραφεις ρε Βιll είναι άκυρα. Να είχες κάπου δίκιο…θα σου έλεγα έχεις δίκιο. Αλλα στην προκειμένη περίπτωση έχεις άδικο σε όλα.

Μόλις ο Αdmin είπε οτι αν καποιος εχει κανει ακυρο γύρο, θα φαει Dq στο τέλος του αγώνα, εγώ δε ζήτησα να εξεταστεί ο γύρος μου γτ ήξερα οτι δεν πρόκειται να τελειώσω τον αγώνα μου. Και έτσι δεν θα με πείραζε να φαω Dq.
Δεν θα ασχοληθώ πολύ με αυτό το κομμάτι για δύο λόγους:
Α. ΟΦΕΙΛΕΣ να γνωρίζεις τους κανονισμούς που διέπουν το πρωτάθλημα στο οποίο συμμετέχεις. Τα είπαμε και πριν τα περι admin και ότι θεωρείς ότι έχει βαρύτητα το τι λέει ο admin. Σύμφωνοι ότι η γνώμη των admin έχει βαρύτητα. ΑΛΛΑ δεν είναι και αλάνθαστοι. Οι ιδιοι οι admins γράψανε τον κανόνα για να πάρεις τη θέση σου στο grid σε 2:30 λεπτα…και οι ιδιοι οι admin ήταν οι πρώτοι που πήραν ποινή!!!!! Για να μην κανουν οι admin ότι τους καπνισει λοιπον…για να μη λενε ότι θέλουνε στο TS…..και για να μην κυριαρχήσει το μοτιβο «Αποφασίζω και Διαταζω»…γραψαμε κανονες. Αυτούς, εσύ και κάθε οδηγός όφειλες να του ξέρεις απέξω και ανακατωτά. Οποιαδήποτε συζήτηση από εκέι και μετά είναι άκυρη.
Β. Λες ότι δεν ζήτησες να εξεταστεί ο γύρος σου γιατί ΗΞΕΡΕΣ ότι δεν θα τερματίσεις. Τότε γιατί ξεκίνησες? Ποιος ο λόγος να πάρεις μέρος όταν από πριν γνωρίζεις ότι δεν θα τερματίσεις? Από τη στιγμή που ΞΕΡΕΙΣ όπως λες ότι δε θα τερματίσεις γιατί να πάρεις μερος και να επιβαρύνουμε με Ping το server και γιατί να στερήσεις την 6η ή 7η θέση στο grid από ένα οδηγό που ξέρει ότι μπορεί να τερματίσει? Δεν εχει λογική αυτό που γράφεις.

Σε περίπτωση που κάποιος επικαλεστεί "να είχες διαβάσει τον κανονισμό", απαντάω οτι αφού ο admin ειπε κατι σε επίσημη διαδικασία, υποχρεωτικά τον ακουσα και επραξα αναλόγως.
Σου έχω απαντήσει ήδη σε αυτό. Και δεν έπραξες αναλόγως. Είτε η ποινή είναι DQ, είτε η ποινή είναι ΒΟΤG και Stop/GO, αν ηξερες ότι παρανόμησες, οφειλες να ενημερώσεις ασχετα με το αν θα τερματιζες τον αγωνα σου ή όχι. Πολύ απλα γιατι δεν τρεχεις μόνος σου. Δεν νοιαζει τον από πίσω σου στο grid αν εσυ ξερεις ότι θα τερματίσεις ή όχι. Τον νοίαζει το ότι ξεκινάει από πίσω σου. Εσύ πήρες μέρος δηλαδή σε ένα αγώνα που ξέρεις από πριν ότι δε θα τερματίσεις και επηρέασες τη σειρά του grid και τους από πίσω σου. Αν δεν ήξερες ότι παρανόμησες, τότε εγώ σου έδωσα την ευκαιρία να το διασταυρώσω μετά το τέλος του Q και να σε προφυλάξω από ποινή, είτε αυτή ήταν DQ είτε ήταν ΒΟΤG και Stop/GO. Δεν την πηρες και την άφησες να περάσει. Αν ήσουν σίγουρος ότι δεν παρανόμησες τότε και μονο τοτε θα ήταν κρίμα να πάρεις ποινη…αλλα και πάλι θα την έπερνες ως οριζουν οι κανονες. Το θέμα είναι ότι εσυ πιο πάνω έγραψες ότι ο λόγος που δεν ζήτησες να εξεταστεί ο γύρος σου ήταν γιατι ήξερες ότι δεν θα τερματίσεις οποτε το DQ δεν θα είχε καμια διαφορά για σένα. Αρα, το συμπέρασμα που βγάζω έιναι ότι ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ σίγουρος για το γύρο σου…και τότε δε σε ένοιαζε και το DQ γιατί δεν θα τερμάτιζες. Και ξαναλέω κι εγω ο μυστήριος. Από τη στιγμή που δεν ήσουν σίγουρος εγω σου έδωσα την ευκαιρία να το τσεκάρουμε αλλά δεν την πήρες. Με αποτέλεσμα να πάρεις μέρος σε ένα αγώνα που ΞΕΡΕΙΣ ότι δε θα τερματίσεις, να αλλοιώσεις το grid και ενώ δεν είσαι σιγουρος να μην πεις κουβεντα για να ελεγχθεί ο γύρος σου και τελικά το μόνο που κατάφερες τι ήταν?:
Να παρεις μερος σε ένα αγώνα χωρίς να εχεις διαβασει τα rules, να αλλοιώσεις το grid και να πάρεις και ποινή! Μεγάλη επιτυχία ήταν αυτό!!



Για αυτό ζητάω απαλλαγή για την ποινή που μ έχει επιβληθεί για τον αγώνα της Μαλαισίας. Ας μου δωθεί Dq για την Αυστραλία.
Κι εδώ σε αυτή τη φράση αποτυπώνονται τα περσίνα προβλήματα. Τι εννοω: Εάν θελεις να πεις κατι για το θεμα της ποινής σου γιατι το ποσταρεις εδώ? Τι με νοιαζει εμενα και τους υπολοιπους οδηγους το τι θες εσυ να κανεις με την ποινη σου. Οι κανονες λενε ότι επικοινωνεις για ότι θες σχετικα με τα συμβαντα προς εξεταση και τις ποινες με τους αγωνοδικες και ΟΧΙ στο φορουμ. Το λενε ξεκαθαρα από περσι. Και θα θυμασαι καλα όταν ο Αρμαδα ξεκινησε να γραφει διαφορα για τον 1ο αγωνα στην Αυστραλια περσι και του ακυρωσα τα παντα με το σκεπτικο ότι ο ΚΑΝΟΝΑΣ λεει pm και όχι στο φορουμ. Εχοντας κανεις αγωνοδικης περσι θα επρεπε να το ξερεις καλυτερα από ολους. Αλλα…..ποσταρες εδώ τελικα για ένα θέμα που δεν αφορά κανεναν πλην εσου και τους αγωνοδίκες.
Να σημειωθεί ότι στο ίδιο τόπικ πόσταραν και ο Κατέλας και ο Τζώρτζης. Με μια σημαντική διαφορά όμως. Κανενας από τους δύο τους δεν είπε να μην φάει ποινη. Απλά εξέφρασαν την απόψη τους ότι η ποινή είναι βαρία και αντιπρότειναν άλλους τρόπους.
Εσυ ποστάρεις και ζητας να μην φας ποινη, ή να φάνε άλλοι, ή να φανε όλοι και υποδεικνύεις και τι ποινή να μπει και τι όχι. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ πραγματα για την εμπειρία στου στο θέμα.


5.k. Η επαναλαμβανόμενη έξοδος και των 4 τροχών του μονοθεσίου εκτός ορίων της πίστας κατά τη διάρκεια του αγώνα απαγορεύεται. Η πίστα ορίζεται από τις γραμμές (σε άλλες πίστες λευκές γραμμές, σε άλλες κίτρινη κ.ο.κ.) που υπάρχουν δεξιά κι αριστερά της ασφάλτου. Παράβαση του άρθρου 5.k. θα τιμωρείται κατά περίπτωση εφόσον αυτο καταγγελθεί.
Το κατήγγειλες? Όχι. Αρα το θέμα έχει λήξει.



Αλλά και τον

ΑΓ5. Οι αγωνοδίκες θα εξετάζουν αυταπάγγελτα, πέρα από τα καταγγελθέντα συμβάντα, παραβιάσεις των αγωνιστικών κανονισμών της F1ΑXION (π.χ διάσχιση της λευκης γραμμής στην έξοδο των πιτ, μη ολοκληρωμένη συμπλήρωση inlap/outlap,καμμένους κινητήρες κ.λ.π)

Αναφέρει κάπου όρια πιστας ο ΑΓ5??? Το σύνολο των κανονισμών αναφέρει ρητά σε κάθε κομμάτι τους ξεχωριστά τι καταγγέλεται και τι εξετάζεται αυτοβούλως από τους αγωνοδίκες. Διαβαστε τους!

και

1.b. Είναι στην διακριτική ευχέρεια της Επιτροπής Κανόνων και Κανονισμών της F1 AXION (F1 AXION RRC) να επιβάλλει οποιαδήποτε ποινή και οποτεδήποτε, εάν κάποιος οδηγός βρεθεί να έχει κάνει οποιαδήποτε παράβαση. Η Επιτροπή θα ελέγχει κυρίως αναφερόμενα περιστατικά, τα οποία θα έχουν αναφερθεί το αργότερο 1 ημέρα μετά το πέρας ενός αγώνα.
Η καταγγελία που κάνεις είναι:
Α. Παρά τον κανονισμό για το που γίνονται οι καταγγελίες και με ποιο τρόπο
Β. Εκπρόθεσμη
Γ. Αβάσιμη.
Α, γιατί ξέρεις πως καταγγέλουμε και μέχρι πότε και δεν θα στο γράψω. Β γιατι είσαι εκτός χρονικών ορίων και Γ γιατι ζητάς να εφαρμοστούν ποινές σε συμβάντα που ουδέποτε ήταν προς εξέταση. Πιο συγκεκριμένα εδώ και μια βδομάδα περίπου ο αγωνοδικής ανακοινωσε τα ΣΥΜΒΑΝΤΑ προς εξέταση στα οποια δεν συμπεριλαμβάνονταν τα ορια πιστας στη διάρκεια του αγώνα αλλα μονο στο Q. Μετα την ολοκλήρωση της εξέτασης ανακοινώθηκαν οι ποινές για το Q και έγινε παρατήρηση του αγωνοδίκη για το τι συναίβει στον αγώνα. Κανεις δε το κατήγγειλε (οποτε δεν είναι υποχρεωμένος να το εξετάσει) και ουδεποτε ανακοινώθηκε ότι εξετάζεται (επομενως η οποια ποινη θα ήταν παρα το διαδικαστικό οπου ο αγωνοδικης ΟΦΕΙΛΕΙ να ενημερωσει τι εξεταζει για να το ξερουν οι οδηγοι.)

Έτσι ζητώ από την RRC, να εξετάσει μονη της την ξεκάθαρη παράβαση που διέπραξαν οι εν λόγω οδηγοί.
Αξιώτης = 36
Παρίσης = 38
Μανουσάκης = 51
Ιορδάνης = 57
Χρύσογλου= 68
Κατέλας = 71
και εκείνοι που δεν τερμάτισαν:
Τζόρτζης = 35 σε 43 γύρους
Φάκης = 26 σε 23 γύρους
Πλακαλής = 25 σε 13 γύρους
Βλασσόπουλος = 8 σε 11 γύρους.
Απλα επαληθευεις εδώ το ότι καταγγελεις εκ των υστερων συμβαν που δεν κατηγγειλες όταν επρεπε και μαλιστα στο φορουμ και όχι με Pm.


Αν η RRC δεν δώσει ποινές θα είναι ξεκάθαρη μη εφαρμογή κανονισμών.

Αυτό θα ΙΣΧΥΕ μονο στην περιπτωση οπου η RRC θα ΕΙΧΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙ ότι εξεταζει τα εν λογω συμβαντα. Αν το ειχε κανει τοτε θα επρεπε να αποδωσει και ποινες. Τα εν λογω συμβαντα όμως ουτε καταγγελθηκαν, ουτε ανακοινωθηκαν ότι εξεταζονται. Οσα εξεταστηκαν ανακοινωθηκαν και αποδοθηκαν και οι ποινες.
Δηλαδή θελει να πει, οτι κάνει οτι γουσταρει και ειναι νόμιμος?
Εδώ αναφερεσαι στο κομματι του κανονισμου ότι είναι στη διακριτικη ευχερεια της RRC να κανει να ρανει κλπ κλπ. Σου υπενθυμιζω ότι ο εν λογω κανονισμος υπηρχε από περυσι που ησουν κι εσυ αγωνοδικης αλλα δεν τον προσεβαλλες τοτε με το σκεπτικο ότι η RRC κανει ότι γουσταρει. Γιατι τωρα?

Δεν προκειται να ανοίξω συζήτηση και αντιπαράθεση γνώμεων. Υπάρχουν παραβάσεις? θα τιμωρηθούν. Αυτό ξέρω εγώ.
Μισο το ξερεις τοτε. Η σωστη φραση είναι: Υπαρχουν παραβασεις? Ναι. Τις κατηγειλε κανεις? Όχι. Ανακοινωσε η RRC ότι της μελεταει για να ενημερωθουν οι οδηγοι? ΟΧΙ. Το θεμα ληγει.



Επειδή μου ξέφυγε κατα λάθος λιγα εκατοστά - και δεν κέρδισα κατι, καταστρέφω τον επόμενο αγώνα μου??Καλα, λιγα εκατοστα δε το λες….αλλα δεν είναι αρμοδιοτητα μου. Η φωτο όμως ειδικα στην περιπτωση σου δειχνει βαρβατο κοψιμο της πιστας αλλα αυτό είναι προσωπικη μου γνωμη, δεν ειμαι εγω αγωνοδικης.

Και στους αλλους λοιπόν που τους ξεφυγε κατα λαθος (και δεν το λεω ειρωνικα) στον αγώνα και παμπολες φορές, πρεπει να τιμωρηθούν εξίσου αν όχι χειρότερα γτ το έκαναν κατ' επανάληψη.Το κατηγγειλες? Το ειδες προς εξεταση από την RRC? Εχεις καμια δουλεια να ποσταρεις εδώ καταγγελια? Γενικα υπαρχει κατι που γινεται σωστα με βαση το διαδικαστικο?


Αν τελικά παρουν όλοι ποινή, μη δώ για τα μάτια του κόσμου - σε αυτούς που το έκαναν στον αγώνα να βάλει 2 λεπτά σε όλους στην Αυστραλία.. γτ θα το θεωρήσω τουλάχιστον κοροιδία και - αντε μωρέ βαλε 2 λεπτά σε όλους - πάλι ίδια είναι η κατάταξη.. για να μην έχει να λέει ο Πλακαλής.Πως μπορεις να υποδεικνυεις τη ποινη θα μπει? Γιατι εσυ περσι στη βαλενθια για παραβαση του οριου της πιστας πηρες χρονικη επιβαρυνση που δεν αλλοιωσε το τελικο αποτελεσμα? Γιατι εκει δεν σε πειραξε η χρονικη επιβαρυνση ενώ εδώ εμμεσα απειλεις ότι δεν θα σε ικανοποιησει η αντιστοιχη ποινη?

Ούτε να δω εσυ το έκανες και στο Q και στον αγώνα κ παίρνεις διπλάσια ποινή. Οι του αγώνα πηραν βαθμούς από αυτά τα.. "κοψίματα", και το έκαναν πολλοστές φορές. Ακομα και ετσι να ηταν. Γιατι να μην παρεις διπλη ποινη? Παρανομησα εγω στο Q? Όχι. Εσυ? Ναι. Παρε μια φορα την ποινη. Στον αγωνα εγω? Ναι. Ας παρω κι εγω μια. Στον αγωνα εσυ? Ναι..παρε άλλη μια να τις κανεις δυο. Δεν καταλαβα γιατι να μην παρει ο καθενας την ποινη που του αξιζει.
ΤΟΝΙΖΩ όμως ότι κανεις δε θα παρει ποινη περαν των αναφερομενων για τους λογους που πολλες φορες εξηγησα πιο πανω.

(πχ) Αν δεν έκανε τόσα κοψίματα ο Παρίσης, θα τον έιχε περάσει ο Μανουσάκης λόγω μεγαλύτερης φθοράς του Παρίση, η ο Λευτέρης μπορέι να έιχε κρατήσει τη θέση του αν ο Ιορδάνης δεν είχε κανει τοσα κοψίματα. Όπότε μιλάμε για αλλοίωση αποτελέσματος.Σωστα μιλας! Αλλα ας το κατεγγελνα να μην με περναγε ο Ιορδανης. Το κατηγγειλα? Όχι…Ανακοινωσε η RRC oτι θα εξετασει τετοια περιαστατικα? Όχι….Οποτε καθομαι στα αυγα μου με βαση τον κανονισμο. Οι κανονισμοι μου δινουν το δικαιωμα να κανω πολλα πραγματα. Για να γινουν όμως θα πρεπει να τους εχω διαβασει, να τους εχω καταλαβει και να τους τηρω.

Από οοοοοοοοολα αυτά προκυπτει για πολλωστη φορα το εξης:

Είναι περιεργο ΠΑΛΙ το ότι οι κανονες εχουν αναρτηθει από 30 Σεπτεμβριου και καποιος βρεθηκε να διαπιστωσει ειτε οτι δεν του αρεσουν, ειτε ότι υπαρχουν προβληματα όταν δεχτηκε ποινη. Μεχρι εκεινη τη στιγμη κανεις δεν ειπε τιποτα. Δεν σας λεει κατι αυτό? Η πως μπορει να δειχνει αυτό σε εσας τους ίδιους?
Δεν θα ξανασχοληθω να εξηγησω κανονες. Είναι γραμμενοι και ξεκαθαροι και για πρωτη φορα εγινε μεγαλη προσπαθεια να τους υπεραναλυσουμε εξου και το τεραστιο κατεβατο από κανονες. Και χωρις να ειμαστε υποχρεομενοι, προσπαθουμε να διασφαλισουμε το να ΜΗΝ παρετε ποινη. Ημουν εγω υποχρεομενος να ρωτησω αν θεωρειτε ότι ηταν οκ οι γυροι σας? Ποιος ο λογος να ασχοληθω να δωσω ευκαιρεια σε ολους μας να πει κατι εκεινη τη στιγμη και να γλυτωσει την βαρια ποινη?
Αλλα αυτά δεν αναγνωριζονται από ορισμενα παιδια και είναι λυπηρο. Οι κανονες επισης λενε ότι είναι στη διακριτικη ευχερεια να μην σας επιτρεψουν να παρετε μερος στον αγωνα χωρις TS….κι όμως η διακριτικη ευχερεια εκει ηταν με το μερος σας. Οι κανονες λενε επισης ότι 21:30 ξεκιναμε….κι όμως λιγοι είναι αυτοι που είναι στην ωρα τους…αλλα περιμενουμε σαν τους βλακες για να εμφανιστειτε. Γκρινιαζε κοσμος πολυς ότι δεν εχουμε κατι να βοηθαμε με τα σεταπ. Ιδρυσαμε το Racing Instructor και μεχρι στιγμης μονο ο Τζωρτζης ασχοληθηκε….που θα πει ότι οι υπολοιποι γκρινιαζατε για να γκρινιαξετε. Γενικως βλεπουμε ότι θα βρειτε κατι να πειτε όταν αυτό εχει να κανει με εσας. Όταν δεν εχει να κανει με εσας…απλα δε σας νοιαζει και δεν ασχολειστε. Ας βγει καποιος να μου δειξει αλλα ποστ που ακυρωνουν αυτό που λεω.
Στοκοι δεν ειμαστε και πιστευω να το εχετε διαπιστωσει. Διαφωνιες υπηρξαν και περσι και φετος θα εχουμε. Αλλα πιστευω ότι θα διαπιστωσατε ότι σε καποια πραγματα προχωρησαμε σε αλλαγες που θελατε και δεν θελαμε…σε αλλαγες που δεν θελατε και θελαμε…και σε μεσες λυσεις που να ικανοποιουν τους περισσοτερους.

Εχω κουραστει να επανερχομαστε στα ιδια και στα ιδια και πιστευω κι εσεις το ιδιο. Η λύση είναι μια και παρα μα παρα μα παρα πολύ απλη:

ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους κανονες και καντε ότι είναι να κανετε με βαση του κανονες. Οτιδηποτε παρατυπο βαση του διαδικαστικου και των κανονων δεν θα μας ξανααπασχολησει. Και ξαναλεω Βασιλη για να μην δημιουργηθουν εντυπωσεις. Άλλο πραγμα να κουβεντιασεις τον κανονα όπως ο Τζωρτζης και ο Κατελας και άλλο πραγμα μεσα στο φορουμ να ζητας ποινες, απαλλαγές από ποινες κλπ κλπ.

Δεν θα ασχοληθω άλλο με το θεμα. Είναι όλα γραμμενα και ξεκαθαρα και ειχατε τα χρονικα περιθωρια και τα μεσα να κανετε ότι νομιζεται για να απαλλαχθειτε ή να ζητησετε ποινες σε αλλους. Δεν τα χρησιμοποιησατε, δεν φταιμε εμεις. Δεν ξερατε τι λεει ο κανονας, δεν φταιμε εμεις. Η ευθυνη στην προκειμενη περιπτωση είναι ΟΛΗ δικη σας. Μεχρι και τελευταια στιγμη στο Quali προσπαθησαμε να σας βοηθησουμε. Περιεργως…δεν είναι ότι ολοι πιστευατε ότι δεν βγηκατε εκτος των οριων της πιστας, είναι ότι ΚΑΝΕΝΑΣ δεν ειχε καν υποψια ότι μπορει καπου να βγηκε και να πει…ρε παιδια…δεν ειμαι σιγουρος…δεν το κοιταμε?
Τι να πω…ότι και να πω, ότι και να γραψω παντα θα εχουμε τα ιδια θεματα. Η διαφορα φετος είναι ότι δεν θα ασχοληθει κανεις από την F1AXION να απανταει και να εξηγει πραγματα για τα οποια εχουμε ηδη φαει πολύ χρονο να τα γραψουμε και να τα εξηγησουμε. Η διαβαζετε τους κανονες και κατοχυρωνετε τα δικαιωματα σας ή μενετε στο να τους διαβαζετε κατοπιν εορτης όταν πλεον θα είναι αργα.
Η επιλογη είναι δικη σας.

Και ετσι για να συμπληρωσω το τεραστιο ποστ υπενθυμιζω περσινη ιστορια όταν ησουν αγωνοδικης εσυ και βγηκα και υπερασπιστηκα κανονες και διαδικασιες και αγωνοδικες….την οποια ιστορια όμως προφανως μιμησε……αλλα από την άλλη πλευρα όμως:

Η συμμετοχή σας στην F1 AXION προυποθέτει ότι έχετε διαβάσει, κατανοήσει και αποδέχεστε τους κανονισμούς που διέπουν το πρωτάθλημά μας.
Υπενθυμίζω ότι απο την πρώτη μέρα που αναρτήθηκαν οι κανονισμοί αναρτήθηκε και σχετικό τόπικ με τίτλο "Κανονισμοί...σχόλια", έτσι ώστε να μην έχετε απορίες σήμερα....μερικές μέρες μετά τον πρώτο αγώνα.

Προς Αρμάδα:

Η συμμετοχή σας στην F1 AXION προυποθέτει ότι έχετε διαβάσει, κατανοήσει και αποδέχεστε τους κανονισμούς που διέπουν το πρωτάθλημά μας.
Οι ίδιοι κανόνες ισχύουν για όλους. Ορθά λες. Η επιτροπη αγωνωδικών θα έπρεπε να ανοικοινώσει τις ποινές που θα εκδικαστούν πρώτα. Επομένως η επιτροπή παραβίασε το διαδικαστικό κομμάτι. Επιλεκτική χρήση των κανονισμών δεν γίνεται όυτε θα γίνει πότε. Μόνο λάθη γίνονται...που είναι ανθρώπινα. Ας μην τους κρεμάσουμε για τον παράγοντα ανθρώπινο λάθος .

Επιπρόσθετα ακόμα και σήμερα έχεις το δικαίωμα να κάνεις ένσταση για την όποια απόφαση αλλά και για την παράβαση του διαδικαστικού.

Το ότι η επιτροπή αγωνοδικών παραβίασε το διαδικαστικό κομμάτι που ορίζει ρητά τη λειτουργία της, δεν σημαίνει ότι θα πρέπει και εσύ να το παραβιάσεις κάνοντας το ανωτέρω ποστ. Το διαδικαστικό όρίζει ότι έχεις δικαίωμα ένστασης για οποιαδήποτε αποφαση τους (ακόμα και για την παραβίαση του διαδικαστικού) μέσω email ή pm και όχι με ποστ στο φόρουμ.
Ομοίως ισχει και για όλους τους υπολοίπους. Όχι ποστ στο φόρουμ επι των αποφάσεων και των διαδικασιών και δικαίωμα ένστασης μέχρι και σήμερα. Ότι έχει να κάνει με τις αποφάσεις της F1 AXION MONO email ή pm.
Ευχαριστώ!


Να κάνω κι εγώ ένα τελευταίο ποστ πριν ξανατακτοποιήσουμε το φόρουμ. Δεν θα σβήσω τα ποστ σας απλά θα τα μετακινήσω σε άλλο thread πολύ απλά γιατί όποιος νέος οδηγός κάνει Login, θα καταλάβει ότι ΕΔΩ, σε αυτό το τόπικ, κάνουμε την ένστασή μας, διαμαρτυρόμαστε για τις ποινές, επισημαίνουμε λάθη στις διαδικασίες, ρωτάμε για τεχνικά θέματα για τις αλλαγές κινητήρα και το χειρότερο, επειδή δεν θα μας ξέρει και δεν θα ξέρει ότι ειμαστε μια καλή παρέα, θα θεωρήσει ότι ΕΔΩ σε αυτό το τόπικ μπορώ να "επιτεθώ" στους αγωνοδίκες. Όχι ότι κάποιος απο μας επιτέθηκε σε κάποιον. Σε καμία περίπτωση. Αλλά ένα νέο μέλος που δεν μας ξέρει αυτό θα θεωρήσει και μαζί και όλα τα υπόλοιπα που ανέφερα.

Καταρχήν φίλτατε Αρμάδα. Κανείς δεν είπε ότι ποσταρες για να προσβάλεις. Ούτε και κανένας άλλος απο τα μέλη μπορώ να πιστέψω ότι πόσταρε για να προσβάλλει. Αλοίμονο. Απλά ο κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικό χαρακτήρα και προσωπικότητα και ως εκ τούτου, και διαφορετικό τρόπο να αντιδρά. Άλλοι θυμώνουν, άλλοι θίγονται, άλλοι ποστάρουν με χιούμορ και άλλοι καυστικά. Ακριβώς λοιπόν επειδή είμαστε πολλοί και επειδή δεν προβλέπεται η ομάδα διαχείρησης να παίξει το ρόλο του ψυχολόγου, σκεφτήκαμε μια φοβερή ιδέα για να διαχειριστούμε μια μάζα ανθρώπον με διαφορετικούς χαρακτήρες οι οποίο καλούνται να ανταγωνιστούν ο ένας τον άλλον στην πίστα:

ΑΣ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΝΟΝΕΣ!!!!!!!!

Όλοι θέλουμε και θέλετε το καλύτερο για την F1 AXION και αυτό είναι απο τα πλέον ευχάριστα για την παρέα που έχουμε μαζέψει απο αξιόλογα παιδιά αλλά και οδηγούς. Αλλά....(κάπου θα έμπαινε και το αλλά).......ο ρόλος του αγωνοδική, στον οποίο έχω επιτελέσει χρέη επι σειρά έτων, πριν γνωριστούμε όλοι μεταξύ μας, σας πληροφορώ ότι είναι απο τους πλέον άχαρους!

Δεν είναι ευχάριστο να έρχεσε σε αντιπαράθεση με τα μέλη. Είναι άχαρο και πολλές φορές στενάχωρο!!
Μια ποινή σαφως και θα προκαλέσει κάποια στιγμή διαφωνία, διαμαρτυρία και αντίδραση. Είναι απόλυτα λογικό. Για το λόγο αυτό θεσπίσαμε ως απαράβατο κανόνα να εκφράζεται η διαφωνία με τη μορφή ένστασης μέσω των pm ή του email και όχι σε ένα δημόσιο φόρουμ για τον εξής απλούστατο λόγο:


Σωστά Αρμάδα επισήμανες το λάθος Αρμάδα, αλλά με λάθος τρόπο. Επισήμανες δηλαδή την παράβαση των διαδικασιών, με παράβαση κανονισμού. Δεν μπορείς να κρίνεις τη λάθος πράξη....διαπράτωντας επίσης λάθος πράξη. Και εδώ πάει το there is a time and a place for everything! Σου έριξαν ποινή χωρίς να σε ενημερώσουν ότι την εκδικάζουν. Οκ...και πάλι έσυ είχες στα χέρια σου την σημερινή ημέρα για να κάνεις ένσταση ως νομοταγές μέλος της F1 AXION τηρώντας κατά γράμμα το νόμο και να στείλεις pm γράφοντας ακριβώς όλα όσα πόσταρες αρχικά στο πρωτο ποστ σου.
Φροντίστε όλοι σας να τηρήτε του κανόνες γιατί είναι και ο μοναδικός τρόπος για να δικαιωθείτε. Αν κάνουν λάθος οι αγωνοδίκες να είστε σίγουροι ότι θα βγουν και θα το παραδεχτούν δημοσίως και θα το διορθώσουν άμεσα!!!

Αγαπητέ Πάμπο,
Τα είπα και πριν. Ένσταση με pm ή email και όχι μέσω του φόρουμ. Μπορεί να διάβασες τους κανόνες για τον αγώνα, αλλά προφανώς ούτε κι εσύ διάβασες τις διαδικασίες πέρι ποινών και ενστάσεων. Επίσης το ερώτημα σου "που να πήγαινα στον τοίχο?" δείχνει ότι δεν διάβασες όυτε τα άρθρα περι ασφαλούς οδήγησης που ορίζουν ρητά το που έπρεπε να πας αλλά θα τα πεις με τους αγωνοδίκες αυτά. Το νόημα είναι ότι πιστεύω πως όλα τα ποστ πριν το δικό σου και κατόπιν του δικού σου, να σε έπεισαν γιατί χρησιμοποιούμε pm ή email.

Φίλε Γκέρκη,
Τι μου έστειλες Pm με την ένστασή σου για την ποινή σου? Είμαι εγώ αγωνοδίκης? Αυτό δείχνει ότι δεν ξέρεις ποιοι είναι οι αγωνοδίκες γιατί δεν διάβασες ούτε κι εσύ το άρθρο της F1 AXION RRC. Φυσικά όυτε και τους κανόνες αγώνα διάβασες που είχε ως αποτέλεσμα να είσαι ο πρώτος οδηγός που συναντάω στα τόσα πρωταθλήματα που έχω τρέξει που σε ένα αγώνα δέχεται ΟΛΕΣ τις πιθανές ποινές που μπορεί να δεχτεί κάποιος ταυτόχρονα. Γεγονός που σημαίνει ότι παραβίασες ότι κανόνα υπήρχε!! Διάβασε τους κανόνες γιατί είναι κρίμα να κάνει Practice για ένα αγώνα και τελικά να τον καταστρέφεις μόνος σου. Στείλε την ένστασή σου σε αυτούς όπως την έστειλες σε εμενα. Θα μπορούσα να κάνω forward το pm σου στους αγωνοδίκες για να μην το ξαναγράφεις....αλλά δεν θα το κάνω για έναν απλό λόγο:
Δεν το προβλέπει ο κανονισμός και δεν σκοπεύω να τον παραβώ!



Τέλος και σημαντικότερο:

Α. ΤΟΝΙΖΩ για τελευταία φορά. Όλοι μαζί, κι εγώ και οι αγωνοδίκες και οι moderators και οι admins και τα μέλη, οφείλουμε να ξέρουμε ΑΠΕΞΩ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΤΩΤΑ τους κανόνες και πολύ περισσότερο να τους ΤΗΡΟΥΜΕ κατά γράμμα ακόμα και στην περίπτωση που κάποιος απέτυχε να το κάνει. Κοιτάμε να είμαστε πρώτα ΕΜΕΙΣ ΣΩΣΤΟΙ και έπειτα δείχνουμε τους ΆΛΛΟΥΣ.

Β. Ασκείστε τα δικαιώματά σας με βάση τα οριζόμενα!! Κάντε ένσταση αν θεωρείτε οτι αδικήστε! Παρέχετε στοιχεία στους αγωνοδίκες που να δείχνουν οτι έσφαλαν. Πείτε τη γνώμη σας ελεύθερα στους αγωνοδίκες και να είστε σίγουροι και οτι θα σας ακούσουν και ότι θα κοιτάξουν να βοηθήσουν. Δεν είναι ο Χίτλερ!! Είναι δουλειά τους να φροντίζουν οτι εφαρμόζεται ο νόμος, βοηθείστε τους να το κάνουν...............αλλά με βάση τις διαδικασίες και όχι με αυτό το μπάχαλο που έγινε σήμερα για το οποίο ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΠΟΣΤΑΡΑΜΕ ΕΙΜΑΣΤΕ υπεύθυνοι!!

Γ. Δεν είμαι αγωνοδίκης!! Η δουλεια μου όμως είναι, ακριβώς επειδή οπως ειπα πριν ο ρόλος τους ειναι δυσκολος και άχαρος, να τους προστατέψω. Και με ένα και μόνο τρόπο μπορώ να το κάνω αυτό. Με το να ΤΟΝΙΖΩ 100 ΦΟΡΕΣ ότι πρέπει να τηρείτε τις διαδικασίες και να γνωρίζεται τους κανονες και τους κανονισμους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πως πας να ζητήσεις το δίκιο σου σε ένα δικαστήριο όταν δεν ξέρεις τι λέει ο νόμος???? Πως πας να ζητήσεις το δίκιο σου σε ένα δικαστήριο όταν δεν ξέρεις ότι ΠΡΩΤΑ πρέπει να κάνεις μύνηση εγγράφως στο αστυνομικό τμήμα και όχι να βγείς στα κανάλια?????

Δ. Σας το λεώ απο τώρα γιατί είμαι μέντιουμ και διαβάζω το μέλλον. Θα έρθει η στιγμή που θα φάτε ποινή που θεωρείτε άδικη. Ήδη ήρθε για καποιους. Θα κάνετε ένσταση. Υπάρχουν δύο ενδεχόμενα...ή να δικαιωθείτε....ή να μην δικαιωθείτε! Τρίτο ενδεχόμενο δεν υπάρχει. Το θέμα είναι κατά ποσον είστε προετοιμασμένοι να το δεχτείτε ή όχι. Είναι δικό σας θέμα καθαρά. Οι αγωνοδικές θα κάνουν ότι είναι να κάνουν και αυτοί θα πάρουν τις τελικές αποφάσεις και εμείς πολύ απλά οφείλουμε να τις σεβαστούμε όλοι. Αν αποδειχτεί ότι δεν κάνουν καλά τη δουλειά, θα τους αλλάξουμε. Είναι πάρα πολύ απλό. Μέχρι όμως να αποδειχτεί αυτό, προχωράμε, κοιτάμε μπροστά και συνεργαζόμαστε. Αδικίες συμβαίνουν και στην πραγματική F1 που οι αγωνοδίκες είναι ειδήμονες.....δε θα συμβούν και σε εμάς? Για την ώρα αυτοί είναι οι αγωνοδίκες και αυτοί αποφασίζουν και αυτά θα δεχτούμε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε, είναι να τους βοηθήσουμε με το να τους δείχνουμε που μπορεί να έσφαλαν ώστε να αποκτούν περισσότερη εμπειρία και να βελτιώνονται.

Ε. Μηπως τελικά αυτή την άμοιρη την Ελλάδα την φέραμε στην άσχημη θέση σήμερα στην οποία βρίσκεται, ακριβώς επειδή κανένας Έλληνας δεν έμαθε ποτέ να διαβάζει τα δικαιώματά του και τις υποχρέωσεις του??? Φιλοσοφική μπούρδα ίσως....αλλά με νόημα....και πολύ περισσότερο με μια μεγάλη δόση αλήθειας! Ίσως αυτό το Ε. να έπρεπε να γράψω στην αρχή...και να γλύτωνα όλο το γράψιμο αυτού του τεράστιου ποστ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.F1AXION.GR
Fugitiv3R
F1aXion Administrator
Fugitiv3R


Αριθμός μηνυμάτων : 2829
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty27/10/2010, 06:19

Θα αρχίσω έτσι: αν η γιαγιά μου είχε ρόδες, θα ήταν ποδήλατο... Πάμε παρακάτω:

Για ποιο λόγο έγινε αναφορά από τον Λευτέρη μετά το τέλος του quail αν είχε κάποιος αμφιβολία για το γύρο του να το δηλώσει;
Έγινε ως προειδοποίηση για αυτό που ακολούθησε τελικά.

Τι θα είχε γίνει αν αυτοί που είχαν αμφιβολίες το ανέφεραν; Θα ξεκινούσαν τον αγώνα ενδεχομένως από άλλη θέση από το grid από αυτήν που είχαν εκείνη τη στιγμή, χωρίς άλλες «παρενέργειες».

Ποιο θα ήταν το μεγαλύτερο κέρδος; Θα αποφεύγαμε τις ποινές για τον επόμενο αγώνα και θα είχαμε και το νου μας κατά τη διάρκεια του αγώνα να μην προβούμε σε περισσότερες παραβάσεις. Τουλάχιστον φαντάζομαι ότι αυτό θα ισχύει στους επόμενους αγώνες.

Μη μου πεί κανείς ότι δεν μπορούσε να καταλάβει αν πατούσε έξω στο γύρο του ή αν δεν είχε αμφιβολίες για κάποια του πατήματα, γιατί θα κοροϊδεύει τον εαυτό του πρώτα και μετά τους υπόλοιπους.

Από τη μια προβάλεται από πολλούς η άποψη «έλα μωρέ, για κανά 2 χιλιοστά δεν τρέχει και τίποτα», δηλαδή μια χαλαρή προσέγγιση της κατάστασης. Από την άλλη όμως υπάρχει η απαίτηση να ακολουθείται το γράμμα του νόμου 100%. Όταν ακολουθείται το γράμμα του νόμου 100% και προκύπτουν ποινές για την πάρτη μας, τότε αρχίζουν τα παράπονα περί σκληρότητας του κανονισμού. Αν δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι γι’αυτό και οι admins είναι ντουβάρια, τότε θέλουμε να αποδοθεί δικαιοσύνη στο 1000% και για τους υπόλοιπους.

Όταν ένας admin λέει «προσοχή, δείτε τους γύρους σας και αν έχετε αμφιβολίες δηλώστε το, αλλιώς θα υπάρξει ποινή» αυτό που κρατάμε είναι το εξής:
O admin είπε ότι υπάρχει αυτή η ποινή. Όχι ότι ο admin επέστησε την προσοχή για κάτι. Κοιτάμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος δηλαδή. Βολεύει να κατηγορήσουμε τον admin για παραπληροφόρηση, για να αποφύγουμε την ευθύνη του ΛΑΘΟΥΣ μας που είναι ότι ΑΓΝΟΗΣΑΜΕ την προειδοποίηση για ενδεχόμενη ποινή σε παράβαση. Γιατί θα μπορούσε κάλλιστα ο “στα @@” admin να μην πει τίποτα και να αφήσει να γίνει απλώς το μακελειό μετά.

Είναι όπως εξυπηρετεί τον καθένα.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://fugitiv3r.blogspot.com/
Billie Jean

Billie Jean


Αριθμός μηνυμάτων : 110

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty27/10/2010, 06:24

Δεν μπορώ να κατσω και να ξανααπαντησω σε ολες τις δικές σου απαντήσεις. Αν και μπορώ και έχω απαντήσεις.

θα ειναι οχι μακροσκελές... αλλο πραγμα. Πραγματικά έχω σε όλα απαντήσεις.

Δεν με ενδιαφέρει να βρεθώ σε αντιπαράθεση.


Το θέμα είναι οτι δεν έκανα καταγγελιες όπως είπα.

Διαβάζοντας τους κανονισμούς βλέπω παραβάσεις από οδηγούς. Το έφερα στην αντίληψη της επιτροπής. Τωρα, ΑΝ η επιτροπή και η διακριτική της ευχερεια, κρίνει οτι δεν τιθεται θέμα παράβασης,
εγώ καταλαβαίνω οτι είναι δεν κρίνει σωστά.


Τελος να σου θυμήσω οτι όταν ήμουν περσι εγώ κριτής, δεν υπήρχε αυτή η ευχερεια.... καποιοι πηγαν ατιμώρητοι επειδή (χαχαχαχα) δεν προλαβαμε να το δουμε σε διαστημα 3 ημερών. Το σωστό ήταν να τιμωρηθούν? ναι. Τιμωρήθηκαν? οχι.

Υ.Γ.

Καπου διάβασα σε ένα προσφατο ποστ και χαμογελασα καθώς μου θύμισε πολλά...


"Πίστεψε με. Τα παραθυράκια που λες είναι ότι χειρότερο υπάρχει."

Να συμπληρώσω... είναι το χειρότερο πράγμα να τα κλείνεις, οταν προσπαθείς να τα ανοίξεις είναι μιααα χαρά....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fugitiv3R
F1aXion Administrator
Fugitiv3R


Αριθμός μηνυμάτων : 2829
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty27/10/2010, 06:35

Billie Jean έγραψε:
Δεν μπορώ να κατσω και να ξανααπαντησω σε ολες τις δικές σου απαντήσεις. Αν και μπορώ και έχω απαντήσεις.

θα ειναι οχι μακροσκελές... αλλο πραγμα. Πραγματικά έχω σε όλα απαντήσεις.

Δεν με ενδιαφέρει να βρεθώ σε αντιπαράθεση.


Το θέμα είναι οτι δεν έκανα καταγγελιες όπως είπα.

Διαβάζοντας τους κανονισμούς βλέπω παραβάσεις από οδηγούς. Το έφερα στην αντίληψη της επιτροπής. Τωρα, ΑΝ η επιτροπή και η διακριτική της ευχερεια, κρίνει οτι δεν τιθεται θέμα παράβασης,
εγώ καταλαβαίνω οτι είναι δεν κρίνει σωστά.


Τελος να σου θυμήσω οτι όταν ήμουν περσι εγώ κριτής, δεν υπήρχε αυτή η ευχερεια.... καποιοι πηγαν ατιμώρητοι επειδή (χαχαχαχα) δεν προλαβαμε να το δουμε σε διαστημα 3 ημερών. Το σωστό ήταν να τιμωρηθούν? ναι. Τιμωρήθηκαν? οχι.

Υ.Γ.

Καπου διάβασα σε ένα προσφατο ποστ και χαμογελασα καθώς μου θύμισε πολλά...


"Πίστεψε με. Τα παραθυράκια που λες είναι ότι χειρότερο υπάρχει."

Να συμπληρώσω... είναι το χειρότερο πράγμα να τα κλείνεις, οταν προσπαθείς να τα ανοίξεις είναι μιααα χαρά....


Όχι, Βασίλη. Θα γίνει αντιπαράθεση και θα απαντήσεις αφού έχεις απαντήσεις σε όλα όπως λες. Όχι μόνο λόγια εντυπωσιασμού. Όποιες κατηγορίες έχεις να τις κάνεις. Αυτό το θέμα και η όποια παρεξήγηση θα λυθούν τώρα.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Fugitiv3R στις 27/10/2010, 06:45, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://fugitiv3r.blogspot.com/
John Kosta




Αριθμός μηνυμάτων : 19

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty27/10/2010, 06:42

Λευτέρη γιατί δεν σήκωσες το post σε e-book να βάλεις και καμιά φωτογραφία μέσα.
Έστω ένα εξώφυλλο ρε αδερφέ ...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Billie Jean

Billie Jean


Αριθμός μηνυμάτων : 110

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty27/10/2010, 06:46

Καταρχήν απευθυνόμουν στον Λευτέρη, αλλα πρόλαβες και έκανες πόστ.

Σε καμμία περίπτωση δεν είπα λόγια εντυπωσιασμού.

Δεν κατηγορώ κανέναν, έθεσα στοιχεία προς την επιτροπή που κατα τη γνώμη μου οφείλει να εξετάσει, και οχι όπως λες εσύ Ιορδάνη ΑΝ θέλει.

Επίσης βλέποντας πόσο αυστηρή είναι η ποινή, εμενα και των αλλων παιδιών στο Q, εχω την εντύπωση οτι αν όχι πιο αυστηρή, αναλογως αυστηρή θα έιναι και οι ποινή των παραβατών του αγώνα.

Παρεξήγηση δεν υπάρχει καμμία απο μέρους μου. Όλα είναι ξεκάθαρα.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fugitiv3R
F1aXion Administrator
Fugitiv3R


Αριθμός μηνυμάτων : 2829
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty27/10/2010, 06:49

Βασίλη, αυτό που δεν έχει ίσως περάσει με σαφήνεια είναι ότι με τον Λευτέρη συμπλέουμε 100%. Είτε απευθύνεις το λόγο στον Λευτέρη για θέματα της f1axion είτε σε μένα είναι το ίδιο πράγμα. Τώρα εγώ θέλω να μου απαντήσεις σε αυτό:


Fugitiv3R έγραψε:
Billie Jean έγραψε:
Αλλοι το παρέβλεπαν πέρσι και τη σκαπούλαραν....

Για γίνε λίγο πιο σαφής να καταλάβουν όλοι


Όταν κάποιος ανοίγει κάποιο θέμα, θα πρέπει να είναι και προετοιμασμένος να το υποστηρίξει κατάλληλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://fugitiv3r.blogspot.com/
Billie Jean

Billie Jean


Αριθμός μηνυμάτων : 110

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty27/10/2010, 06:56

Προσπάθουσαν να βρούν το παραμικρό κόμμα στους κανονισμούς, για να γλυτώνουν τυχόν ποινές... Δεν μπορώ να μην θυμηθώ καποιες τραγικές καταστάσεις τυπου, αναρτησες την καταγγελια μια ώρα αργότερα κυριε πλακαλή, αρα δεν θα δεχτώ την ποινή.

Δλδ? Εχω διαπράξει κατι αξιόποινο, αλλα δεν θα τιμωρηθώ. Η μαυρό η ασπρο. Δεν υπάρχει ενδιάμεση λύση.

ΟΚ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fugitiv3R
F1aXion Administrator
Fugitiv3R


Αριθμός μηνυμάτων : 2829
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty27/10/2010, 07:01

Και η μόνη λύση είναι λοιπόν να συνεχιστεί εσαεί το ίδιο και φέτος.....

Το θέμα θεωρείται ότι έληξε προφανώς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://fugitiv3r.blogspot.com/
Billie Jean

Billie Jean


Αριθμός μηνυμάτων : 110

Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κανονισμοί.....σχόλια.....   Κανονισμοί.....σχόλια..... - Σελίδα 8 Empty27/10/2010, 07:10

Ναι αυτή ειναι η λύση. Γιατί εγώ ήμουν αυτός πέρσι που δεχόμουν τα "πυρά", και τα φανερά προς εμένα, αλλά και κρυφά που δεν θα μάθω ποτε. ο..... Προεδρος της RRC....

To θέμα προφανώς έχει λήξει εδώ και ώρα.. εσύ ήθελες να συνεχιστεί. και ώς θέμα εννοώ τη συζήτηση εδώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Κανονισμοί.....σχόλια.....
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 8 από 10Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΣΧΟΛΙΑ
» Σκέψεις....
» Κανονισμοί Forum F1aXion

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: F1aXion - Κέντρο Πληροφοριών :: Επικοινωνία F1aXion-
Μετάβαση σε: